Aktualizacja: 03.04.2025 08:51 Publikacja: 22.04.2021 10:14
Foto: Fot: Shutterstock
Miliard ludzi na wszystkich kontynentach – jeszcze dwa lata temu można było zapowiadać taką frekwencję podczas Światowego Dnia Ziemi, obchodzonego na wszystkich kontynentach. Rządy, władze lokalne, instytucje, takie jak szkoły, organizacje ekologiczne organizowały co roku 22 kwietnia rozmaite akcje – od zbierania śmieci po pikniki.
Przewrotnie można powiedzieć, że tegoroczne święto będzie zapewne mniej huczne, choć może być o nim głośniej. Pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię” będą się bowiem odbywać spotkania dygnitarzy – ze szczytem klimatycznym w Stanach Zjednoczonych na czele – a także zapewne tysiące wydarzeń online w rozmaitych zakątkach globu. Politycy wyznaczą sobie ambitne cele, przedsiębiorcy zadeklarują przywiązanie dla idei zrównoważonego rozwoju, ekolodzy przypomną o tym, jak znika rafa koralowa czy lasy deszczowe.
Przeprowadzone na zlecenie organizacji WaterAid badanie ujawniło, że w największych miastach świata zmiany klima...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Ziemia pochłania coraz więcej światła słonecznego i zatrzymuje więcej ciepła, niż oddaje w przestrzeń kosmiczną,...
Amerykańscy naukowcy odkryli powiązanie pomiędzy zmianami klimatu na Ziemi a ilością tzw. kosmicznych śmieci. Us...
Najnowsze dane Światowej Organizacji Meteorologicznej (WMO) wskazują, że zjawisko La Niña, które – w ujęciu glob...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Z 95-procentową pewnością możemy stwierdzić, że warstwa ozonowa się regeneruje – oceniają naukowcy. – To wspani...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas