Partnerzy

Aktywiści łączą siły z katolikami

Wierni ponad tysiąca parafii w całej Polsce dowiedzieli się, jak mogą zadbać o jakość powietrza w swojej okolicy oraz jak pozyskać dotację na wymianę starego kotła i ocieplenie domu.

Aktywiści klimatyczni z zarzutem założenia organizacji przestępczej

Jak informuje BBC, na zlecenie bawarskiego Urzędu Kryminalnego (LKA) oraz prokuratury w Monachium w Niemczech przeprowadzono obławę na członków organizacji Last Generation. Siedmiu działaczom zarzuca się założenie bądż wspieranie organizacji przestępczej.

Kolejna słynna fontanna zabarwiona na czarno. „Nasz kraj umiera”

Członkowie włoskiej grupy klimatycznej Ultima Generazione chcieli zwrócić uwagę na związek między wspieraniem paliw kopalnych a konsekwencjami klimatycznymi, takimi jak powódź w północnej części Włoch.

Aktywiści pozywają Erdogana. Turcja zwiększa emisje, zamiast je ograniczać

Trójka młodych aktywistów z Turcji uznała, że obecne cele klimatyczne kraju trudno uznać za faktyczne działania i złożyła pozew przeciwko Recepowi Tayyipowi Erdoğanowi, prezydentowi Turcji oraz przeciwko Ministerstwu Środowiska, Urbanizacji i Zmian Klimatu.

Wycięli drzewa w Bielsku Białej. Decyzja cofnięta, inwestycja zatrzymana

Decyzja prezydenta Bielska-Białej w sprawie inwestycji na Sarnim Stoku wydana z rażącym naruszeniem prawa. Zniszczono cenny przyrodniczo teren.

Greenpeace pozwany przez giganta naftowego za "szokującą" analizę

Francuska firma TotalEnergies pozwała Greenpeace oraz firmę konsultingową Factor-X, twierdząc, że raport zawiera „fałszywe i wprowadzające w błąd informacje”. Aktywiści uważają, że to próba ich uciszenia.

Berlin. Pierwsza kara więzienia dla aktywistki klimatycznej

W Berlinie aktywistka klimatyczna z grupy „Ostatnie pokolenie” została skazana na cztery miesiące pozbawienia wolności. Przykleiła się do obrazu i blokowała drogi.

Kopalnia chciała zrzucić ścieki do Odry. Aktywiści to zablokowali

Aktywiści Greenpeace zablokowali dzisiaj zrzut wysoce zasolonych ścieków z kopalni węgla kamiennego Halemba, które trafiają do Odry.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny znów w akcji. Planuje protesty w całej Polsce

„Chcemy, aby nasi przedstawiciele polityczni zrozumieli, że ochrona klimatu i środowiska to jedno z najważniejszych wyzwań naszych czasów” – zaznaczają aktywiści Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, zapowiadając, że na 21 kwietnia planują akcje protestacyjne i happeningi w całym kraju.

Szwajcaria: Seniorki pozwały rząd. Polityka klimatyczna "zagraża ich życiu"

Ponad 2 tys. seniorek pozwało szwajcarski rząd do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPC). Kobiety twierdzą, że krajowa polityka klimatyczna sprawia, że ich zdrowie i życie jest zagrożone.

Thunberg: Przejście na zieloną energię nie może odbywać się kosztem praw człowieka

Rdzenni mieszkańcy Skandynawii oraz aktywiści klimatyczni zablokowali wejście do budynku resortu ropy naftowej i energii w Norwegii. Działacze już drugi dzień protestują przeciwko wybudowaniu największej w kraju farmy wiatrowej.

Wielka farma wiatrowa kontra pradawne pastwiska reniferów

Awantura o wielką farmę wiatrową w Norwegii. Rząd w Oslo nie chce wykonać decyzji Sądu Najwyższego wstrzymującej ogromną inwestycję na terenach należących do rdzennej ludności.

Senat odrzucił ustawę zwalniającą myśliwych z badań lekarskich

Senat opowiedział się za bezpieczeństwem publicznym, a nie przywilejami myśliwych, którzy mieli zostać zwolnieni z obligatoryjnych, okresowych badań lekarskich i psychologicznych.

Kolejny przywilej myśliwych. Aktywiści: stoją ponad prawem

Senat zadecyduje, czy myśliwi zostaną zwolnieni z obowiązku okresowych badań lekarskich i psychologicznych.

Berlinale: Aktywiści klimatyczni przykleili się do czerwonego dywanu

Podczas Berlinale, jednego z najbardziej prestiżowych festiwali filmowych w Europie, działacze klimatyczni przykleili się do czerwonego dywanu. Aktywiści chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na kryzys klimatyczny.

Greta Thunberg na liście nominowanych do Pokojowej Nagrody Nobla

Jak informują norweskie media, Greta Thunberg znalazła się na liście nominowanych do Pokojowej Nagrody Nobla 2023. Kandydaturę szwedzkiej aktywistki klimatycznej zgłosiła parlamentarzystka Lan Marie Berg z Norwegii.

Thunberg: Dla elit z Davos chciwość i zyski ważniejsze niż ludzie i planeta

Jak powiedziała podczas Światowego Forum Ekonomicznego szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg, "elity z Davos na pierwszym miejscu stawiają na samozachwyt, korporacyjną chciwość i krótkoterminowe zyski ekonomiczne". - To absurdalne, że świat wydaje się ich słuchać - podkreśliła.

Greta Thunberg po zatrzymaniu: Aktywizm to nie przestępstwo

Szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg, która we wtorek została zatrzymana podczas protestu w Niemczech, odniosła się do sprawy we wpisie na Twitterze. „Ochrona klimatu nie jest przestępstwem” – zaznaczyła.