Partnerzy

Bank Ochrony Środowiska wspiera zieloną transformację w budownictwie

Budynki powinny być bezpieczne dla środowiska, a jednocześnie ich użytkownikom umożliwiać płacenie niższych rachunków. Jak to osiągnąć?

Rządowy kredyt 2% nakręca ceny mieszkań do rekordowych poziomów

Nawet kilkanaście procent podrożały w sześć miesięcy nowe mieszkania, bo popyt eksplodował, ale oferta lokali się skurczyła. Do rozchwiania rynku przyczynił się „Bezpieczny kredyt 2 proc.”.

Budownictwo coraz bardziej zielone. Fabryki z których inni powinni brać przykład

Polskie zakłady Wienerberger, które wytwarzają ceramikę budowlaną wdrożyły szereg z innowacji dla zrównoważonego budownictwa. To silny trend w branży.

Ekologiczny dom wybieramy ze względu na oszczędności a nie ekologię

Dla inwestorów i użytkowników nieruchomości mniejsze zużycie energii to kluczowa przewaga budynku ekologicznego wpływająca na jego wybór.

UE chce zielonego budownictwa. Trzeba będzie remontować domy

Parlament Europejski przyjął projekt dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Do 2050 roku europejskie zasoby budowlane powinny osiągnąć neutralność klimatyczną.

Dekarbonizacja budynków na już. UE negocjuje nowe przepisy

Do 2050 roku Unia Europejska planuje osiągnąć neutralność węglową. Do realizacji tego celu niezbędne jest drastyczne ograniczenie emisji gazów cieplarnianych generowanych przez sektor budowlany.

Zrównoważone i tanie budownictwo potrzebne na już

Istnieje pilna potrzeba inwestycji w zrównoważone i przystępne cenowo budynki – wynika z najnowszego „Barometru zdrowych domów".

Po czym poznać eko-dewelopera. Czego należy oczekiwać

Na jakie aspekty codziennego życia trzeba zwracać uwagę, aby móc określić się mianem osoby żyjącej w zgodzie ze środowiskiem i otaczającym światem? Kim jest w związku z tym odpowiedzialny mieszkaniec? A odpowiedzialny deweloper?

Prąd, ciepło i woda w domu niemal za darmo. Czy to możliwe? Pomysły NCBR

Ceny za prąd i gaz z wielu powodów znacząco wzrosły. Jeśli przyjrzymy się tej sytuacji bliżej, można dojść do wniosku, że spora część wydatków jest zupełnie niepotrzebna. A jeśli przyjrzymy się jej naprawdę blisko, okaże się, że przyszłość może być zupełnie inna.

Ekolodzy chcą zmiany kodu Bitcoina aby obniżyć emisje

Greenpeace USA wraz z Environmental Working Group uruchomiły kampanię mającą na celu nakłonienie firmy Bitcoin do zmiany kodu na mniej energochłonny.

Ceny węgla i drewna opałowego wystrzeliły. Alarm Smogowy apeluje do premiera

Ceny węgla i drewna opałowego wystrzeliły. Ogrzewanie nimi domów jest nie tylko fatalne dla jakości powietrza, ale też horrendalnie drogie.

Nowy Jork zakazuje używania paliw kopalnych w budownictwie

Według think tanku RMI, nowe prawo ograniczy emisje z budynków o 2,1 mln ton do 2040 roku. Budownictwo odpowiada za 70 proc. emisji CO2 w Nowym Jorku.

Zrównoważony rozwój napędza branżę budowlaną

Branża budowlana odegra jedną z kluczowych ról w osiąganiu neutralności klimatycznej - wynika z raportu Deloitte.