Na Twitterze króluje dezinformacja klimatyczna
Przejęcie Twittera przez Elona Muska pociągnęło za sobą szereg kontrowersyjnych zmian. Jak się okazuje, na platformie drastycznie wzrosła liczba postów zawierających nieprawdziwe twierdzenia na temat pogłębiającego się kryzysu klimatycznego.
Plastikowy problem nadal w impasie
W ciągu najbliższych dwóch lat ma powstać prawnie wiążący dokument, na mocy którego możliwe będzie powstrzymanie zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi. Jednak negocjacje pod egidą ONZ utknęły.
Biznes w obliczu nowych zagrożeń
Kongres ESG Polska Moc Biznesu był wyjątkowym, interaktywnym wydarzeniem skierowanym do przedstawicieli kadry kierowniczej, samorządowców, przedsiębiorców i inwestorów z całej Polski.
Mariusz Janik: Apokalipsa A.D. 2050
Powietrze. Gorące, ciężkie, drapiące od zanieczyszczeń. Oczy nieustannie łzawią, kaszel nigdy nie znika, bez względu na to, czy zostajemy w pomieszczeniach, czy wychodzimy na zewnątrz. Mało kto pracuje czy przebywa już zresztą na, niegdysiejszym „świeżym” powietrzu. Temperatury, jakie znamy dziś, występują w Kanadzie, Skandynawii, na krańcach Patagonii. Kto ma słabszy układ krążenia, nie wytrwa długo, choć i tak będzie nas jakieś 10 miliardów.
Bogusław Chrabota: Bohaterowie walki o klimat
Projekt Zielone Orły „Rzeczpospolitej” nie pojawił się przypadkiem. Ludzie z kręgu naszego tytułu mają głęboką świadomość tego, iż walka o klimat to walka o standard życia przyszłych pokoleń Polaków. A przecież nie chodzi tylko o nasze dzieci i wnuki.
„Rzeczpospolita” nagrodziła ekologów Zielonymi Orłami
Kapituła nagrody uhonorowała osoby, organizacje, firmy, samorządy, doceniła nowoczesne rozwiązania proekologiczne. Przyznała także nagrody w kategorii In memoriam. Sylwetki laureatów dziś w 40-stronicowym dodatku „Walka o klimat”.