Partnerzy

Thunberg: Dla elit z Davos chciwość i zyski ważniejsze niż ludzie i planeta

Jak powiedziała podczas Światowego Forum Ekonomicznego szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg, "elity z Davos na pierwszym miejscu stawiają na samozachwyt, korporacyjną chciwość i krótkoterminowe zyski ekonomiczne". - To absurdalne, że świat wydaje się ich słuchać - podkreśliła.

Greta Thunberg po zatrzymaniu: Aktywizm to nie przestępstwo

Szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg, która we wtorek została zatrzymana podczas protestu w Niemczech, odniosła się do sprawy we wpisie na Twitterze. „Ochrona klimatu nie jest przestępstwem” – zaznaczyła.

Betoniarnia w sercu Tatr. Aktywiści protestują

W sercu Tatrzańskiego Parku Narodowego na obszarze Natura 2000 Tatry planowana jest inwestycja z betoniarnią i kruszarnią oraz 400-450 nalotami helikopterów. Chodzi o modernizację stacji narciarskiej.

Aktywiści zmieniają taktykę. Przestaną ciskać zupą w dzieła sztuki?

Organizacja klimatyczna Extinction Rebellion oświadczyła, że zmienia taktykę i „tymczasowo odchodzi od zakłócania porządku publicznego”.

Były sportowiec drwił z Grety Thunberg. Aktywistka rzuciła mu ciętą ripostę

"Napisz do mnie na adres smalldickenergy@getalife.com" – napisała szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg do emerytowanego mistrza kickboxingu, Andrew Tate’a, który chwalił się jej w sieci, że ma ponad 30 samochodów. Odpowiedź 19-latki spodobała się internautom – ma już ponad 2 mln polubień.

Las to nie paliwo! Będzie protest pod Ministerstwem Klimatu i Środowiska

Aktywiści klimatyczni i leśni ruszają pod Ministerstwo Klimatu i Środowiska, by zaprotestować przeciwko traktowaniu lasów jako paliwa w energetyce.

Greta Thunberg pozwała Szwecję za bezczynność klimatyczną

Ponad 600 szwedzkich aktywistów pozwało swój kraj za niewystarczający wysiłek w walce o klimat. To kolejna sytuacja, w której obywatele oskarżają swój kraj o to, że niewłaściwa polityka klimatyczna narusza ich prawa.

COP27: polityczno-aktywistyczna batalia pod okiem reżimu

Zakończył się COP27 - szczyt klimatyczny Organizacji Narodów Zjednoczonych w Sharm El-Sheikh w Egipcie. Dwutygodniowe negocjacje odbywające się każdego roku skupiają w jednym miejscu osoby ze świata polityki, organizacje pozarządowe, aktywistki i aktywistów oraz rzeszę lobbystów wszelakich firm związanych z biznesem paliw kopalnych.

Pogranicze. Jest skarga do Komisji Europejskiej na rozbudowę Odry

Polskie i niemieckie organizacje ekologiczne złożyły skargę do Komisji Europejskiej na rozbudowę Odry. O zaprzestanie prac zabiegają w Brukseli także parlamentarzyści obu krajów.

COP27: Polskie i ukraińskie aktywistki przerwały panel delegacji z Rosji. "Zbrodniarze"

Podczas 27. szczytu klimatycznego ONZ (COP27), który trwa obecnie w Sharm el Sheikh w Egipcie, polskie i ukraińskie aktywistki klimatyczne przerwały publiczne wystąpienie delegatów z Rosji. Działaczki nazwały ich „zbrodniarzami wojennymi” i dodały, że "nie zasługują na szacunek".

Parkourowcy wyłączają światła witryn sklepowych we Francji

Choć francuski rząd wezwał do oszczędzania prądu, wiele sklepów wciąż nie stosuje się do obowiązującego prawa, nagminnie zostawiając na noc włączone witryny. Miejscy aktywiści starają się przeciwdziałać takim praktykom, wyłączając światło dzięki dyscyplinie sportowej zwanej parkourem.

Greta Thunberg nie wybiera się na szczyt COP27 z wielu powodów

Greta Thunberg, szwedzka aktywistka działająca na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi, zapowiedziała, że nie weźmie udziału w szczycie klimatycznym COP27 w Egipcie. - Szczyty klimatyczne COP są wykorzystywanie głównie jako okazja dla przywódców i ludzi u władzy do zwrócenia na siebie uwagi za pomocą wielu różnych rodzajów greenwashingu - oceniła.

Aktywiści z Just Stop Oil wspięli się na 84-metrowy pylon mostu w Essex

Brytyjscy aktywiści klimatyczni z organizacji Just Stop Oil, która od ponad dwóch tygodni organizuje rozmaite akcje, mające na celu zwrócić uwagę na problemy, z jakimi mierzy się planeta, wspięli się na 84-metrowy pylon mostu w Essex. Ruch został wstrzymany na co najmniej 24 godziny.

Aktywiści Greenpeace zatrzymali tankowiec z rosyjską ropą

Organizacja przypomina, że choć Wielka Brytania zobowiązała się do zakończenia importu rosyjskiej ropy do 2023 roku, do końca kwietnia zakupiła jej 1,9 miliona baryłek.

Działacze Greenpeace przykuli się do tankowca z rosyjską ropą

Norweska spółka-córka amerykańskiego Exxon Mobil nie zrezygnowała z rosyjskiej ropy. Tłumaczy to zawarciem kontraktu przed napaścią Putina na Ukrainę. Aktywiści Greenpeace chcą zmusić Norwegów do zmiany zdania. Przykuli się do łańcucha kotwicy tankowca z 95 tysiącami ton rosyjskiej ropy.

Zakończyć erę paliw kopalnych i odciąć Rosję od finansowania

Tego domagają się aktywiści klimatyczni. Podczas szczytu NATO będą domagać się końca ery paliw kopalnych z Rosji i działań na rzecz pokoju w Ukrainie. Planowane są masowe strajki pod hasłem “Ludzie nie zyski”.

Chcą by rząd promował żywność roślinną a nie odzwierzęcą

Aktywiści apelują zakończenie finansowania promocji mięsa i nabiału. Napisali list otwarty do ministra.

Greenpeace: NIE dla wojny oraz paliw kopalnych. Transparent w Warszawie

W niedzielę na warszawskim moście Poniatowskiego aktywiści Greenpeace Polska zawiesili transparent w barwach ukraińskiej flagi, z napisem "NO WAR".