Partnerzy

216 z 1299 gatunków ptaków w Australii zagrożonych wyginięciem

Jak informują naukowcy, spośród 1299 gatunków australijskich ptaków, 216 jest obecnie zagrożonych. Główną przyczyną jest ocieplający się klimat.

Naukowcy alarmują: Wełna nie jest przyjazna dla środowiska

Wełna jest postrzegana jako materiał ekologiczny, tymczasem okazuje się, że odgrywa kluczową rolę w utracie bioróżnorodności i zmianie klimatu.

Pożary w Australii. Rząd: to normalne. Naukowcy zaprzeczają

Choć konserwatywny rząd Australii od lat bagatelizuje pożary buszu, a premier Scott Morrison powtarza, że są „normalne”, naukowcy zaprzeczają.

Wskaźnik „rozwodów” albatrosów rośnie przez kryzys klimatyczny

Kryzys klimatyczny rozdziela pary albatrosów. Naukowcy podkreślają, że wskaźnik „rozwodów” wśród ptaków wzrasta coraz szybciej, za co winą należy obarczyć zmiany klimatu wywołane przez człowieka.

Zmiany klimatu i chlamydia zagrażają populacji koali

Naukowcy ostrzegają, że populacja koali drastycznie się zmniejsza – zwierzęta cierpią z powodu zmian klimatu oraz rozprzestrzeniającej się chlamydii.

Szukają cennych przyrodniczo obszarów i biorą je pod ochronny parasol

Dafi, producent butelek filtrujących pokazuje, że każdy może zająć się ochroną przyrody. To dobry przykład partnerstwa prywatno-społecznego.

Faszerujemy zwięrzęta hodowlane antybiotykami. Polska czwarta w UE

Greenpeace ostrzega, że każdego roku w hodowlach przemysłowych zwierzęta dostają setki ton antybiotyków, a ich ilość systematycznie rośnie.

Kryzys klimatyczny może doprowadzić do kryzysu żywnościowego

Naukowcy oceniają, że ocieplający się klimat zmniejszy plony, a najbardziej narażone na straty żywności będą najbiedniejsze kraje.

Czy owce są w stanie uratować bioróżnorodność w Karpatach?

Górska przyroda jest wyjątkowa, a troska o nią powinna być priorytetem. Wystarczy podać przykład Karpat, których puszcza stanowi ostoję dla wielu chronionych gatunków zwierząt. Góry są również istotne z uwagi na występującą tam, wyjątkową florę.

Gdzie się podziało 80 proc. lasów Rosji? W rejestrach brak powierzchni Brazylii

Kreml nie posiada wiarygodnych informacji o stanie ponad 80 procent lasów na swoim terytorium. Poza kontrolą państwa pozostają lasy, w których królują mafie i nielegalny wyręb. Ich powierzchnia jest porównywalna z terytorium Brazylii, a wartość z zasobami ropy.

COP26: Jest porozumienie, ale zapisy mocno złagodzono

Niemal 200 krajów zaakceptowało w końcu porozumienie na szczycie klimatycznym. Finalne poprawki mocno osłabiły jego zapisy, co wzbudza krytykę organizacji ekologicznych

Mimo ambitnych celów, grozi nam wzrost temperatury o 2,4°C

Według badania opublikowanego we wtorek w Glasgow, w oparciu o cele poszczególnych krajów, globalna temperatura może wzrosnąć o 2,4°C do 2100 roku.

Zatrzymać wylesianie. 100 państw podpisze historyczne porozumienie

Przełomowe porozumienie na szczycie COP26 w Glasgow. Sto krajów na terenie których znajduje się 85 proc. światowych lasów zobowiąże się do powstrzymania deforestacji.

Attenborough na COP26: nasza cywilizacja jest zagrożona

Brytyjski biolog sir David Attenborough alarmował podczas szczytu COP26. Jego zdaniem rosnąca emisja dwutlenku węgla zagraża ludzkiej cywilizacji.

Licznik dla Klimatu tyka nieubłaganie. Już tylko 9 lat na odejście Polski od węgla

Z ochroną klimatu jest jak z nauką do ważnego egzaminu. Nie można jej odkładać na ostatnią chwilę.

COP26: Bezczynność doprowadzi do katastrofy

Światowi przywódcy ostrzegają, że w kwestii zmian klimatu czas na działanie się kończy. Bezczynność to wyrok śmierci na wiele krajów.

Czy tegoroczny COP26 powstrzyma globalne ocieplenie?

Na temat COP26 wypowiedział się jego przewodniczący, Alok Sharma, mówiąc, że porozumienie będzie "trudne", a na szczycie będzie "naprawdę ciężko".

Użytkownicy Twittera: Zrównoważony COP26 to żart

Opublikowane przez organizatorów szczytu klimatycznego w Glasgow wideo podkreślające zrównoważony charakter wydarzenia, spotkało się z ostrą krytyką.