Partnerzy

W telewizji 10 razy częściej mówimy o ciastach niż klimacie

Jak wynika z badań, w 2020 roku w telewizji częściej wspominano o „chlebie bananowym” niż o „energii wiatrowej” i „energii słonecznej” razem wziętym.

Ubezpieczyciele dostosowują ofertę do zmian klimatu

To co dzieje się z naszą planetą wpływa na wszystkie aspekty działalności człowieka. Także na branżę ubezpieczeń.

Dym z pożarów zabija rocznie tysiące osób

Jak wynika z najnowszych badań, krótkotrwałe narażenie na dym pożarowy jest porównywalnie niebezpieczne do fal upałów i zabija rocznie 33 tys. ludzi.

McDonald’s zapowiada premierę wegańskiego burgera

29 września w 10 restauracjach McDonald’s w Wielkiej Brytanii zadebiutuje roślinny burger, McPlant. Od stycznia 2022 będzie dostępny w całym kraju.

20 producentów mięsa generuje 932 mln ton CO2

Produkcja mięsa generuje ogromne ilości gazów cieplarnianych, alarmuje „Meat Atlas”. Emisje 20 firm przewyższają Wielką Brytanię, Francję czy Niemcy.

Twarda woda – fakty i mity

Lubię umiar oraz możliwość dokonywania wyboru. To niedoceniane lekarstwa na wiele bolączek dzisiejszych czasów. Szczególnie w zakresie żywienia.

Australia jeszcze długo nie zamierza rezygnować z węgla

Mimo apelu ONZ Australia zamierza mocno wykorzystywać węgiel nawet po 2030 roku.

Rewolucja na berlińskich uczelniach. Stołówki bez mięsa

Berlińskie uczelnie planują rewolucję w stołówkach i poważne ograniczenie opcji mięsnych w menu.

900 tys. zgonów rocznie z powodu środków czyszczących?

Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, zanieczyszczenie powietrza prowadzi do 4,2 milionów zgonów rocznie. Jednocześnie aż 91 proc. światowej populacji oddycha powietrzem o jakości niższej niż rekomenduje WHO.

Klimat się zmienia. Zdrowie dzieci zagrożone

Choroby zakaźne, przewlekłe, cywilizacyjne czy psychiczne to tylko niektóre ze zdrowotnych konsekwencji kryzysu klimatycznego.

Kontrowersyjne menu konferencji ONZ. „Jak piwo dla AA”

Już w listopadzie w Glasgow odbędzie się 26. Konferencja Narodów Zjednoczonych (COP26). Szczyt poświęcony jest walce z kryzysem klimatycznym oraz dążeniu do celów porozumienia klimatycznego oraz konwencji ramowej ONZ w sprawie zmian klimatu.

McDonald’s chce być eko, ale nie rezygnuje z mięsa

McDonald’s poinformował, że niemal wszystkie wykorzystywane przez niego opakowania papierowe pochodzą z recyklingu lub zrównoważonych źródeł.

Dr Aneta Afelt: Szczyt zachorowań w październiku

Jesienią będzie ok. 16 tys. zakażeń dziennie – prognozuje dr Aneta Afelt z zespołu doradczego ds. Covid-19 przy prezesie PAN.

Australia: Manifestacje przeciw lockdownowi, 200 osób zatrzymanych

Australijska policja aresztowała ponad 200 osób, demonstrujących przeciwko lockdownowi. Doszło do starć uczestników akcji protestacyjnych z funkcjonariuszami. Siedmiu policjantów odwieziono do szpitala. Manifestacje odbyły się w Sydney, Melbourne i Brisbane.

Ponad 200 nowych przypadków COVID-19

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 222 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarła jedna osoba.

W Austrii po raz pierwszy potwierdzono wysoce zaraźliwy wariant Lambda

Wariant Lambda koronawirusa SARS-CoV-2, obserwowany głównie w państwach Ameryki Łacińskiej, został wykryty u pasażera z Peru w Dolnej Austrii.

Terapia CAR-T refundowana od września dla młodych pacjentów z białaczką

Będzie refundacja terapii dla chorych na nowotwory krwi, u których wyczerpano dotychczasowe metody leczenia i przyniosły one efektów.

Delta zaraża wcześniej, ujawnia się później

Osoby zarażone wirusem w wersji Delta rozsiewają go nawet dwa dni przed wystąpieniem objawów. To może tłumaczyć, dlaczego stał się on dominującą mutacją na świecie.