Partnerzy

Ostatnie Pokolenie chce zablokować Wisłostradę. "Rząd Tuska napędza kryzys"

Aktywiści klimatyczni z ruchu Ostatnie Pokolenie zapowiadają protesty, które mogą utrudnić poruszanie się po Warszawie. Działacze sprzeciwiają się w ten sposób polityce rządu Donalda Tuska, który – jak zaznaczają – "po roku rządów wciąż napędza kryzys klimatyczny".

Protesty nic nie dały. W Watykanie stanie 200-letnia jodła. "Bezużyteczna ofiara"

Mimo wielu protestów i apeli mających związek z podarowaniem papieżowi Franciszkowi ogromnej jodły, która ma stanąć przed świętami Bożego Narodzenia na placu Świętego Piotra, 200-letnie drzewo zostało ścięte. Jak twierdzi Watykan, „zapewni to naturalną wymianę drzewostanu na następne dekady".

Greenpeace skarży się na Polskę do Komisji Europejskiej. Chodzi o czystość rzek

Aktywiści Greenpeace – organizacji pozarządowej, działającej na rzecz ochrony środowiska – złożyli skargę do Komisji Europejskiej na naruszenie unijnego prawa w zakresie ochrony polskich rzek. Jak czytamy, chodzi przede wszystkim o działania polskich władz, które – zdaniem działaczy – doprowadziły do katastrofy w Odrze w 2022 roku.

Kosztowny prezent dla myśliwych z budżetu państwa. Aktywiści protestują

Kierowane przez PSL Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zamierza przeznaczyć ponad pół miliarda złotych na walkę z afrykańskim pomorem świń (ASF), choć proponowany odstrzał dzików przez lata nie przyniósł oczekiwanych rezultatów.

Greenpeace w USA zbankrutuje? Pozew miliardera, chodzi o 300 milionów dolarów

Energy Transfer Partners, gigant na amerykańskim rynku energetycznym, żąda, by organizacja Greenpeace w USA zapłaciła 300 milionów dolarów odszkodowania za działanie na szkodę kontrowersyjnego projektu rurociągu Dakota Access Pipeline. To może oznaczać groźbę bankructwa dla tej organizacji w Stanach Zjednoczonych.

Protest „Ostatniego Pokolenia” w podtopionej Warszawie. „To dopiero początek”

Aktywiści klimatyczni z ruchu „Ostatnie Pokolenie” zorganizowali protest na zalanej przez ulewne deszcze trasie S8 w Warszawie. „Skutki kryzysu klimatycznego niszczą nasze miasta. Okazały się bardziej radykalne niż jakiekolwiek działania Ostatniego Pokolenia" - podkreślali.

Grupa Ostatnie Pokolenie kończy działalność w Austrii. „Porażka społeczeństwa”

Aktywiści klimatyczni z Austrii, należący do Ostatniego Pokolenia, grupy demonstrującej potrzebę radykalnych zmian wobec postępujących zmian klimatycznych, poinformowali, że kończą działalność. „Społeczeństwo poniosło porażkę. Ten projekt się kończy. Opór pozostaje" - stwierdzili.

Walka ze zmianami klimatu przenosi się do sądów. Aktywiści stracili cierpliwość

Rośnie liczba pozwów wnoszonych przeciwko podmiotom zanieczyszczającym środowisko, a większość spraw kończy się korzystnie dla składających pozwy – aktywistów i organizacji ekologicznych.

Niemieccy aktywiści pozywają rząd. „Za bezczynność zapłacą kolejne pokolenia”

Aktywiści klimatyczni zdecydowali się pozwać niemiecki rząd. Działacze są zdania, że robi on krok wstecz w kształtowaniu polityki klimatycznej oraz że przyjęta w kwietniu nowelizacja ustawy o ochronie klimatu jest sprzeczna z konstytucją RFN – sprawia bowiem, że wysiłki na rzecz redukcji emisji zostaną odłożone w czasie kosztem następnych pokoleń.

„Przełomowa decyzja”. Nastoletni aktywiści klimatyczni odnieśli sukces

Nastoletni aktywiści klimatyczni odnieśli sukces – zawarli z władzami Hawajów porozumienie, które lokalne media nazywają „przełomowym”. Dzięki tej decyzji walka ze skutkami zmian klimatu na Hawajach będzie łatwiejsza.

Oblali farbą Syrenkę w Warszawie, grożą nowym protestem. Będzie blokada mostów?

Aktywiści grupy Ostatnie Pokolenie, odpowiedzialnej za niedawny protest w stołecznej filharmonii oraz za oblanie farbą warszawskiej syrenki, zapowiedzieli kolejne protesty. „Będziemy działać poprzez nieposłuszeństwo obywatelskie. I będą dołączać do nas kolejni ludzie" – podkreślili działacze.

Akcja „Pytamy o Zielone”: co kandydaci w wyborach chcą zrobić dla środowiska?

„Pytamy o Zielone" to akcja obywatelska, której celem jest mobilizacja Polaków i Polek przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Jej celem jest pytanie przyszłych władz samorządowe o działania na rzecz środowiska naturalnego i klimatu.

„Chcemy ostrzec rząd”. Aktywiści Ostatniego Pokolenia o kolejnych protestach

Stawiamy rząd w sytuacji dylematu: wybrać dobro ludzi, czy chronić swój wizerunek i tłumić protesty obywateli – mówi Julia Keane, aktywistka grupy Ostatnie Pokolenie, odpowiedzialnej za niedawne protesty w warszawskiej filharmonii, w rozmowie z serwisem Klimat.rp.pl

Zakłócili koncert w filharmonii, teraz piszą list do Tuska. „Stawiamy ultimatum”

Od tego, co zrobimy dzisiaj, zależy, czy dopuścimy do globalnej katastrofy klimatycznej, a co za tym idzie, społecznej i gospodarczej – piszą przedstawiciele grupy Ostatnie Pokolenie, którzy zakłócili koncert w Filharmonii Warszawskiej w liście otwartym do Donalda Tuska. Poniżej publikujemy pełną treść listu zachowując oryginalną pisownię.

Wielkie kukły przejdą przez Europę i dotrą nad Bałtyk. Nowy protest klimatyczny

Gigantyczne lalki przedstawiające zwierzęta staną się głównymi bohaterami happeningu. Jego uczestnicy pokonają 20 tysięcy kilometrów z zachodniej Afryki do Skandynawii. Autorzy projektu chcą w ten sposób zwrócić uwagę na migracje, i ludzi i zwierząt, powodowane przez zmiany klimatyczne.

Saudyjski gigant naftowy oskarżony o kłamstwo. W tle wyścigi F1

Skargi na reklamy saudyjskiego koncernu naftowego Saudi Aramco złożono w Wielkiej Brytanii i Holandii. Powodem są zawarte w reklamach nieprawdziwe, zdaniem aktywistów, twierdzenia dotyczące rzekomo niskiej emisyjności paliw produkowanych przez Saudyjczyków dla bolidów Formuły 1.

Aktywiści stają po stronie protestujących rolników. „Nie jesteśmy wrogami”

„Zawsze byliśmy sojusznikami rolników. Wbrew temu, co głosi propaganda rządowa lub autorytarna retoryka, pozostaniemy nimi, gdyż jest to kwestia przetrwania” – napisano we wspólnym oświadczeniu ponad 50 organizacji ekologicznych we Francji.

Nowa akcja aktywistów przeciw kierowcom SUV-ów. „Przebite opony dla przyszłości”

Aktywiści klimatyczni w nocy z niedzieli na poniedziałek uszkodzili co najmniej 50 samochodów w Berlinie. Opony w pojazdach – w większości dużych i trujących autach typu SUV – zostały przebite bądź zostało spuszczone z nich powietrze. Niemiecka policja podkreśliła, że prawdopodobnie zgłaszać się do niej będą kolejni poszkodowani kierowcy.