Partnerzy

Raport: giganci przemysłu mięsnego i mleczarskiego wciąż oszukują konsumentów

Nowa analiza opublikowana przez fundację Changing Markets potwierdziła, że największe firmy zajmujące się produkcją mięsa i nabiału starają się blokować działania na rzecz klimatu. Stosują przy tym taktyki marketingowe podobne do tych, które wykorzystuje przemysł tytoniowy czy branża paliw kopalnych.

Małe zmiany przynoszą wielkie korzyści

Od 1 lipca standardem na sklepowych półkach staną się butelki z przytwierdzonymi nakrętkami, które mają na celu zarówno wspieranie zbiórki odpadów, jak i minimalizowanie ich obecności w środowisku. Jednak to tylko preludium do większych zmian. Kolejną będzie system kaucyjny.

W partnerstwie siła – zainaugurowaliśmy 2. edycję programu „Razem dla planety”

Program „Razem dla planety” wyróżnia się na tle innych inicjatyw w polskim sektorze chemicznym, a prawdopodobnie również w całym przemyśle. Stanowi on unikalne przedsięwzięcie, które nie ma odpowiednika w kraju.

Nasza Ziemia to nasza przyszłość

Jakość relacji z naturą przekłada się na jakość naszego życia. Celebrowaniu ich obu poświęcony jest specjalny dzień w roku – 5 czerwca – Światowy Dzień Środowiska.

Ewolucja, a nie rewolucja w odpadach

Istotne jest, aby wprowadzenie rozwiązań dotyczących systemu gospodarki odpadami w Polsce uwzględniało specyfikę rynku i potrzeby wszystkich interesariuszy. Należy mieć przy tym plan, a nie działać chaotycznie.

Kryzys klimatyczny pogłębia problemy neurologiczne. Więcej migren i demencji

Nowy artykuł potwierdza wpływ zmian klimatu na kilkanaście schorzeń neurologicznych, w tym chorobę Alzheimera, padaczkę oraz stwardnienie rozsiane.

Jaka dieta jest najzdrowsza dla serca? Nowe wyniki badań

Najnowsze badanie potwierdziło, że diety wykluczające produkty odzwierzęce zmniejszają ryzyko rozwoju chorób serca i nowotworów.

Utrata bioróżnorodności powoduje rozwój chorób zakaźnych. Nadchodzi epidemia?

Naukowcy ustalili, że ze wszystkich „czynników globalnych zmian”, mających szkodliwy wpływ na ekosystemy, utrata gatunków najbardziej przyczynia się do wzrostu ryzyka wybuchu epidemii.

Nowy raport Banku Światowego: musimy jeść mniej mięsa, bo ugotujemy planetę

Nowy raport ekspertów Banku Światowego alarmuje: zmiany w rolnictwie są niezbędne, aby ograniczyć globalne emisje gazów cieplarnianych. Jak osiągnąć ten cel? Bank Światowy proponuje między innymi inwestycje, wspieranie krajów rozwijających się, a także zmniejszenie popytu na żywność pochodzenia zwierzęcego.

Eksperckie rozmowy na szczycie i mocne słowa Rzecznika MŚP na śniadaniu prasowym – TOGETAIR 2024 trwa!

Dziś kolejny dzień V Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR, którego tegoroczna edycja odbywa się w prestiżowej przestrzeni Varso Place w Warszawie. Po śniadaniu prasowym poprzedzającym rozmowy na trzech tematycznych scenach, nadszedł czas na otwarcie sceny głównej CLIMATE CARE. Uczestniczyli w nim Krzysztof Gawkowski, Wicepremier, Minister Cyfryzacji oraz Rafał Dutkiewicz, Prezes Zarządu Pracodawców RP, a także – w roli prowadzącego – Przemysław Białkowski.

Oglądaj na żywo. Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2024 w Warszawie

Czy niewielkie kroki mogą prowadzić do wielkich zmian? V Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2024 jest doskonałym przykładem, że to możliwe. Kolejna edycja zbliża się wielkimi krokami. Tegoroczny dwudniowy kongres odbędzie się już 22-23 kwietnia 2024 r. w Warszawie. Dwudniowe wydarzenie odbędzie się już 22-23 kwietnia w najwyższym europejskim budynku VARSO PLACE/VARSO TOWER w Warszawie. Jakie tematy tym razem podejmą eksperci ze świata ekologii, biznesu i zrównoważonej transformacji?

Sondaż: Polacy chcą płacić więcej, by ratować klimat, ale stawiają jeden warunek

Globalne badanie pokazuje wysoki poziom świadomości klimatycznej mieszkańców w 125 krajach na świecie. Zdecydowana większość badanych deklaruje gotowość do walki ze zmianami klimatu. Polacy też, ale na jedno pytanie odpowiadamy inaczej niż pozostałe państwa w Europie.

Nowe dane na temat marnowania żywności na świecie. Kto wyrzuca najwięcej?

Nowy raport Programu Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska (UNEP) wykazał ogromną skalę marnowania żywności na świecie. Z raportu organizacji wynika, że co roku na śmietnik trafia ponad miliard ton żywności.

Od czego zależy jakość snu? Nowe ustalenia naukowców. Badanie objęło 18 krajów

Bliski kontakt z naturą wiąże się z szeregiem korzyści dla organizmu, m.in. redukcją poziomu stresu. Nowe badanie wykazało, że mieszkanie przy ulicy obfitującej w zieleń zapewnia lepszą jakość snu.

Dieta planetarna może opóźnić zmiany klimatyczne o 15 lat. Na czym polega?

Naukowcy z Poczdamskiego Instytutu Badań nad Wpływem Klimatu (PIK) odkryli, że ograniczenie ilości produktów odzwierzęcych w diecie pomogłoby w odsunięciu przekroczenia progu 1,5°C o 10-15 lat.

Jakie potrawy najczęściej wyrzucamy w święta? Na czele ulubiony polski przysmak

Eksperci są zdania, że w obliczu kryzysu klimatycznego marnowanie żywności jest niezwykle istotną problemem, ale na świecie co roku do kosza trafia 1,3 mld ton jedzenia nadającego się do spożycia. Podobnie jest w święta. Jakie potrawy wyrzucamy najczęściej?

ONZ ignoruje konieczność ograniczenia spożycia mięsa. Eksperci: „Zdumiewające”

Naukowcy skrytykowali pierwszą z trzech części planu działania Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), zarzucając jej autorom bagatelizowanie wpływu produkcji mięsa i nabiału na klimat oraz pominięcie rozwiązań, takich jak zastąpienie produktów odzwierzęcych białkiem pochodzenia roślinnego.

Eksperci z Harvardu: produkcję mięsa trzeba ograniczyć dla dobra klimatu

Autorzy badania nie mają wątpliwości, że do końca dekady emisje sektora hodowli zwierząt muszą zostać ograniczone o połowę, a największy wysiłek w tym zakresie powinny zrobić kraje o wysokich i średnich dochodach.