Transport żywności generuje więcej emisji niż sądzono

Jak wynika z najnowszego badania, 19 proc. emisji związanych z żywnością pochodzi z transportu, co jest liczbą siedmiokrotnie wyższą niż poprzednie szacunki.

Największe firmy zwlekają z redukcją emisji

Jak wynika z raportu organizacji Net Zero Tracker, zaledwie jedna trzecia firm z listy notowanych na giełdzie Forbes Global 2000 zadeklarowała dążenie do zerowej emisji netto.

Poziom CO2 w atmosferze najwyższy od ery pliocenu

Poziom dwutlenku węgla w atmosferze osiągnął najwyższy stopień od ery pliocenu - poinformowała Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA).

Finlandia z najbardziej ambitnym globalnym celem klimatycznym

Finlandia ma szansę stać się pionierem wśród krajów rozwiniętych, który osiągnie neutralność zero netto w 2035 roku, a do 2040 ujemną emisyjność netto.

Organizatorzy MŚ 2022 mocno rozminęli się z prawdą o CO2

Według raportu Carbon Market Watch, organizatorzy Mistrzostw Świata FIFA 2022 w Katarze mocno rozminęli się z prawdą w kwestii neutralności emisyjnej wydarzenia.

Badanie: redukcja CO2 nie wystarczy, by powstrzymać kryzys klimatyczny

Naukowcy ustalili, że koncentrowanie się jedynie na ograniczeniu emisji dwutlenku węgla to za mało, by utrzymać globalne ocieplenie nawet na poziomie 2°C.

Air Company stworzyła wódkę z wychwyconych emisji CO2

Pierwsza na świecie wódka wyprodukowana z wykorzystaniem wychwyconego gazu cieplarnianego to nie jedyny produkt w ofercie startupu.

Żwirek dla kotów może pomóc w redukcji emisji metanu

Jak odkryli naukowcy z Massachusetts Institute of Technology, rozpuszczenie zeolitu w roztworze miedzi pozwala wychwycić metan i zmienić go w dwutlenek węgla.

Eurostat: emisje gazów cieplarnianych UE wyższe niż przed pandemią

Wzrost emisji odnotowały wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej, a najwyższe emisje w ostatnim kwartale 2021 roku osiągnęła Estonia, Bułgaria oraz Malta.

Bitcoin może pomóc w redukcji emisji metanu do 2030 roku?

Zdaniem Daniela Battena, analityka ESG i inwestora w kryptowaluty, wydobycie bitcoinów może wpłynąć na zmniejszenie stężenia metanu w atmosferze.

Alternatywne źródła białka zredukują emisje o ponad 80 proc.

Zdaniem naukowców z Uniwersytetu w Helsinkach, alternatywne źródła białka, takie jak algi, grzyby, mięso roślinne czy komórkowe, mogą oszczędzić ogromne zasoby.

Brazylijski gigant mięsny zwiększył emisje CO2 o 51 proc.

Jak wynika z nowego badania środowiskowego, firma JBS w ciągu ostatnich pięciu lat zwiększyła swoje roczne emisje CO2 o 51 proc.

Duński podatek CIT w trosce o klimat

Rząd Danii zaoponował opodatkowanie firm jednolitą stawką od emisji związków węgla, co pozwoliłoby zrealizować ambitny cel ochrony klimatu

Najbardziej przyjazna dla klimatu strona internetowa

Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Rouge Media, najbardziej przyjazną dla klimatu stronę posiada serwis World Wide Views on Global Warming. Odwiedziny najczystszej witryny świata generują 0,1 g CO2

Emisje muszą spaść niezwłocznie, a nie dopiero w 2025 roku

Naukowcy ostrzegają przed zbyt optymistyczną interpretacją wniosków płynących z najnowszego raportu Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu (IPCC).

Stworzyli muzykę z danych dotyczących zanieczyszczenia powietrza

Projekt „Sounding Out Pollution” ma w kreatywny sposób zwrócić uwagę na problematykę zanieczyszczenia powietrza w brytyjskich miastach oraz na wsiach.

Bełchatów wciąż emituje najwięcej dwutlenku węgla w Europie

Polska elektrownia węglowa po raz 17. z rzędu zdobyła tytuł najbardziej zanieczyszczającej w Europie, resztę pozycji w pierwszej dziesiątce zajęły zakłady z Polski oraz Niemiec.

Szwecja uwzględni w swoich celach emisje związane z konsumpcją

Komisja odpowiedzialna za wyznaczanie szwedzkich celów środowiskowych zaproponowała cele, jakie powinna wyznaczyć Szwecja w zakresie emisji gazów cieplarnianych.