Aktualizacja: 04.04.2025 04:43 Publikacja: 07.01.2025 19:37
ExxonMobil zarzuca władzom Kalifornii zniesławienia poprzez rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat działalności firmy.
Foto: Luke Sharrett/Bloomberg
We wrześniu 2024 roku władze stanu Kalifornia pozwały koncern ExxonMobil – jedną z największych na świecie spółek paliwowych. W złożonym przeciwko gigantowi pozwie firmę oskarżano między innymi o to, że przez dziesięciolecia oszukiwała opinię publiczną, przyczyniając się do katastrof klimatycznych, i prowadząc kampanie marketingowe sugerujące, iż plastikowe odpady zostaną poddane recyklingowi, co rozwiąże problem zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi.
ExxonMobil postanowił odpowiedzieć tym samym. Amerykański koncern złożył pozew przeciwko prokuratorowi generalnemu Kalifornii oraz kilku organizacjom proekologicznym. Zdaniem firmy doszło do zniesławienia poprzez rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat działalności firmy w zakresie recyklingu.
Roczne zużycie plastiku przez koncern Coca-Cola do 2030 roku przekroczy prawdopodobnie 4 miliony ton – wynika z...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Brytyjczycy pracują nad nowym materiałem pochodzenia organicznego, który może przyczynić się do wytwarzania przy...
Przedstawicielom niemal 200 krajów nie udało się dojść do porozumienia w kwestii wyczekiwanego i potencjalnie pr...
W południowokoreańskim Pusanie trwają negocjacje, których celem jest opracowanie pierwszego w historii traktatu...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Władze stanu Kalifornia pozwały koncern ExxonMobil. Chodzi między innymi o kampanie promujące zalety recyklingu,...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas