Po czym poznać eko-dewelopera. Czego należy oczekiwać

Na jakie aspekty codziennego życia trzeba zwracać uwagę, aby móc określić się mianem osoby żyjącej w zgodzie ze środowiskiem i otaczającym światem? Kim jest w związku z tym odpowiedzialny mieszkaniec? A odpowiedzialny deweloper?

Prąd, ciepło i woda w domu niemal za darmo. Czy to możliwe? Pomysły NCBR

Ceny za prąd i gaz z wielu powodów znacząco wzrosły. Jeśli przyjrzymy się tej sytuacji bliżej, można dojść do wniosku, że spora część wydatków jest zupełnie niepotrzebna. A jeśli przyjrzymy się jej naprawdę blisko, okaże się, że przyszłość może być zupełnie inna.

Ekolodzy chcą zmiany kodu Bitcoina aby obniżyć emisje

Greenpeace USA wraz z Environmental Working Group uruchomiły kampanię mającą na celu nakłonienie firmy Bitcoin do zmiany kodu na mniej energochłonny.

Ceny węgla i drewna opałowego wystrzeliły. Alarm Smogowy apeluje do premiera

Ceny węgla i drewna opałowego wystrzeliły. Ogrzewanie nimi domów jest nie tylko fatalne dla jakości powietrza, ale też horrendalnie drogie.

Nowy Jork zakazuje używania paliw kopalnych w budownictwie

Według think tanku RMI, nowe prawo ograniczy emisje z budynków o 2,1 mln ton do 2040 roku. Budownictwo odpowiada za 70 proc. emisji CO2 w Nowym Jorku.

Zrównoważony rozwój napędza branżę budowlaną

Branża budowlana odegra jedną z kluczowych ról w osiąganiu neutralności klimatycznej - wynika z raportu Deloitte.

Jak należy dbać o panele fotowoltaiczne?

Posiadanie nowoczesnych paneli fotowoltaicznych przede wszystkim sprawia, że dom jest bardziej ekologiczny, energooszczędny, nie zatruwa środowiska.