Polski start-up bierze ślad węglowy pod kontrolę

Polski start-up rusza z innowacyjną platformą do zarządzania śladem węglowym organizacji.

Firmy z G7 nie radzą sobie z realizacją porozumienia paryskiego

Firmy, które działają w państwach grupy G7, mają problem z realizacją celów paryskiego porozumienia klimatycznego - podaje Reuters. "To nie do przyjęcia dla żadnego kraju, nie mówiąc już o najbardziej rozwiniętych gospodarkach świata" - podkreślają eksperci.

Google zaniża emisje lotów, tłumacząc, że to decyzja biznesowa

Eksperci klimatyczni ostrzegają, że uwzględnienie wyłącznie emisji CO2 w kalkulatorze lotów pozwala na ocenę jedynie części ich rzeczywistego wpływu na klimat.

Unijne emisje CO2 spadły prawie wszędzie. Wzrosły w jednym sektorze

Według raportu Europejskiej Agencji Środowiskowej tempo redukcji emisji jest wciąż zbyt niskie, aby możliwa była realizacja celów klimatycznych do końca dekady.

Opracowano tani materiał wychwytujący CO2. Może być przełomem w ochronie klimatu

Używając polimeru zwanego melaminą, amerykańscy chemicy stworzyli tani, prosty i energooszczędny sposób na usuwanie dwutlenku węgla z gazów spalinowych.

Biznes ważniejszy niż klimat. Szkodliwe emisje Amazona wystrzeliły

Ślad węglowy Amazona rośnie, mimo ambitnych planów klimatycznych firmy. Emisje wzrosły o 18 proc. w stosunku do 2020 roku oraz o 40 proc. w stosunku do 2019 roku.

Niewielka liczba inwestorów ma wpływ na potężną ilość emisji

Jak wynika z badania opublikowanego na łamach czasopisma Environmental Innovation and Societal Transitions, 10 podmiotów odpowiada za połowę emisji globalnych firm energetycznych.

Gospodarka Rosji wzbogaciła się przez emisje gazów cieplarnianych USA

Badanie przeprowadzone przez naukowców z Dartmouth College jest pierwszym, które oceniło wpływ ekonomiczny krajów względem siebie w kontekście ich emisji gazów cieplarnianych.

11 razy bardziej korzystna dla klimatu inwestycja niż samochody bezemisyjne

Opublikowany niedawno raport Boston Consulting Group (BCG) wykazał, że inwestycje w alternatywne źródła białka ograniczają emisje bardziej niż inne zielone inicjatywy.

Raport: potrzebujemy szybkiej i drastycznej redukcji emisji metanu

Według nowego raportu Climate Policy Initiative (CPI), choć metan odpowiada za niemal 50 proc. globalnego ocieplenia, na walkę z jego emisjami przeznaczamy niecałe 2 proc. funduszy.

Transport żywności generuje więcej emisji niż sądzono

Jak wynika z najnowszego badania, 19 proc. emisji związanych z żywnością pochodzi z transportu, co jest liczbą siedmiokrotnie wyższą niż poprzednie szacunki.

Największe firmy zwlekają z redukcją emisji

Jak wynika z raportu organizacji Net Zero Tracker, zaledwie jedna trzecia firm z listy notowanych na giełdzie Forbes Global 2000 zadeklarowała dążenie do zerowej emisji netto.

Poziom CO2 w atmosferze najwyższy od ery pliocenu

Poziom dwutlenku węgla w atmosferze osiągnął najwyższy stopień od ery pliocenu - poinformowała Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA).

Finlandia z najbardziej ambitnym globalnym celem klimatycznym

Finlandia ma szansę stać się pionierem wśród krajów rozwiniętych, który osiągnie neutralność zero netto w 2035 roku, a do 2040 ujemną emisyjność netto.

Organizatorzy MŚ 2022 mocno rozminęli się z prawdą o CO2

Według raportu Carbon Market Watch, organizatorzy Mistrzostw Świata FIFA 2022 w Katarze mocno rozminęli się z prawdą w kwestii neutralności emisyjnej wydarzenia.

Badanie: redukcja CO2 nie wystarczy, by powstrzymać kryzys klimatyczny

Naukowcy ustalili, że koncentrowanie się jedynie na ograniczeniu emisji dwutlenku węgla to za mało, by utrzymać globalne ocieplenie nawet na poziomie 2°C.

Air Company stworzyła wódkę z wychwyconych emisji CO2

Pierwsza na świecie wódka wyprodukowana z wykorzystaniem wychwyconego gazu cieplarnianego to nie jedyny produkt w ofercie startupu.

Żwirek dla kotów może pomóc w redukcji emisji metanu

Jak odkryli naukowcy z Massachusetts Institute of Technology, rozpuszczenie zeolitu w roztworze miedzi pozwala wychwycić metan i zmienić go w dwutlenek węgla.