Dostawy wody w Europie są zagrożone. Na razie nikt się tym nie martwi

W ciągu mniej niż stu lat Szwajcarskie lodowce straciły ponad połowę swojej objętości, a tegoroczne lato, które było wyjątkowo długie i upalne, tylko przyspieszyło odwilż. I choć na razie martwi się tym przede wszystkim społeczność w Alpach, zaniepokojona powinna być cała Europa.

ONZ nie może dojść do porozumienia ws. ochrony oceanów. Po raz piąty

Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) nie może dojść do porozumienia w sprawie traktatu o ochronie oceanów. Po raz piąty zawieszono negocjacje, dążące do przyjęcia dokumentu, który pozwalałby objąć ochroną 30 proc. światowych oceanów.

Grenlandia topnieje w oczach. "Właściwie już jest stracona"

Mimo że jeszcze dwie dekady temu naukowcy byli bardziej optymistyczni, z nowych badań wynika, że topnienie lodu na Grenlandii przyspieszyło na tyle, że w najbliższej przyszłości poziom mórz na świecie podniesie się o 30 centymetrów. - Stanie się tak niezależnie od wszelkich przewidywanych w tym stuleciu scenariuszy klimatycznych. Technicznie rzecz ujmując można powiedzieć, że Grenlandia jest już stracona - zaznaczył Jason Box z Geological Survey of Denmark.

Niemcy mogą stracić wszystkie lodowce w ciągu najbliższych 50 lat

Christoph Mayer, glacjolog z Bawarskiej Akademii Nauk w Monachium, twierdzi, że niemieckie lodowce alpejskie mogą zniknąć w ciągu 50 lat.

Globalne ocieplenie zagraża morskim ekosystemom

Naukowcy ostrzegają, że obecna sytuacja przypomina zdarzenie sprzed 250 mln lat, w efekcie którego 96 proc. stworzeń morskich wymarło.

Globalne ocieplenie przyczyną trzęsień ziemi i tsunami

Jak wynika z najnowszych badań, ocieplanie się klimatu może mieć katastrofalne konsekwencje w postaci trzęsień ziemi oraz tsunami.

Globalne ocieplenie zakończy El Nino?

Naukowcy ostrzegają, że cykl temperaturowy El Niño/La Niña może wkrótce się zakończyć.