Air Company stworzyła wódkę z wychwyconych emisji CO2

Pierwsza na świecie wódka wyprodukowana z wykorzystaniem wychwyconego gazu cieplarnianego to nie jedyny produkt w ofercie startupu.

Żwirek dla kotów może pomóc w redukcji emisji metanu

Jak odkryli naukowcy z Massachusetts Institute of Technology, rozpuszczenie zeolitu w roztworze miedzi pozwala wychwycić metan i zmienić go w dwutlenek węgla.

Eurostat: emisje gazów cieplarnianych UE wyższe niż przed pandemią

Wzrost emisji odnotowały wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej, a najwyższe emisje w ostatnim kwartale 2021 roku osiągnęła Estonia, Bułgaria oraz Malta.

Bitcoin może pomóc w redukcji emisji metanu do 2030 roku?

Zdaniem Daniela Battena, analityka ESG i inwestora w kryptowaluty, wydobycie bitcoinów może wpłynąć na zmniejszenie stężenia metanu w atmosferze.

Alternatywne źródła białka zredukują emisje o ponad 80 proc.

Zdaniem naukowców z Uniwersytetu w Helsinkach, alternatywne źródła białka, takie jak algi, grzyby, mięso roślinne czy komórkowe, mogą oszczędzić ogromne zasoby.

Brazylijski gigant mięsny zwiększył emisje CO2 o 51 proc.

Jak wynika z nowego badania środowiskowego, firma JBS w ciągu ostatnich pięciu lat zwiększyła swoje roczne emisje CO2 o 51 proc.

Duński podatek CIT w trosce o klimat

Rząd Danii zaoponował opodatkowanie firm jednolitą stawką od emisji związków węgla, co pozwoliłoby zrealizować ambitny cel ochrony klimatu

Najbardziej przyjazna dla klimatu strona internetowa

Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Rouge Media, najbardziej przyjazną dla klimatu stronę posiada serwis World Wide Views on Global Warming. Odwiedziny najczystszej witryny świata generują 0,1 g CO2

Emisje muszą spaść niezwłocznie, a nie dopiero w 2025 roku

Naukowcy ostrzegają przed zbyt optymistyczną interpretacją wniosków płynących z najnowszego raportu Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu (IPCC).

Stworzyli muzykę z danych dotyczących zanieczyszczenia powietrza

Projekt „Sounding Out Pollution” ma w kreatywny sposób zwrócić uwagę na problematykę zanieczyszczenia powietrza w brytyjskich miastach oraz na wsiach.

Bełchatów wciąż emituje najwięcej dwutlenku węgla w Europie

Polska elektrownia węglowa po raz 17. z rzędu zdobyła tytuł najbardziej zanieczyszczającej w Europie, resztę pozycji w pierwszej dziesiątce zajęły zakłady z Polski oraz Niemiec.

Szwecja uwzględni w swoich celach emisje związane z konsumpcją

Komisja odpowiedzialna za wyznaczanie szwedzkich celów środowiskowych zaproponowała cele, jakie powinna wyznaczyć Szwecja w zakresie emisji gazów cieplarnianych.

Globalne emisje metanu rosną w rekordowym tempie

Jak podała Narodowa Agencja Oceanów i Atmosfery (NOAA), poziom metanu w atmosferze wzrósł w 2021 roku o 17 części na miliard.

Naukowcy: cele klimatyczne i gospodarcze krajów są do pogodzenia

Według nowej analizy opublikowanej na łamach Oxford Open Energy, kraje są w stanie osiągnąć neutralność klimatyczną, jednocześnie utrzymując wzrost gospodarczy.

Ekolodzy chcą zmiany kodu Bitcoina aby obniżyć emisje

Greenpeace USA wraz z Environmental Working Group uruchomiły kampanię mającą na celu nakłonienie firmy Bitcoin do zmiany kodu na mniej energochłonny.

Boomersi generują coraz więcej emisji gazów cieplarnianych

Jak wynika z badania, pokolenie wyżu demograficznego odpowiada za coraz większą część emisji gazów cieplarnianych.

Europejski nadzór finansowy: Spekulacji na rynku EU ETS nie było

Europejski urząd nadzoru finansowego ESMA nie stwierdził nieprawidłowości w funkcjonowaniu rynku obrotu uprawnieniami do emisji CO2 i instrumentami pochodnymi w systemie EU-ETS. Urząd w opublikował zapowiadany w ub. roku pełen raport.

Astronomia obciąża klimat emisjami CO2 jak Estonia, Chorwacja czy Bułgaria

Zgodnie z analizą emisji gazów cieplarnianych infrastruktury badawczej astronomii, jej ślad węglowy wynosi ok. 20 mln ton metrycznych dwutlenku węgla.