Reklama
Rozwiń
Reklama

Minione 8 lat było trudne dla polskiej przyrody. Trzeba to zmienić

Ponad 165 organizacji przyrodniczych i ruchów społecznych podpisało się już pod listem otwartym do opozycji demokratycznej. To wyraz nadziei i dużych oczekiwań wobec przyszłego rządu, zarówno odnośnie stanowiska ministra ochrony środowiska, jak i zmian w prowadzeniu polityki środowiskowej.

Publikacja: 23.10.2023 14:19

Minione 8 lat było trudne dla polskiej przyrody. Trzeba to zmienić

Foto: Adobe Stock

“Liczymy na to, że nowym szefem lub szefową resortu ochrony środowiska zostanie osoba nie tylko o odpowiedniej wiedzy, ale przede wszystkim empatii i wrażliwości, niezależna od jakichkolwiek lobby związanych z eksploatacją zasobów przyrody” - piszą sygnatariusze listu do polityków opozycji, tłumacząc, że ochrona przyrody powinna stać się priorytetem dla koalicji tworzącej rząd.

Organizacje przyrodnicze i ruchy społeczne z uwagą i niepokojem śledzą przekazy medialne dotyczące rozmów przyszłej koalicji o wspólnych podstawach programowych i przydziale ministerstw. W trosce o zapewnienie odpowiedniego miejsca ochronie przyrody organizacje wystosowały wspólny list otwarty do demokratycznej opozycji. W ciągu zaledwie dwóch dni list poparło ponad 165 sygnatariuszy i liczba ta wciąż rośnie: https://listotwartyprzyrodnikow.pl/

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Liderzy
Blok BRICS dzieli się na dwa obozy. Trzy państwa założycielskie na czele
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Liderzy
Ameryka rezygnuje z walki z globalnym ociepleniem? Jest decyzja Donalda Trumpa
Liderzy
Szczyt klimatyczny w Baku może być przełomowy. Bilion dolarów na stole
Liderzy
Sukces Donalda Trumpa zagrozi celom klimatycznym? Eksperci biją na alarm
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Liderzy
Polacy oczekują od rządu walki z kryzysem klimatycznym. Nowy sondaż
Materiał Promocyjny
Transformacja energetyczna: Były pytania, czas na odpowiedzi
Reklama
Reklama