Partnerzy

Greenpeace demaskuje kłamstwa Arabii Saudyjskiej na COP26

Arabia Saudyjska deklaruje chęć osiągnięcia neutralności zerowej netto do 2060 roku, w międzyczasie planując zwiększenie wydobycia ropy.

„Sukces” klimatyczny Polski na COP26 –„Skamielina Dnia”

Działacze Climate Action Network „uhonorowali” polski rząd za niespójne działania w kwestii odejścia od węgla, przyznając nagrodę „Skamieliny Dnia”.

Największy protest na COP26. "Nie będziemy już tolerować miłych słów"

Na marszu w Glasgow pojawiło się około 100 tys. osób, domagających się od rządów zwiększenia wysiłków w walce z kryzysem klimatycznym.

Greta Thunberg rozczarowana COP26: bla bla bla a nie realna zmiana

Aktywistka klimatyczna ostro krytykuje szczyt klimatyczny w Glasgow, nazywając go „festiwalem greenwashingu Globalnej Północy”.

Szczyt klimatyczny COP26 oczami aktywistów. „Puste słowa polityków”

Podczas, gdy światowi liderzy przemawiają na zamkniętych konferencjach, na ulicach Glasgow wybrzmiewa głos aktywistów i aktywistek klimatycznych z całego świata.

Moby wzywa liderów do przejścia na roślinny system żywienia

„Stajemy w obliczu katastrofy klimatycznej oraz kryzysu metanowego” – podkreślił Moby i dodał, że czas na rezygnację z mięsa i mleka dla klimatu.

Solidarność naszą bronią. Aby szczyt klimatyczny COP26 zakończył się sukcesem

Wielka konferencja klimatyczna zaczyna się w Glasgow już w niedzielę. Światowi przywódcy mają opracować wspólną strategię w walce ze zmianami klimatu. Choć większym wyzwaniem wydają się w tej chwili społeczne aspekty trwającego kryzysu i to, jak decydenci zadbają o ludzką twarz katastrofy klimatrycznej.

W Brukseli przeszedł największy marsz klimatyczny od czasu wybuchu pandemii

W niedzielę ulicami Brukseli przeszedł największy marsz klimatyczny od czasu wybuchu pandemii. Szacuje się, że wzięło w nim udział nawet 70 tysięcy osób.

Pokaz Louis Vuitton zakłócony przez aktywistki klimatyczne

Podczas Fashion Weeku, aktywistki wtargnęły na wybieg z transparentami „Nie ma mody na martwej planecie” oraz „nadkonsumpcja = wymieranie”.

Dzień bez Samochodu: „Toksyczna miłość” Warszawy do aut trwa w najlepsze

O tym, jak Warszawa nawet w Dzień bez Samochodu nie może uwolnić się od toksycznej miłości do aut.

Zaskakujący protest zielonych aktywistów. Chcą przesunięcia COP26

Climate Action Network, globalna sieć ponad 1500 organizacji i grup ekologicznych, wzywa do przesunięcia szczytu klimatycznego COP26.

Radykalni aktywiści chcą, żeby producent nabiału zrezygnował z krów

Aktywiści z brytyjskiego oddziału Animal Rebellion zablokowali centrum dystrybucyjne firmy Arla w Buckinghamshire.

Australijscy sportowcy wzywają rząd do walki z węglem

Gwiazdy australijskiego sportu postanowiły zmobilizować władze kraju do większych starań w kwestii walki z globalnym ociepleniem. Motywują to coraz bardziej odczuwalnymi skutkami kryzysu klimatycznego.

Co na swój temat słyszą nastoletnie aktywistki klimatyczne?

Dla Julii najbardziej żenujące są pytania, dlaczego właściwie nie jest w szkole. Nela największy problem ma z tym, że ludzie bagatelizują głosy osób, których problem najbardziej dotyczy tylko dlatego, że dopiero wkraczają w dorosłość. Natomiast Monika zastanawia się, czy mimo wszystko jednym z najlepszych kroków na przyszłość nie będzie zaangażowanie młodych w politykę.

McDonald’s zablokowany. Aktywiści chcą bezmięsnych burgerów

W weekend prawie 2000 ciężarówek z zaopatrzeniem do brytyjskich restauracji sieci zostało zatrzymanych przez działaczy Extinction Rebellion, którzy chcą, by firma zrezygnowała z mięsa przed 2025 rokiem.

Młodzi aktywiści: dlaczego działamy na rzecz klimatu?

Ośmioro młodych aktywistów opowiada o lękach, rezygnacji i nadziejach związanych z walką o powstrzymanie zmian klimatycznych.