Europarlamentarzyści zagłosowali przeciwko spalaniu lasów

Wynik głosowania został optymistycznie przyjęty przez organizacje pozarządowe, które dostrzegają nadzieję na zmiany szkodliwej polityki klimatycznej Unii Europejskiej.

Budżet USA traci 2 biliony dolarów rocznie przez zmiany klimatu

Powodzie, pożary i susza, konsekwencje zmian klimatu będą poważnym obciążeniem budżetu Stanów Zjednoczonych pod koniec stulecia - stwierdził urząd prezydenta USA w pierwszej takiej ocenie.

Kraje G7 ograniczą zależność od rosyjskiej energii

Jak oświadczył japoński minister przemysłu Koichi Hagiuda, członkowie G7 zintensyfikują wysiłki na rzecz redukcji zależności od importu energii z Rosji.

Trump obwinia energetykę wiatrową za śmierć ptaków

Były prezydent Stanów Zjednoczonych po raz kolejny wyraził zaskakującą i niepopartą żadnymi dowodami naukowymi teorię na temat energetyki wiatrowej.

TAPP: nie dla 0 proc. VAT-u na mięso i nabiał

Tuż przed głosowaniem nad wprowadzeniem stawki 0 proc. VAT na podstawowe produkty spożywcze, Międzynarodowa Koalicja TAPP apeluje do europosłów.

NGOsy domagają się nałożenia embargo na rosyjską ropę i gaz

Apel o zakończenie importu rosyjskich paliw kopalnych podpisało kilkadziesiąt organizacji pozarządowych z całej Europy.

Zmiana klimatu to wyzwanie globalne, wymagające działań lokalnych

Eksperci komentują najnowszy raport Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC), przypominając, że działać trzeba niezwłocznie i na wielu polach.

Niemiecka minister spraw zagranicznych ograniczy rządowe loty

Annalena Baerbock zamierza jak najczęściej korzystać z lotów komercyjnych zamiast latać rządowymi samolotami, aby ograniczać emisje CO2.

Europarlamentarzyści zignorowali dobrostan zwierząt

496 europosłów zagłosowało za rezolucją w sprawie sprawozdania z realizacji polityki w zakresie dobrostanu zwierząt w gospodarstwach rolnych.

IPCC rozpoczął sesję Grupy Roboczej II

Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu (IPCC) rozpoczął w poniedziałek wirtualne spotkanie dotyczące Szóstego Raportu Oceniającego.

Była szefowa Greenpeace w niemieckim rządzie. Szereg kontrowersji

Jennifer Morgan, była dyrektor wykonawcza Greenpeace International, obejmie nowe stanowisko wraz z początkiem marca.

Apel naukowców: trzeba wprowadzić edukację klimatyczną

Komitet Naukowy Koalicji Klimatycznej wzywa do pilnych działań na rzecz wprowadzenia edukacji klimatycznej.

Rosja zawetowała rezolucję ONZ o kryzysie klimatycznym

Rosja zawetowała rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ, mającą na celu formalne powiązanie zmian klimatycznych z globalnym bezpieczeństwem.

Nowy niemiecki rząd na drodze do zielonej transformacji

Nowy rząd niemiecki planuje szereg zmian w zakresie walki z kryzysem klimatycznym. Socjaldemokraci, Zieloni i FDP chcą m.in. odejścia od węgla do 2030 roku.

COP26: co się ostatecznie udało ustalić?

Eksperci podkreślają, że ostatecznie ustalenia ze szczytu w Glasgow w pewnym stopniu pokrywają się z wnioskami płynącymi z raportów klimatycznych.

COP 26: jest rozczarowanie, ale nie ma alternatywy

Dziesiątki tysięcy osób maszerowało w Glasgow w piątek, dzień później było ich ponad 100 tysięcy, kolejne miliony w kilkuset miastach na całym świecie.

COP26. Indie zaskakują ambicjami klimatycznymi

Ambitne plany Indii wzbudziły poruszenie na szczycie w Glasgow. Trzeci największy globalny emitent chce osiągnąć neutralność klimatyczną do 2070 roku.

Morawiecki na COP26 chwali OZE i broni węgla

Premier Polski nie złożył w Glasgow deklaracji dotyczących redukcji emisji CO2, ale zapewnił, że kraj „zmierza w kierunku neutralności klimatycznej”.