Słowacka i łotewska ofensywa przeciw zaśmiecaniu środowiska

Łotwa i Słowacja, które w tym roku wprowadziły systemy kaucyjne, nie były pod tym względem pionierami w Europie , ale zastosowały niespotykane wcześniej rozwiązania, które mogą być inspiracją dla innych.

Plastikowe jednorazówki. W ankiecie „ludzie na świecie pokazali, czego chcą”

Trzech na czterech mieszkańców świata chce, by jak najszybciej zakazano używania jednorazowych wyrobów z plastiku - wynika z ankiety francuskiej firmy badania rynku IPSOS.

W system zbierania opakowań muszą włączyć się wszyscy

Publikacja projektu ustawy to dopiero początek drogi do zdefiniowania systemu dla Polski.

Mechanizm kaucyjny rodzi się w bólach

Przekazany do konsultacji publicznych projekt ustawy dotyczącej sytemu kaucyjnego nie przewiduje istotnych rozwiązań, które sprawdziły się w praktyce w wielu krajach Europy. Eksperci i przedstawiciele biznesu wskazują na jego słabości.

Pakt największych na świecie firm. Chcą walczyć z plastikiem

Ponad 70 największych na świecie firm różnych branż wezwało do zawarcia światowego paktu o walce ze skażeniem tworzywami sztucznymi poprzez ograniczenie ich produkcji

W 2020 roku wzrosło zapotrzebowanie na plastik w Polsce

Branża tworzyw sztucznych w naszym kraju wbrew tendencjom globalnym i europejskim umacniała się, a popyt wzrósł o 3%. Nie ma jednak wątpliwości, że producentów plastiku czeka niezbędna transformacja – jak zamierzają jej dokonać?

Aquaplastik z bakterii E.Coli to alternatywa dla folii

W poszukiwaniu biodegradowalnych zamienników plastiku naukowcy zwrócili się ku naśladownictwu biologii.