Aktywiści Greenpeace zatrzymali tankowiec z rosyjską ropą

Organizacja przypomina, że choć Wielka Brytania zobowiązała się do zakończenia importu rosyjskiej ropy do 2023 roku, do końca kwietnia zakupiła jej 1,9 miliona baryłek.

Działacze Greenpeace przykuli się do tankowca z rosyjską ropą

Norweska spółka-córka amerykańskiego Exxon Mobil nie zrezygnowała z rosyjskiej ropy. Tłumaczy to zawarciem kontraktu przed napaścią Putina na Ukrainę. Aktywiści Greenpeace chcą zmusić Norwegów do zmiany zdania. Przykuli się do łańcucha kotwicy tankowca z 95 tysiącami ton rosyjskiej ropy.

Zakończyć erę paliw kopalnych i odciąć Rosję od finansowania

Tego domagają się aktywiści klimatyczni. Podczas szczytu NATO będą domagać się końca ery paliw kopalnych z Rosji i działań na rzecz pokoju w Ukrainie. Planowane są masowe strajki pod hasłem “Ludzie nie zyski”.

Chcą by rząd promował żywność roślinną a nie odzwierzęcą

Aktywiści apelują zakończenie finansowania promocji mięsa i nabiału. Napisali list otwarty do ministra.

Greenpeace: NIE dla wojny oraz paliw kopalnych. Transparent w Warszawie

W niedzielę na warszawskim moście Poniatowskiego aktywiści Greenpeace Polska zawiesili transparent w barwach ukraińskiej flagi, z napisem "NO WAR".

Aktywiści chcą zakończenia importu paliw kopalnych z Rosji do Polski

„Dalsze trwanie przy paliwach kopalnych oznacza de facto brak suwerenności energetycznej naszego kraju” – ostrzegają przedstawiciele Koalicji Klimatycznej.

Manipulacja w plakatach energetyków. Aktywiści reagują pod osłoną nocy

Pod osłoną nocy aktywistki i aktywiści klimatyczni przerobili olbrzymi billboard, który w ramach kampanii koncernów energetycznych stanął przy Dworcu Centralnym w Warszawie.

Aktywiści zaapelowali do KE o wstrzymanie budowy muru na granicy z Białorusią

We wtorek pod siedzibą Komisji Europejskiej w Warszawie odbył się protest przeciwko budowie muru przebiegającego przez Puszczę Białowieską.

Biden liderem w walce o klimat? Greta Thunberg: to dziwne

Aktywistka klimatyczna uważa, że administracja prezydenta Stanów Zjednoczonych szkodzi środowisku, mimo składanych obietnic w zakresie walki o klimat.

Greenpeace demaskuje kłamstwa Arabii Saudyjskiej na COP26

Arabia Saudyjska deklaruje chęć osiągnięcia neutralności zerowej netto do 2060 roku, w międzyczasie planując zwiększenie wydobycia ropy.

„Sukces” klimatyczny Polski na COP26 –„Skamielina Dnia”

Działacze Climate Action Network „uhonorowali” polski rząd za niespójne działania w kwestii odejścia od węgla, przyznając nagrodę „Skamieliny Dnia”.

Największy protest na COP26. "Nie będziemy już tolerować miłych słów"

Na marszu w Glasgow pojawiło się około 100 tys. osób, domagających się od rządów zwiększenia wysiłków w walce z kryzysem klimatycznym.

Greta Thunberg rozczarowana COP26: bla bla bla a nie realna zmiana

Aktywistka klimatyczna ostro krytykuje szczyt klimatyczny w Glasgow, nazywając go „festiwalem greenwashingu Globalnej Północy”.

Szczyt klimatyczny COP26 oczami aktywistów. „Puste słowa polityków”

Podczas, gdy światowi liderzy przemawiają na zamkniętych konferencjach, na ulicach Glasgow wybrzmiewa głos aktywistów i aktywistek klimatycznych z całego świata.

Moby wzywa liderów do przejścia na roślinny system żywienia

„Stajemy w obliczu katastrofy klimatycznej oraz kryzysu metanowego” – podkreślił Moby i dodał, że czas na rezygnację z mięsa i mleka dla klimatu.

Solidarność naszą bronią. Aby szczyt klimatyczny COP26 zakończył się sukcesem

Wielka konferencja klimatyczna zaczyna się w Glasgow już w niedzielę. Światowi przywódcy mają opracować wspólną strategię w walce ze zmianami klimatu. Choć większym wyzwaniem wydają się w tej chwili społeczne aspekty trwającego kryzysu i to, jak decydenci zadbają o ludzką twarz katastrofy klimatrycznej.

W Brukseli przeszedł największy marsz klimatyczny od czasu wybuchu pandemii

W niedzielę ulicami Brukseli przeszedł największy marsz klimatyczny od czasu wybuchu pandemii. Szacuje się, że wzięło w nim udział nawet 70 tysięcy osób.

Pokaz Louis Vuitton zakłócony przez aktywistki klimatyczne

Podczas Fashion Weeku, aktywistki wtargnęły na wybieg z transparentami „Nie ma mody na martwej planecie” oraz „nadkonsumpcja = wymieranie”.