Raport z badania opublikowanego przez portal Phys.org mówi, iż zmiany klimatyczne w latach 2030-2050 doprowadzą do tego, że w Afryce z powodu malarii umierać będzie rocznie kolejnych 60 tys. osób. „Kryzys klimatyczny to też kryzys zdrowotny” – podkreślają eksperci.
Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zaproponowała nową regułę definiowania zdrowych produktów spożywczych. Lekarze apelują o wyłączenie produktów mięsnych, mlecznych oraz jajek, jako główne źródło szkodliwych tłuszczów nasyconych.
Naukowcom udało się potwierdzić, że w syberyjskiej wiecznej zmarzlinie pozostają uśpione wirusy, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego.
W dobie kryzysu klimatycznego nie tylko palacze są narażeni na nowotwory płuc. Naukowcy odkryli zależność pomiędzy występowaniem pyłu zawieszonego w powietrzu a zachorowalnością na niektóre formy raka.
Ekstremalne upały, z którymi coraz częściej mamy do czynienia na całym świecie, nie tylko mają znaczący wpływ na zdrowie fizyczne człowieka, ale także na jego samopoczucie - wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Gallupa.
Jak odkryli naukowcy z Uniwersytetu Południowej Kalifornii, połączenie ekstremalnych upałów oraz wysokiego zanieczyszczenia powietrza to wyjątkowo zabójcza kombinacja.
Egzotyczne zwierzęta to nie wyłącznie motyw bajek i legend czy wymyślnych tatuaży celebrytów i naśladujących ich miłośników egzotycznej fauny. To tykająca epidemiologiczna bomba.
Jak wynika z badania, przez następne 50 lat w efekcie globalnego ocieplenia, ok. 4 tys. nowych wirusów będzie się przenosić między ssakami, w tym również ludźmi.
Choć we wcześniejszych badaniach wykazano obecność mikroplastiku w mózgu, jelitach a nawet łożysku, po raz pierwszy stwierdzono jego obecność w próbce krwi.
Naukowcy z Banaras Hindu University (BHU) odkryli, że parametry klimatyczne odpowiadają za 9-18 proc. wszystkich przypadków chorób zakaźnych wśród dzieci.