Partnerzy

Bagienne ogrody przydomowe mogą pomóc w walce z suszą

Eksperci z Natural England, publicznego organu sponsorowanego przez brytyjskie Ministerstwo Środowiska, twierdzą, że jednym ze sposobów na walkę z suszą, może być tworzenie w przydomowych ogródkach terenów podmokłych. „Bagienne ogrody mogą pomóc dzikiej faunie i florze” - zaznaczają.

"Niepokojące kopce" na jednym z najbardziej unikatowych jezior

Rekordowe upały na zachodzie Stanów Zjednoczonych, które jeszcze bardziej pogłębiły występującą od lat w regionie suszę, stworzyły idealne warunki do powstania na Wielkim Jeziorze Słonym – jednym z najbardziej unikatowych akwenów półkuli północnej – dziwnych i niepokojących badaczy kopców.

USA: Dramatyczna susza odsłoniła ślady dinozaurów sprzed 113 mln lat

Dotkliwa susza spowodowała, że rzeka Paluxy w teksańskim Parku Stanowym Dinosaur Valley niemal całkowicie wyschła. W jej korycie odkryto dzięki temu ślady łap dinozaura sprzed 113 milionów lat.

W słynnej części Las Vegas nie będzie można budować fontann. Prosty powód

Mimo że susza w rejonie Las Vegas trwa już od wielu lat, obecnie przybrała ona rekordowy wymiar. Dramatyczna sytuacja zmusiła lokalne władze do wprowadzenia szeregu zasad związanych z oszczędzaniem wody. Niebawem karane ma być budowanie nowych fontann w Las Vegas Strip, w którym działa dziewiętnaście z dwudziestu pięciu największych hoteli na świecie.

Jezioro Solińskie wysycha. Z wielu miejsc symbolu Bieszczad zniknęła woda

W ostatnich miesiącach zaobserwować można, że Solina – symbol Bieszczad i największy w Polsce sztuczny zbiornik retencyjno-energetyczny – traci coraz więcej wody. I mimo że zmiana jej stanu nie jest niczym nowym, w tym roku jest jej niepokojąco mało.

Objawy największej w Europie suszy od co najmniej 500 lat

Dwie trzecie naszego kontynentu jest w stanie najwyższego pogotowia albo ostrzeżeń, zmalała żegluga śródlądowa, produkcja energii elektrycznej i niektóre plony - to objawy suszy największej od co najmniej 500 lat - stwierdza raport Europejskiego Obserwatorium Suszy EDO.

Kim Kardashian i innych susza nie rusza. Przekraczają limity wody o 1400 proc.

Na liście mieszkańców Los Angeles, którzy oskarżeni są o zużywanie nadmiernych ilości wody podczas trwającej suszy, znalazły się największe nazwiska w branży rozrywkowej oraz sportowej - podaje NBC News.

Dramatyczna susza w Chinach. Fabryki wstrzymują pracę.

Chiny mierzą się obecnie z największą od ponad sześćdziesięciu lat falą upałów. Temperatury przekraczają 40 stopni Celsjusza, a w niektórych prowincjach fabryki wstrzymały prace, by oszczędzać energię.

Tegoroczna susza może być najgorsza od 500 lat w Europie

Ponad połowa krajów unijnych oraz Wielka Brytania walczą z suszą, a rezerwy wody gwałtownie maleją - wynika z nowych badań Europejskiego Obserwatorium ds. Susz

Z marketów znikają jednorazowe grille. Ludzie chcą krajowego zakazu sprzedaży

Z uwagi na fale upałów oraz susze panujące w sporej części Wielkiej Brytanii, z półek wielu supermarketów zniknęły jednorazowe grille. Sklepy tłumaczą, że decyzja ma na celu ochronę środowiska w związku z zagrożeniem pożarowym.

Susze przybierają na sile, a będzie jeszcze gorzej

Szacuje się, że do 2050 roku susze mogą dotknąć ponad 75 proc. globalnej populacji, a każdego roku cierpi z ich powodu aż 55 mln ludzi na całym świecie.

Światowy dzień walki z suszą. Brak wody doskwiera coraz bardziej

W piątek 17 czerwca przypada Światowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą.

Susze dotkliwsze dla gospodarki

Wywołane działalnością człowieka zmiany klimatu doskwierają coraz bardziej. Tylko w ciągu dwóch ostatnich dekad częstotliwość występowania susz na świecie wzrosła o niemal jedną trzecią. Ich skutki uderzają w gospodarkę.

Susza coraz groźniejsza dla Polski. Z niepokojem czekamy na deszcz

Choć zeszłoroczny wilgotny rok i dość obfite opady zimą poprawiły sytuację hydrologiczną Polski, to niestety przedłużający się okres bez opadów budzi coraz większe obawy przed suszą.

Oprócz talibów Afganistan ma inne problemy. Suszę i głód

Afganistan mierzy się z podwójnym wyzwaniem – zagrażają mu nie tylko ekstremistyczna władza talibów, ale też konsekwencje kryzysu klimatycznego.

Susza w Kalifornii. Gubernator prosi: Używajcie mniej wody

Gubernator Kalifornii, Gavin Newsom, wezwał mieszkańców do dobrowolnego zmniejszenia zużycia wody o 15 procent w związku z suszą, jakiej doświadcza Kalifornia i wyższymi od średniej dla tej pory roku temperaturami.

Somalia: 70 proc. rodzin bez dostępu do wody pitnej

Susza spowodowana zmianami klimatu w Somalii pozbawiła 70 proc. rodzin w kraju dostępu do bezpiecznej wody pitnej - alarmuje organizacja Save the Children.

Naukowcy proponują budowę "arki" ze spermą na Księżycu

Zespół naukowców z Uniwersytetu Arizony przedstawił projekt budowy "arki" pod powierzchnią Księżyca, w której znalazłoby się 6,7 mln próbek spermy, komórek jajowych, zarodników i nasion.