Naukowcy: rezygnacja z mięsa to nie opcja, a konieczność

Autorzy badania opublikowanego na łamach czasopisma Sustainability podkreślają, że konieczność odejścia od konsumpcji produktów odzwierzęcych w krajach rozwiniętych, jest faktem.

48 mln ludzi cierpi z powodu dotkliwego głodu. Najbardziej poszkodowani

Jak wynika z raportu Oxfam, w 10 krajach, najsilniej dotkniętych konsekwencjami zmian klimatu, w ciągu ostatnich 6 lat liczba osób cierpiących z powodu dotkliwego głodu wzrosła o 123 proc.

Doradca brytyjskiego rządu chce ograniczenia spożycia mięsa o 30 proc.

Zdaniem Henry’ego Dimbleby, kluczowego doradcy rządu Wielkiej Brytanii w sprawie przyszłej polityki żywnościowej, to konieczne by uniknąć załamania ekologicznego.

Na surowo smakują jak mokra ziemia. Wkrótce mogą zastąpić mięso

Naukowcy odkryli, że choć na surowe larwy mącznika smakują jak mokra ziemia, krewetki i słodka kukurydza, to po ugotowaniu w cukrze ich smak przypomina mięso.

Amerykanie jedzą go stanowczo za dużo. Wydalając zatruwają środowisko

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego, amerykańska dieta zawiera dwa razy więcej białka niż zalecają specjaliści.

Wnioski z badania: Podatek od mięsa jest niezbędny, aby ograniczyć emisje

Wynik nowego badania sugeruje, że dekarbonizacja rolnictwa w tempie, które umożliwi ograniczenie ogrzewania się planety, może wymagać nałożenia wyższych podatków na mięso i nabiał.

Sprawdzili 57 tys. produktów spożywczych. Te najbardziej szkodą środowisku

Naukowcy przeanalizowali ponad 57 tysięcy produktów spożywczych, pod kątem ich wpływu na środowisko, w tym emisji gazów cieplarnianych oraz ilości wody wykorzystanej do ich produkcji.

Czerwone mięso w diecie zwiększa ryzyko chorób serca i udaru mózgu

Według najnowszych odkryć naukowców, ryzyko zachorowania na choroby sercowo-naczyniowe wiąże się z substancjami chemicznymi, wytwarzanymi w jelitach.

Naukowcy: roślinne zamienniki produktów zwierzęcych są zdrowsze

Jak wynika z najnowszego badania opublikowanego na łamach czasopisma Future Foods, roślinne alternatywy mięsa i nabiału są zdrowsze dla ludzi i środowiska od tradycyjnych.

Białko z grochu pomoże w redukcji metanu

Według analizy Greenforce, jedząc produkty z białka grochu zamiast wołowiny dwa razy w tygodniu, Brytyjczycy mogliby obniżyć emisje metanu o 2,4 mln ton metrycznych.

Wegańskie steki pozostaną legalne we Francji. Zawieszają dekret

W odpowiedzi na wniosek Protéines France, organizacji reprezentującej sektor białek roślinnych, francuska Rada Stanu zdecydowała się zawiesić dekret, który miał wejść w życie w październiku.

Holandia: roślinne zamienniki tańsze od mięsa

Jak wynika z analizy przeprowadzonej na zlecenie holenderskiego oddziału organizacji ProVeg International, cena mięsa nie jest już konkurencyjna w stosunku do roślinnych alternatyw.

Turcja zakazuje produkcji oraz sprzedaży roślinnych zamienników sera

Zdaniem tureckiego Ministerstwa Rolnictwa i Leśnictwa, roślinne alternatywy nabiału wprowadzają konsumentów w błąd.

Co jemy? Mikroplastik w trzech czwartych przebadanych próbek mięsa i nabiału

Organizacja Plastic Soup Foundation opublikowała raport, w którym ujawnia, że 73 proc. testowanych przez nią próbek mięsa i nabiału zawierało drobiny mikroplastiku.

Wasabi i ryby do sushi się kończą. Zostanie chrzan i łosoś

Ulewne deszcze, tajfuny i ocieplenie klimatu wyniszczają uprawy wasabi, podstawowej przyprawy podawanej z sushi. Korzenia o intensywnie zielonej barwie wkrótce może zabraknąć - alarmują sami Japończycy.

Roślinna parówka i szynka we Francji będą nielegalne

Francja stała się pierwszym krajem w Unii Europejskiej, który uległ presji mięsnego lobby i zakazał stosowania terminów kojarzonych z produktami pochodzenia zwierzęcego.

Amerykańscy żołnierze domagają się roślinnych posiłków

Sondaż organizacji Mercy for Animals wykazał, że 81 proc. personelu wojskowego w Stanach Zjednoczonych chciałaby mieć dostęp do wegańskich, gotowych do spożycia posiłków.

Ciekawe wino powstało w Singapurze. Wykorzystano "ścieki" z fabryki tofu

Startup SinFooTech opracował nowatorską metodę produkcji wina na bazie pozostałości po produkcji tofu.