Mięso z mikrobów sposobem na zatrzymanie wylesiania

Zastąpienie 20 proc. globalnej konsumpcji wołowiny alternatywami na bazie mikrobów, może o połowę zmniejszyć wylesianie oraz zredukować emisje CO2 o ponad 80 proc.

Weganizm może zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem

Jak wynika z badania opublikowanego na łamach American Journal of Lifestyle Medicine, dieta roślinna może zmniejszyć ryzyko zarażenia wirusem COVID-19.

Pomysł podwyższenia podatków na mięso w bogatych krajach

Naukowcy z Uniwersytetu w Bonn sugerują, że jednym ze sposobów na ograniczenie spożycia mięsa, a co za tym idzie, emisji metanu, jest podniesienie podatków.

Dania wprowadzi etykietę na żywność przyjazną dla klimatu

W opracowanie etykiety, która umożliwi Duńczykom dokonywanie przyjaznych dla klimatu wyborów konsumenckich, państwo zainwestuje ponad 1,2 mln euro.

Etykiety mięsa dotyczące antybiotyków coraz częściej kłamią

Jak wynika z badania opublikowanego na łamach czasopisma naukowego Science, etykiety „wolne od antybiotyków” na produktach mięsnych często mijają się z prawdą.

Astronauci będą hodować mięso komórkowe w kosmosie

Mięso ma powstać z komórek bydlęcych w wyjątkowych warunkach mikrograwitacji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Mięso komórkowe to trend, który będzie się rozwijać

To mięso bez wad, takich jak cholesterol, tłuszcze nasycone, cierpienie zwierząt czy koszty środowiskowe – mówi Yilmaz Bora, właściciel Primeval Foods.

Stek z tygrysa wyhodowany w laboratorium trafi na brytyjskie stoły

Firma Primeval Foods proponuje konsumentom egzotyczne produkty mięsne, stworzone w laboratorium i nazywa je „trzecią rewolucją od czasu odkrycia ognia”.

Etykiety produktów wegańskich nie wprowadzają w błąd

Badanie przeprowadzone przez australijski Institute for Sustainable Futures wykazało, że konsumenci odróżniają produkty odzwierzęce od ich roślinnych alternatyw.

Elon Musk chce wegańskich kolonii na Marsie w ciągu 10 lat

Mieszkańcy Marsa będą stosować dietę roślinną, twierdzi Elon Musk, który w ciągu dekady planuje rozwój ludzkiej cywilizacji na Czerwonej Planecie.

Europarlamentarzyści wzywają KE do promocji diety roślinnej

Parlament Europejski wezwał Komisję Europejską do promocji zdrowej diety opartej na roślinach oraz zmniejszenia spożycia mięsa w ramach walki z rakiem.

Fińscy naukowcy stworzyli ekologiczne jajka z grzybów

Innowacyjna formuła została opracowana przez wykorzystanie fermentacji grzybów, ma podobne właściwości szansę na to, by zastąpić kurze jajka.

Eksperci: trzeba ograniczyć produkcję mięsa. Na razie cały czas rośnie

Przemysłowy system produkcji żywności powoduje pogłębianie się kryzysu klimatycznego i ekologicznego, ma również wysokie koszty społeczne.

Australia rozwija rynek roślinnych zamienników mięsa

Wiodący australijski producent mięsa roślinnego Fënn Foods otrzymał 3 miliony dolarów w ostatniej rundzie finansowania od Bombora Investment Management.

Dieta roślinna może wydłużyć życie nawet o dekadę

Norwescy naukowcy doszli do wniosku, że ograniczenie spożycia produktów odzwierzęcych może skutkować wydłużeniem życia o co najmniej kilka lat.

Globalny weganizm ograniczyłby emisje CO2 o 68 proc.

Jeśli cały świat przejdzie na weganizm w ciągu 15 lat, spadek globalnych emisji CO2 zapewni 50 proc. redukcji potrzebnej by ograniczyć ocieplanie planety do 2°C.

Badanie: konsumenci reagują na komunikaty środowiskowe w menu

Badanie przeprowadzone przez World Resources Institute dowodzi, że wiadomość skierowana do konsumentów w menu, wpływa na ich wybory.

Raport: rolnicy muszą oswajać się z boomem na białka roślinne

Według raportu Good Food Institute, jeśli tempo rozwoju rynku roślinnych alternatyw mięsa się utrzyma, do 2030 roku będą stanowić 6 proc. całkowitego spożycia mięsa.