Przejście na chów bezklatkowy. Polskie rolnictwo opiera się zmianom

Jak wynika z raportu „Finansowanie przejścia na chów bezklatkowy w Europie”, polskie rolnictwo opiera się zmianom, choć Unia Europejska dysponuje środkami na ich przeprowadzenie.

Coraz mniej owadów przez zmiany klimatu i rolnictwo

Jak wynika z badania opublikowanego na łamach czasopisma Nature, intensywne rolnictwo i ocieplający się klimat wpływają na zmniejszenie się populacji owadów.

Dieta wegańska jest zdrowsza dla psów niż tradycyjna

Jak wynika z badania opublikowanego na łamach PLOS One, odpowiednio zbilansowana dieta wegańska jest dla psów bardziej korzystna niż obfitująca w mięso.

Dieta wegańska pomaga chronić zagrożone gatunki

Raport niezależnej organizacji Food Foundation wykazał, że rezygnacja z mięsa może zatrzymać wymieranie ponad 500 gatunków zwierząt w Wielkiej Brytanii.

UNEA przyjęła ważną rezolucję dotyczącą dobrostanu zwierząt

Podczas piątej sesji Zgromadzenia Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UNEA) przyjęto rezolucję dotyczącą praw zwierząt oraz systemu żywności.

Niedźwiedzie polarne muszą migrować z Alaski do Rosji

Według naukowców, migracje niedźwiedzi polarnych wynikają ze zmian klimatycznych. Topniejący lód morski zmusza je do szukania nowych terenów łowieckich.

216 z 1299 gatunków ptaków w Australii zagrożonych wyginięciem

Jak informują naukowcy, spośród 1299 gatunków australijskich ptaków, 216 jest obecnie zagrożonych. Główną przyczyną jest ocieplający się klimat.

Naukowcy alarmują: Wełna nie jest przyjazna dla środowiska

Wełna jest postrzegana jako materiał ekologiczny, tymczasem okazuje się, że odgrywa kluczową rolę w utracie bioróżnorodności i zmianie klimatu.

Wskaźnik „rozwodów” albatrosów rośnie przez kryzys klimatyczny

Kryzys klimatyczny rozdziela pary albatrosów. Naukowcy podkreślają, że wskaźnik „rozwodów” wśród ptaków wzrasta coraz szybciej, za co winą należy obarczyć zmiany klimatu wywołane przez człowieka.

Zmiany klimatu i chlamydia zagrażają populacji koali

Naukowcy ostrzegają, że populacja koali drastycznie się zmniejsza – zwierzęta cierpią z powodu zmian klimatu oraz rozprzestrzeniającej się chlamydii.

Faszerujemy zwięrzęta hodowlane antybiotykami. Polska czwarta w UE

Greenpeace ostrzega, że każdego roku w hodowlach przemysłowych zwierzęta dostają setki ton antybiotyków, a ich ilość systematycznie rośnie.

Czy owce są w stanie uratować bioróżnorodność w Karpatach?

Górska przyroda jest wyjątkowa, a troska o nią powinna być priorytetem. Wystarczy podać przykład Karpat, których puszcza stanowi ostoję dla wielu chronionych gatunków zwierząt. Góry są również istotne z uwagi na występującą tam, wyjątkową florę.

Hodowla ośmiornic to „przepis na katastrofę”

Według nowego raportu fundacji Compassion Polska, próba rozwoju hodowli ośmiornic niesie za sobą szereg negatywnych konsekwencji dla środowiska.

RPA: Pszczoły zabiły ponad 60 pingwinów na plaży

63 pingwiny przylądkowe padły ofiarą roju pszczół na plaży w Simonstad, w pobliżu południowoafrykańskiego Kapsztadu - informuje AFP.

Zwierzęta zmieniają się z klimatem. Rosną im nie tylko dzioby

Zmiany klimatyczne nie pozostają bez wpływu na świat zwierząt. Naukowcy zauważyli, że ich wygląd ulega zmianom w miarę ocieplania się klimatu.

Genetyk i biznesmen chcą wskrzesić mamuta włochatego. Mają fundusze

Startup Colossal chce przywrócić gatunek mamuta włochatego, walczyć o klimat i zrównoważony rozwój.Dysponuje 15 milionami dolarów budżetu.

Zaginął dwumetrowy Julian

W okolicach wsi Bartąg niedaleko Olsztyna zaginął dwumetrowy legwan - Julian. Zwierzę jest pomarańczowe, łagodne, najchętniej przebywa na drzewach. Jest niegroźne.