Partnerzy

Zaskakujący protest zielonych aktywistów. Chcą przesunięcia COP26

Climate Action Network, globalna sieć ponad 1500 organizacji i grup ekologicznych, wzywa do przesunięcia szczytu klimatycznego COP26.

Radykalni aktywiści chcą, żeby producent nabiału zrezygnował z krów

Aktywiści z brytyjskiego oddziału Animal Rebellion zablokowali centrum dystrybucyjne firmy Arla w Buckinghamshire.

Australijscy sportowcy wzywają rząd do walki z węglem

Gwiazdy australijskiego sportu postanowiły zmobilizować władze kraju do większych starań w kwestii walki z globalnym ociepleniem. Motywują to coraz bardziej odczuwalnymi skutkami kryzysu klimatycznego.

Co na swój temat słyszą nastoletnie aktywistki klimatyczne?

Dla Julii najbardziej żenujące są pytania, dlaczego właściwie nie jest w szkole. Nela największy problem ma z tym, że ludzie bagatelizują głosy osób, których problem najbardziej dotyczy tylko dlatego, że dopiero wkraczają w dorosłość. Natomiast Monika zastanawia się, czy mimo wszystko jednym z najlepszych kroków na przyszłość nie będzie zaangażowanie młodych w politykę.

McDonald’s zablokowany. Aktywiści chcą bezmięsnych burgerów

W weekend prawie 2000 ciężarówek z zaopatrzeniem do brytyjskich restauracji sieci zostało zatrzymanych przez działaczy Extinction Rebellion, którzy chcą, by firma zrezygnowała z mięsa przed 2025 rokiem.

Młodzi aktywiści: dlaczego działamy na rzecz klimatu?

Ośmioro młodych aktywistów opowiada o lękach, rezygnacji i nadziejach związanych z walką o powstrzymanie zmian klimatycznych.