Partnerzy

Do Polaków trafiło już 4 mld zł na wymianę pieców z programu „Czyste powietrze”

Jak poinformował Narodowy Fundusz Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach programu antysmogowego "Czyste Powietrze" złożono już ponad 519 tys. wniosków na kwotę ponad 9,6 mld zł dofinansowania. Do Polaków trafiło już około 4 mld zł na wymianę pieców oraz ocieplenie domów – podkreślono.

Indie: Zamknięto szkoły w stolicy. Powodem fatalna jakość powietrza

Władze indyjskiej stolicy, Nowego Delhi, podjęły decyzję o bezterminowym zamknięciu szkół podstawowych, w związku z pogarszającą się jakością powietrza w mieście. Rozważa się także ograniczenie w ruchu drogowym.

Fatalna jakość powietrza w Polsce. Powodem pył PM10 z Europy Wschodniej

Jak informuje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, we wschodniej części Polski ponownie odnotowywane są podwyższone stężenia pyłu zawieszonego PM10. Eksperci uważają, że powodem jest napływ mas powietrza znad Europy Wschodniej.

Walka ze smogiem bezskuteczna bez strażników miejskich

Badania pokazały, że walka z nielegalnym spalaniem odpadów w piecach jest bezskuteczna w gminach, które nie mają straży miejskiej.

Rządy krajów UE będą pozywane za zanieczyszczone powietrze?

Zdaniem Juliane Kokott, rzeczniczki generalnej TSUE, obywatele UE mogą pozywać rządy za niezrealizowane obietnice w kwestii jakości powietrza.

Zanieczyszczenia powietrza to dla Polaków ogromne koszty

Według badania przeprowadzonego na zlecenie Europejskiej Koalicji na rzecz Zdrowia Publicznego (EPHA), polska rodzina ponosi spore koszty wynikające z zanieczyszczenia powietrza.

Małopolska nadal smogiem stoi. Najgorzej w górach

Znamy wyniki kolejnej akcji badawczej jakości powietrza. Potwierdziła ona to co już wiemy. Jest bardzo źle.

Najbardziej zanieczyszczone miejscowości. Pod Tatrami nie da się oddychać

Polski Alarm Smogowy jak co roku publikuje zestawienie najbardziej zanieczyszczonych miejscowości w Polsce. Miasto z najgorszym smogiem próbuje tuszować fatalny stan powietrza.

Lekarze w Polsce chcą ostrzejszych norm dla zanieczyszczeń powietrza

Pod apelem do Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego podpisało się ponad 50 instytucji oraz reprezentantów sektora zdrowia.

Mieszkańcy Warszawy zaskarżyli władze województwa za powietrze

ClientEarth Polska wraz z mieszkańcami stolicy oraz ruchem miejskim Miasto Jest Nasze zaskarżyła władze woj. mazowieckiego.

WHO śrubuje normy powietrza. Co to oznacza dla Polski?

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła nowe, bardziej wymagające wytyczne jakości powietrza.

Tylko Włosi mogą pokonać Polskę (w kwestii złego powietrza)

Polskie miasta dominują w nowym raporcie Europejskiej Agencji Środowiska. W pierwszej dziesiątce miast o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu znalazły się Nowy Sącz, Zgierz, Piotrków Trybunalski, Żory i Kraków.

Zanieczyszczone powietrze zwiększa ryzyko bezpłodności o 20%

Jak wynika z nowych badań, nawet niskie zanieczyszczenie może powodować poważne problemy z zajściem w ciążę.