Globalne ocieplenie zagraża nieruchomościom w Australii

Według analizy Rady Klimatycznej, do 2030 roku jedna na 25 australijskich nieruchomości nie będzie podlegała ubezpieczeniu z uwagi na pogłębiające się zmiany klimatu.

Jedynie 3 proc. miast ma powietrze spełniające normy WHO

Żaden kraj nie spełnił w ubiegłym roku wymogów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w zakresie jakości powietrza.

Gdzie warto wybrać się na przyjazne środowisku wakacje

Kanadyjskie miasta obfitują w ekologiczne hotele. Europa pozostaje mocno w tyle - wynika z analizy serwisu Uswitch.

Mediolan ma bardzo ambitny plan na ścieżki rowerowe

W Mediolanie do 2035 ma powstać 750 km ścieżek rowerowych.

Jakość powietrza w Hongkongu poprawiła się dzięki nim

Czujniki wrażliwe na spaliny doprowadziły do zmniejszenia zanieczyszczenia tlenkiem węgla oraz tlenkiem azotu w Hongkongu w ciągu ostatnich lat.

Kryzys klimatyczny może zagrozić zimowym igrzyskom olimpijskim

Zdaniem ekspertów ocieplający się klimat jest coraz bardziej niebezpieczny dla sportowców i może zagrozić przyszłości zimowych igrzysk olimpijskich.

Setki czujników będą monitorować jakość powietrza w Warszawie i okolicy

Krakowska firma Airly zainstaluje w stolicy i w okolicznych gminach system monitoringu jakości powietrza. Dane z systemu będą dostępne dla mieszkańców poprzez platformę online.

Kraków pierwszy na świecie. Zanieczyszczony bardziej niż Chiny, Indie i Pakistan

We wtorkowym zestawieniu najbardziej zanieczyszczonych miast świata, na pierwszym miejscu znalazł się Kraków, który wyprzedził m.in. Lahore, Delhi czy Pekin.

Francuzi mają ambitny plan. Sekwana na igrzyska olimpijskie ma być czysta

W 2024 roku, czyli wtedy gdy w Paryżu mają odbyć się letnie igrzyska olimpijskie, Sekwana ma być tak czysta, że bez zagrożenia będą w niej mogli pływać sportowcy.

Klienci, którzy na zakupy chodzą pieszo, wydają więcej pieniędzy

Według Kampanii na rzecz Czystych Miast, mniejsza liczba samochodów na drogach może prowadzić do wzrostu świątecznej sprzedaży w punktach detalicznych.

Polskie miasta stają się nieznośne do życia. Trzeba to zmienić

Wszechobecna betonoza polskich miast potęguje ekstremalne zjawiska pogodowe. Rozwiązaniem jest tzw. błękitno-zielona infrastruktura.

Polskie miasta nie są gotowe na kryzys klimatyczny

Naukowcy z PAN ostrzegają: polskie miasta nie są przystosowane do kryzysu klimatycznego, a fale upałów przyczynią się do wzrostu śmiertelności.

OECD wskazuje, co najbardziej truje na Litwie

Litwa może się pochwalić dużo lepszymi od Polski wynikami w ochronie klimatu. Udział OZE w produkcji energii sięga już 22 procent. Nasz wschodni sąsiad ma jednak poważną piętę achillesową. Jest nią sektor transportowy generujący 40 proc. zanieczyszczeń Litwy.

Huragan Ida zbiera żniwo w USA. Powodzie pustoszą ulice

Gwałtowne powodzie nawiedziły północno-wschodnie Stany Zjednoczone, niosąc spustoszenia i powodując śmierć co najmniej 29 osób.

Warszawianie chcą ograniczeń prędkości. Przez korki i smog

Mieszkańcy stolicy z nadzieją czekają na wypełnienie jednej z obietnic wyborczych Rafała Trzaskowskiego. Chodzi o strefy uspokojonego ruchu na stołecznych ulicach.