Dania pierwsza na świecie deklaruje pomoc cierpiącym w wyniku zmian klimatu

Dania stała się pierwszym krajem na świecie, który zadeklarował pomoc finansową dla krajów najbardziej dotkniętych konsekwencjami kryzysu klimatycznego.

Biedniejsze państwa ONZ chcą nowego podatku od bogatszych za zmiany klimatu

Rządy biedniejszych państw członkowskich ONZ żądają wprowadzenia nowego podatku związanego ze zmianami klimatycznymi. Pieniądze te mogłyby pokryć straty spowodowane przez katastrofy naturalne.

Chcą pomocy dla ogrzewających mieszkania prądem

Polski Alarm Smogowy apeluje do premiera Morawieckiego o objęcie ochroną gospodarstw domowych ogrzewających mieszkania energią elektryczną.

Młodzi ludzie przejmują się kryzysem klimatycznym bardziej niż rynkiem pracy

Badanie Deloitte wykazało, że w 2021 roku przedstawiciele pokolenia Z uznali, że zmiany klimatu są problemem bardziej palącym niż bezrobocie oraz opieka zdrowotna. Bardziej martwili się jedynie rosnącymi kosztami życia. Milenialsi natomiast umieścili kryzys klimatyczny dopiero na trzecim miejscu.

Eksperci będą rozmawiać o ekologii i zielonej transformacji

Znamy już program tegorocznej konferencji „Idea-Biznes-Klimat". Agenda koncentruje się na zagadnieniach związanych z ekologią, zieloną transformacją oraz wyzwaniach w obszarze energetyki z perspektywy kluczowych dla gospodarki sektorów.

COP27 – realne zmiany czy kolejne „bla bla bla”?

Ubiegłoroczny szczyt klimatyczny COP26 w Glasgow pozostawił spory niedosyt. Końcowe postanowienia jedynie w niewielkim stopniu oddawały wnioski płynące z opublikowanych wcześniej raportów Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu (IPCC) oraz Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA), wzywających do zwiększenia wysiłków na rzecz dekarbonizacji.

Piotr Nieznański, WWF: Skażenie z Odry prawdopodobnie trafiło już do Bałtyku

Ja tutaj widzę zawalenie tych spraw na całej linii, tak jakby państwo przestało na moment działać, nie wiem, może sparaliżowane strachem, obawami przed komunikowaniem się ze społeczeństwem czy być może w związku ze zbliżającymi się wyborami – uważa Piotr Nieznański, Doradca Zarządu ds. Środowiskowych Fundacji WWF Polska.

Czyste i zdrowe środowisko prawem człowieka. Rezolucja ONZ przyjęta

ONZ przyjęła rezolucję uznającą, że życie w czystym, zdrowym i zrównoważonym środowisku jest powszechnym prawem człowieka.

Dodatek energetyczny zamiast węglowego. Apel organizacji

3 tys. zł dla mieszkających w domach jednorodzinnych i 1 tys. zł dla mieszkających w domach wielorodzinnych – to społeczna propozycja dodatku energetycznego

Michał Kępowicz: Ochrona zdrowia nie zadziała bez ochrony środowiska

Czym „zdrowszy”, bardziej przyjazny środowisku jest szpital, tym my jesteśmy zdrowsi jako społeczeństwo – mówi Michał Kępowicz, dyrektor ds. Relacji Strategicznych i Market Access, Philips Healthcare CEE, członek zarządu Philips Polska.

Polski Alarm Smogowy: Dopłaty do węgla niesprawiedliwe i szkodliwe dla klimatu

Według Polskiego Alarmu Smogowego zaproponowane przez rząd dopłaty do węgla to rozwiązanie wysoce niesprawiedliwe i dzielące polskie społeczeństwo.

Guterres, ONZ: Wciąż karmimy nasze uzależnienie od paliw kopalnych

W trakcie spotkania z ministrami 40 krajów, sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres ostrzegł, że świat coraz bardziej oddala się od osiągnięcia celu klimatycznego porozumienia paryskiego.

Papież Franciszek apeluje o ograniczenie spożycia mięsa

Głowa Kościoła katolickiego zwróciła się do uczestników Konferencji Młodzieży UE w Pradze o to, by zatroszczyli się o środowisko.

Europejczycy nie doceniają zgodności naukowców w kwestii zmian klimatu

Jak wynika z sondażu wykonanego przez naukowców z King's College London, Europejczycy błędnie oceniają poziom zgodności świata nauki w kwestii kryzysu klimatycznego.

G7 uchyliła drzwi dla nowych projektów gazowych

Choć decyzja ma charakter tymczasowy, eksperci klimatyczni obawiają się, że emisje będą zagrażać realizacji zobowiązań klimatycznych.

Przywódcy G7 wstrzymają odejście od paliw kopalnych?

Choć mottem tegorocznego spotkania liderów G7 jest „postęp w kierunku sprawiedliwego świata”, niektórzy przywódcy walczą o przedłużenie okresu inwestycji w paliwa kopalne.

Australia z ambitniejszym celem klimatycznym. Eksperci: za mało

Kraj zobowiązał się do zmniejszenia do 2030 roku emisji gazów cieplarnianych o 43 proc. w stosunku do poziomów z 2005 roku. Zdaniem ekspertów, to wciąż za mało.

Sekretarz generalny ONZ: paliwa kopalne „karmią plagę wojny”

Zdaniem Antoniego Guterresa, sekretarza generalnego ONZ, wydawanie pieniędzy na nowe projekty związane z paliwami kopalnymi jest „złudne”.