Partnerzy

Nowy niemiecki rząd na drodze do zielonej transformacji

Nowy rząd niemiecki planuje szereg zmian w zakresie walki z kryzysem klimatycznym. Socjaldemokraci, Zieloni i FDP chcą m.in. odejścia od węgla do 2030 roku.

COP26: co się ostatecznie udało ustalić?

Eksperci podkreślają, że ostatecznie ustalenia ze szczytu w Glasgow w pewnym stopniu pokrywają się z wnioskami płynącymi z raportów klimatycznych.

COP 26: jest rozczarowanie, ale nie ma alternatywy

Dziesiątki tysięcy osób maszerowało w Glasgow w piątek, dzień później było ich ponad 100 tysięcy, kolejne miliony w kilkuset miastach na całym świecie.

COP26. Indie zaskakują ambicjami klimatycznymi

Ambitne plany Indii wzbudziły poruszenie na szczycie w Glasgow. Trzeci największy globalny emitent chce osiągnąć neutralność klimatyczną do 2070 roku.

Morawiecki na COP26 chwali OZE i broni węgla

Premier Polski nie złożył w Glasgow deklaracji dotyczących redukcji emisji CO2, ale zapewnił, że kraj „zmierza w kierunku neutralności klimatycznej”.

Bunt pracowników wpływowej firmy doradczej. Nie chcą pomagać trucicielom

Najbardziej wpływowa na świecie firma doradcza - McKinsey ma kłopot. 1100 jej pracowników podpisało pismo protestacyjne, bo nie chcą współpracować z firmami, które - ich zdaniem- zatruwają planetę.

Niektóre kraje usiłowały wpłynąć na przełomowy dokument klimatyczny

Wyciek dokumentów wykazał, jak kraje lobbują przeciwko wprowadzeniu zmian koniecznych do powstrzymania dalszego ocieplania się klimatu.

Przełomowa rezolucja ONZ: czyste środowisko jest prawem człowieka

Przełomową rezolucję 48/13 przegłosowano 43 głosami, wśród krajów wstrzymujących się od głosy znalazły się Chiny, Indie, Japonia oraz Rosja.

Nowa Zelandia zwiększy wsparcie klimatyczne dla krajów rozwijających się

Dwa tygodnie przed szczytem COP26, Nowa Zelandia zdecydowała się czterokrotnie zwiększyć budżet pomocy klimatycznej dla krajów rozwijających się.

Prezydent Chin nie pojawi się na szczycie klimatycznym. To poważny problem

Jak donosi Times, prezydent Chin najprawdopodobniej nie pojawi się na szczycie klimatycznym COP26.

Prezydent Brazylii oskarżony o popełnienie zbrodni przeciwko ludzkości

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro został we wtorek oskarżony o popełnienie zbrodni przeciwko ludzkości przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze.

Putin: Rosja zamierza osiągnąć neutralność węglową do 2060

Jak poinformował prezydent Władimir Putin, Rosja ma osiągnąć neutralność węglową do 2060 roku. Zadeklarował również chęć współpracy w walce o klimat.

Turcja ratyfikowała porozumienie paryskie tuż przed COP26

Turcja ratyfikowała porozumienie klimatyczne jako ostatni kraj G20. Ustawodawcy zaprotestowali jednak przeciw klasyfikacji kraju jako rozwiniętego.

Watykan wzywa do walki z kryzysem klimatycznym i uratowania Ziemi

Papież Franciszek wspólnie z innymi przywódcami religijnymi nawołują rządzących do uratowania Ziemi przed „bezprecedensowym kryzysem ekologicznym”.

Prąd ze słońca daje niezależność

Panele fotowoltaiczne na domu jednorodzinnym stają się domyślnym wyborem – masz dom, inwestujesz w panele. Nie nazwałbym tego modą, ale stałym trendem – mówi Michał Skorupa, prezes FOTON Technik

Klimatolodzy jednymi z najbardziej wpływowych ludzi świata

Założyciele World Weather Attribution, zajmującego się atrybucją zdarzeń ekstremalnych, trafili na listę 100 najbardziej wpływowych ludzi świata TIME.

Biznes reaguje na zmiany klimatu

Czynniki ESG – jakie są najważniejsze trendy i wyzwania dla biznesu? Zapraszamy na internetowe seminarium.

Zmiany klimatu zmieniają rady nadzorcze

Firmy muszą sprostać wyzwaniom jakie stawia przed nimi zmieniający się klimat. Eksperci Deloitte omawiają nowe obowiązki członków rad nadzorczych w tym kontekście.