Partnerzy

Zielone projekty wymagają całościowego spojrzenia

Zdaniem ekspertów nie ulega wątpliwości, że musimy podążać w stronę zrównoważonego korzystania z zasobów i w stronę ochrony klimatu i środowiska. Jednak świadomość mniejszych firm w tych kwestiach wciąż jest dość mała.

Mundial 2022: Katar walczy o klimat czy zielony wizerunek?

Gospodarz Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się w przyszłym roku, zapewnia, że organizuje wydarzenie, troszcząc się o klimat.

Grecja wprowadzi swoje pierwsze prawo klimatyczne

Kraj, który w tym roku doświadczył największej od 30 lat fali upałów, przymierza się do wprowadzenia swojego pierwszego prawa klimatycznego.

Nowy niemiecki rząd na drodze do zielonej transformacji

Nowy rząd niemiecki planuje szereg zmian w zakresie walki z kryzysem klimatycznym. Socjaldemokraci, Zieloni i FDP chcą m.in. odejścia od węgla do 2030 roku.

Po COP26: polski rząd wciąż nie rozumie powagi kryzysu klimatycznego

Od kilku dni w mediach pojawiają się podsumowania zakończonego w ubiegły weekend szczytu klimatycznego COP26 w Glasgow, którego wyniki budzą szereg reakcji: od ostrożnego optymizmu, że udało się więcej niż oczekiwano do ogromnego rozczarowania z powodu rozmycia treści ostatecznego porozumienia. Przy okazji tego szczytu po raz kolejny uderza to, że polski rząd zachowuje się, jakby kryzys klimatyczny był problemem z odległej galaktyki, choć czas na rozwiązania ucieka.

COP26: co się ostatecznie udało ustalić?

Eksperci podkreślają, że ostatecznie ustalenia ze szczytu w Glasgow w pewnym stopniu pokrywają się z wnioskami płynącymi z raportów klimatycznych.

COP 26: jest rozczarowanie, ale nie ma alternatywy

Dziesiątki tysięcy osób maszerowało w Glasgow w piątek, dzień później było ich ponad 100 tysięcy, kolejne miliony w kilkuset miastach na całym świecie.

Greenpeace demaskuje kłamstwa Arabii Saudyjskiej na COP26

Arabia Saudyjska deklaruje chęć osiągnięcia neutralności zerowej netto do 2060 roku, w międzyczasie planując zwiększenie wydobycia ropy.

„Sukces” klimatyczny Polski na COP26 –„Skamielina Dnia”

Działacze Climate Action Network „uhonorowali” polski rząd za niespójne działania w kwestii odejścia od węgla, przyznając nagrodę „Skamieliny Dnia”.

Największy protest na COP26. "Nie będziemy już tolerować miłych słów"

Na marszu w Glasgow pojawiło się około 100 tys. osób, domagających się od rządów zwiększenia wysiłków w walce z kryzysem klimatycznym.

Greta Thunberg rozczarowana COP26: bla bla bla a nie realna zmiana

Aktywistka klimatyczna ostro krytykuje szczyt klimatyczny w Glasgow, nazywając go „festiwalem greenwashingu Globalnej Północy”.

COP26. Indie zaskakują ambicjami klimatycznymi

Ambitne plany Indii wzbudziły poruszenie na szczycie w Glasgow. Trzeci największy globalny emitent chce osiągnąć neutralność klimatyczną do 2070 roku.

Szczyt klimatyczny COP26 oczami aktywistów. „Puste słowa polityków”

Podczas, gdy światowi liderzy przemawiają na zamkniętych konferencjach, na ulicach Glasgow wybrzmiewa głos aktywistów i aktywistek klimatycznych z całego świata.

Moby wzywa liderów do przejścia na roślinny system żywienia

„Stajemy w obliczu katastrofy klimatycznej oraz kryzysu metanowego” – podkreślił Moby i dodał, że czas na rezygnację z mięsa i mleka dla klimatu.

Morawiecki na COP26 chwali OZE i broni węgla

Premier Polski nie złożył w Glasgow deklaracji dotyczących redukcji emisji CO2, ale zapewnił, że kraj „zmierza w kierunku neutralności klimatycznej”.

Bunt pracowników wpływowej firmy doradczej. Nie chcą pomagać trucicielom

Najbardziej wpływowa na świecie firma doradcza - McKinsey ma kłopot. 1100 jej pracowników podpisało pismo protestacyjne, bo nie chcą współpracować z firmami, które - ich zdaniem- zatruwają planetę.

Solidarność naszą bronią. Aby szczyt klimatyczny COP26 zakończył się sukcesem

Wielka konferencja klimatyczna zaczyna się w Glasgow już w niedzielę. Światowi przywódcy mają opracować wspólną strategię w walce ze zmianami klimatu. Choć większym wyzwaniem wydają się w tej chwili społeczne aspekty trwającego kryzysu i to, jak decydenci zadbają o ludzką twarz katastrofy klimatrycznej.

Polacy martwią się o klimat. Nie pozostają bezczynni

Prawie dwie trzecie z nas deklaruje, że obawia się konsekwencji zmian klimatycznych. Obawy te przekuwamy w działanie.