Dekarbonizacja przemysłu droga, ale możliwa
Połączenie środków, w tym poprawa efektywności energetycznej, wykorzystanie wodoru i biomasy jako surowca lub paliwa, wytwarzanie ciepła za pomocą energii elektrycznej i przyjęcie technologii wychwytywania dwutlenku węgla, może zredukować emisje dwutlenku węgla w tym sektorze niemal do zera.
Coca-Cola w Polsce stawia na zrównoważony rozwój
Tylko w ciągu ostatniej dekady system spółek Coca-Cola zainwestował w kraju 1,3 mld złotych, przeznaczając je zarówno na rozbudowę i modernizację zakładów, jak też na projekty związane ze zrównoważonym rozwojem. Te ostatnie mają coraz większą wagę dla liderów rynkowych, którzy ESG traktują jako fundament działania.
Hubert Krukowski: Wiatr i atom podstawą energetyki
Morska energetyka wiatrowa i atom to podstawy rozwoju krajowego miksu energetycznego. Badania szacują potencjał polskiej części Morza Bałtyckiego nawet na 33 GW – mówi Hubert Krukowski, wiceprezes Hitachi Energy w Polsce.
Działania ESG rynkowym wymogiem
Konsumenci coraz bardziej przyglądają się firmom w zakresie ich starań obejmujących ESG, czyli zarządzanie kwestiami środowiskowymi oraz społecznymi. Wypracowanie lepszych standardów staje się niezbędne, aby utrzymać i pozyskiwać klientów.
Cel: odpowiedzialna gospodarka zasobami
Wypełnienie przez Polskę wskazanych przez UE celów w zakresie selektywnej zbiórki odpadów to poważne wyzwanie. Jednak nie ma innej drogi – po prostu nie stać nas na wyrzucanie zasobów.