Polskie banki wciąż finansują paliwa kopalne. Pekao wypada najgorzej

Przedstawiciele Fundacji „Rozwój TAK – Odkrywki NIE” walczą o to, by polskie banki przyjęły strategie spójne z celami porozumienia paryskiego.

Wielki koszt klimatycznej indolencji dla światowej gospodarki. Nowe wyliczenia

Trwanie ludzkości przy paliwach kopalnych będzie miało fatalny wpływ na globalną gospodarkę. Wywołany tym kryzys klimatyczny może kosztować 178 bilionów dolarów w ciągu najbliższych pięciu dekad. Transformacja da same korzyści.

Transformacja energetyczna fikcją. Klimatyczny szczyt w Dubaju pełen paradoksów

Tygodniowa konferencja dotycząca zmian klimatu, która zakończyła się właśnie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, pokazała, jak niepoważnie podchodzimy do palącego problemu nagrzewania się naszej planety.

Banki wbrew zapewnieniom nadal finansują przemysł paliw kopalnych

Jak wynika z raportu Banking on Climate Chaos, w 2021 największe banki świata zapewniły 742 mld dolarów finansowania dla przemysłu paliw kopalnych.

Mroczny atlas ludzkiego cierpienia. Raport ONZ potępia nieudolne działania

Żaden kraj nie robi tyle, ile powinien, aby chronić swoje miasta, farmy, wybrzeża przed zmianami klimatycznymi, a nasza planeta jest bezpowrotnie niszczona – to wniosek z raportu przygotowanego na zamówienie ONZ.

Banki miały to ukrócić. Śledztwo wykazało, że wciąż inwestują w węgiel

W latach 2019-2021 banki udzieliły branży węglowej wsparcia w wysokości ponad 1,5 biliona dolarów - wykazało śledztwo organizacji pozarządowych.

Norwegia chce być eko, ale wydobywa najwięcej ropy i gazu w Europie

Klimatyczne ambicje Norwegii nie idą w parze z jej nieposkromionym apetytem na wydobycie paliw kopalnych -wynika z raportu Oil Change International.

Amazon, Google, IKEA... Najwięksi niezbyt uczciwi, co do obietnic klimatycznych

Najnowsza analiza NewClimate Institute i Carbon Market Watch wskazuje na wątłość obietnic klimatycznych składanych przez międzynarodowe firmy.

Raport: eksperci PR mają swój udział w kryzysie klimatycznym

Według raportu opublikowanego w czasopiśmie Climatic Change, agencje public relations mają swój udział w postępującym ocieplaniu się planety.

Sprawdzamy: oto ekologiczny koszt produkcji butelki coli

Ceny coli w sklepach w ostatnich dniach budzą ogromne emocje. Dyskutujemy ile kosztuje jedna butelka – i dlaczego tak drogo. Zapominamy przy tym o rzeczy najważniejszej: o prawdziwym, czyli ekologicznym koszcie wyprodukowania półlitrowej butelki coli.