Partnerzy

Kazachstan chce przykręcić przedsiębiorstwom klimatyczną śrubę

Kazachstan, deklarujący chęć osiągnięcia neutralności węglowej do 2060 roku, chce ograniczenia ilości CO2 emitowanych przed przedsiębiorstwa.

Rosja: Przebudzenie truciciela. Zacznie handlować kwotami emisji CO2

W 2022 r. po raz pierwszy w Rosji rozpocznie się handel uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych. Rosja jest jednym z trzech największych ich emiterów na świecie. Natomiast według Władimira Putina, Rosja należy do liderów zielonej energetyki. Kto ma rację?

Lidl wyznaczył sobie ambitne cele neutralności klimatycznej

Handlowy gigant wyznaczył sobie ambitne cele neutralności klimatycznej. Zostały one właśnie zatwierdzone przez Science Based Targets - prestiżową inicjatywę pomagającą biznesowi ograniczyć szkodliwe emisje.

COP26: Ponad 100 krajów dołączyło do paktu na rzecz redukcji emisji metanu

Ponad 100 krajów dołączyło do Global Methane Pledge, paktu na rzecz redukcji emisji metanu o 30 proc. do 2030 roku w stosunku do poziomów z 2020 roku.

Prywatne odrzutowce na szczycie klimatycznym COP26 . "Hipokryzja"

Hipokryzję liderów, którzy na konferencję klimatyczną w Glasgow przylecieli wysokoemisyjnymi samolotami, skrytykowała grupa Transport and Environment.

Katar chce zmniejszyć emisje o 25 proc. do 2030 roku

Jeden z największych zanieczyszczających na świecie ogłosił Narodową Strategię na rzecz Środowiska i Zmian Klimatu.

Emisje CO2 rosną gwałtownie w najbogatszych krajach na świecie

Mimo, że w ubiegłym roku emisje dwutlenku węgla spadły o 6 proc. w najbogatszych krajach z powodu pandemii, ich poziomy wracają do stanów z 2019 roku.

Powstaje front walki z metanem. 30 krajów łączy siły

Ponad 30 krajów będzie realizować porozumienie zainicjowane przez USA i UE o ograniczeniu emisji metanu. To gaz cieplarniany emitowany zwłaszcza w rolnictwie i hodowli zwierząt.

Nowe pomysły wychwytywania CO2. Rządy i firmy mnożą sposoby

W ciągu ostatnich 9. miesięcy na świecie wzrosła liczba pomysłów na wychwytywanie i magazynowanie (CCS) dwutlenku węgla. Rządy i firmy mnożą sposoby zmniejszania emisji spalin i ocieplania klimatu — podał think tank Global CCS Intitute z Melbourne.

„Sprawa stulecia”. Sąd nakazał Francji redukcję emisji gazów cieplarnianych

Francuski sąd administracyjny nakazał do końca przyszłego roku nadrobić zaległości w realizacji własnych celów redukcji gazów cieplarnianych.

Australia nie narzuci limitów największym trucicielom. Apel odrzucony

Mimo, że Australia chce redukować emisje CO2, minister energii odrzucił apel lobbystów o bardziej radykalne limity dla największych trucicieli.

Polska jednym z największych emitentów CO2 w historii

Carbon Brief ujawnił, które kraje są historycznie najbardziej odpowiedzialne za ocieplenie się klimatu. W czołówce znalazła się również Polska.

Microsoft krytykuje sposób dążenia do neutralności klimatycznej

Sadzenie drzew jest dużo tańsze niż inwestycja w technologie wychwytujące CO2 z atmosfery, ale nie dorównuje im skutecznością, przekonuje Microsoft.

Turów kolejnym dowodem na lekceważenie klimatu przez rząd?

Turów kolejnym dowodem na lekceważenie klimatu przez rząd?

Produkty odzwierzęce generują 10 miliardów ton emisji GHG

Jak wynika z badania opublikowanego w Nature Food, mięso i nabiał odpowiada za 57 proc. globalnych emisji gazów cieplarnianych pochodzących z żywności.

Odbicie po chińsku: emisje CO2 rosną najszybciej od 10 lat

Najnowsze badania wskazują, że emisje dwutlenku węgla w Chinach osiągnęły w marcu 2021 nowy, rekordowy poziom niemal 12 mld ton. Szacuje się, że chińskie emisje CO2 rosły najszybciej od ponad dekady, wzrastając  o 9 procent w pierwszym kwartale 2021 roku w porównaniu z poziomami sprzed pandemii.