Reklama
Rozwiń

Mimo ambitnych celów, grozi nam wzrost temperatury o 2,4°C

Według badania opublikowanego we wtorek w Glasgow, w oparciu o cele poszczególnych krajów, globalna temperatura może wzrosnąć o 2,4°C do 2100 roku.

Zatrzymać wylesianie. 100 państw podpisze historyczne porozumienie

Przełomowe porozumienie na szczycie COP26 w Glasgow. Sto krajów na terenie których znajduje się 85 proc. światowych lasów zobowiąże się do powstrzymania de...

Attenborough na COP26: nasza cywilizacja jest zagrożona

Brytyjski biolog sir David Attenborough alarmował podczas szczytu COP26. Jego zdaniem rosnąca emisja dwutlenku węgla zagraża ludzkiej cywilizacji.

Licznik dla Klimatu tyka nieubłaganie. Już tylko 9 lat na odejście Polski od węgla

Z ochroną klimatu jest jak z nauką do ważnego egzaminu. Nie można jej odkładać na ostatnią chwilę.

COP26: Bezczynność doprowadzi do katastrofy

Światowi przywódcy ostrzegają, że w kwestii zmian klimatu czas na działanie się kończy. Bezczynność to wyrok śmierci na wiele krajów.

Czy tegoroczny COP26 powstrzyma globalne ocieplenie?

Na temat COP26 wypowiedział się jego przewodniczący, Alok Sharma, mówiąc, że porozumienie będzie "trudne", a na szczycie będzie "naprawdę ciężko".

Użytkownicy Twittera: Zrównoważony COP26 to żart

Opublikowane przez organizatorów szczytu klimatycznego w Glasgow wideo podkreślające zrównoważony charakter wydarzenia, spotkało się z ostrą krytyką.

Raport: Zmiany klimatyczne skażą 122 miliony ludzi na skrajne ubóstwo do 2030

Jak wynika z najnowszego raportu Globalnego Centrum Adaptacji, zmiany klimatu do końca dekady drastycznie obniżą poziom życia milionom ludzi.

Alarm dla klimatu. W miastach zawyją syreny

W piątek 29 października, punktualnie o godzinie 12:00 w sześciu polskich miastach uruchomione zostały miejskie syreny alarmowe w ramach "Alarmu dla klimatu".

570 mln ludzi żyje na obszarach zagrożonych zalaniem

Według raportu „Lancet Countdown on Health and Climate Change” istniejące już nierówności zdrowotne i społeczne pogłębiają się przez zmiany klimatu.

Zmiana klimatu winą człowieka, potwierdza 99,9 proc. badań

Nowe badanie opublikowane w Environmental Reaearch Letters potwierdza, że wpływ człowieka na klimat jest główną przyczyną globalnego ocieplenia.

"Przystosuj się lub zgiń", ostrzega brytyjska Agencja Środowiskowa

Raport brytyjskiej agencji ostrzega, że kraj nie jest gotów mierzyć się ze skutkami zmian klimatu, a w powodziach mogą wkrótce zginąć setki osób.

Polskie miasta stają się nieznośne do życia. Trzeba to zmienić

Wszechobecna betonoza polskich miast potęguje ekstremalne zjawiska pogodowe. Rozwiązaniem jest tzw. błękitno-zielona infrastruktura.

Z toaletami w górach nie jest dobrze. Ciekawe wyniki ankiety

Turyści fatalnie oceniają stan toalet na górskich szlakach. Większość z nich woli z nich w ogóle nie korzystać.

Hodowla ośmiornic to „przepis na katastrofę”

Według nowego raportu fundacji Compassion Polska, próba rozwoju hodowli ośmiornic niesie za sobą szereg negatywnych konsekwencji dla środowiska.

Polskie miasta nie są gotowe na kryzys klimatyczny

Naukowcy z PAN ostrzegają: polskie miasta nie są przystosowane do kryzysu klimatycznego, a fale upałów przyczynią się do wzrostu śmiertelności.

Zmiana klimatu zagraża nam na równi z plastikowymi odpadami

Naukowcy ostrzegają, że zmiana klimatu nie jest jedynym istotnym obecnie kryzysem. Zagrożenie niesie również ilość odpadów z tworzyw sztucznych

Skutki zmian klimatu w Afryce będą kosztować setki miliardów

Według badań, by poradzić sobie ze skutkami zmian klimatycznych w 35 miastach w RPA, Kenii i Etiopii, do 2050 trzeba będzie wydać ok. 280 mld dolarów.

OECD wskazuje, co najbardziej truje na Litwie

Litwa może się pochwalić dużo lepszymi od Polski wynikami w ochronie klimatu. Udział OZE w produkcji energii sięga już 22 procent. Nasz wschodni sąsiad ma...

Sztuczne nawozy zagrożeniem. Czeka nas kolejny kryzys środowiskowy

Nawozy syntetyczne mogą stać się przyczyną kolejnego kryzysu środowiskowego, a zmiany klimatyczne dodatkowo go pogłębią, ostrzegają naukowcy.