Rynek czeka na regulacje dla gospodarki odpadami

Polska jest spóźniona we wdrażaniu dyrektyw UE dotyczących odpadów. Uczestnicy rynku apelują o harmonogram działań, tak by mogli się przygotować i zaplanować inwestycje. Resort klimatu zapewnia, że prace są w toku.

Każda decyzja biznesowa powinna uwzględniać klimat

Zdaniem ekspertów firmy powinny brać pod uwagę i prezentować wpływ wszystkich swoich działań na klimat. A także przedstawić jasny plan dojścia do zeroemisyjności do 2050 r. Na taką transformację dostępne są i będą ogromne środki.

Każda decyzja biznesowa powinna uwzględniać klimat

Zdaniem ekspertów firmy powinny brać pod uwagę i prezentować wpływ wszystkich swoich działań na klimat. A także przedstawić jasny plan dojścia do zeroemisyjności do 2050 r. Na taką transformację dostępne są i będą ogromne środki.

Jak efektywnie przyspieszyć rozwój energetyki wiatrowej

Przed wszystkimi uczestnikami sektora energetyki wiatrowej, zarówno na lądzie, jak i na morzu, stoją poważne wyzwania związane z realizacją ogromnych projektów inwestycyjnych – zarówno w moce, jak i przesył. Jak na nie odpowiedzieć?

Szczepłek, Żukowski: Ocean hipokryzji i cynizmu

Dariusz Szpakowski nie komentował finału Euro, bo tak zadecydował szef sportu w TVP, wiedząc, jak ważna to sprawa dla człowieka, którego głos przez kilkadziesiąt lat był głosem polskiego futbolu. Tak się z ludźmi nie postępuje.

Franciszek w ślady Benedykta XVI. Nowa reguła?

Papiestwo jest jednym z najważniejszych, emocjonalnych elementów katolicyzmu. Symbolika z nim związana, emocje, jakie wywołują papieże, kształtują katolików od wieków. Na naszych oczach dokonuje się błyskawiczna demitologizacja tego urzędu.

Leszek Balcerowicz: Destrukcyjne odszkodowania dla frankowiczów

Rozstrzygnięcia w sprawie kredytów frankowych nie mogą naruszać fundamentów sprawiedliwości i równości – pisze ekonomista.

Trzy kąpiele w sierpniowym słońcu

Wśród śmiechu i gwaru na basenie Legii w lecie poprzedzającym wojnę mało kto dostrzegał zwiastuny nadchodzącej „epoki pieców”.

Piotr Plebaniak: Maszerujemy, choć świat się wali

Cywilizacja zapewnia nam dziewięć posiłków, które dzielą nas od anarchii, o czym pisał amerykański dziennikarz A.H. Lewis sto lat temu.

Dziś przedsiębiorstw już nie stać na brak strategii ESG

Zielona transformacja biznesu to trend wynikający z wielu przesłanek. Zdaniem ekspertów nie dość, że ta tendencja nie wygaśnie, to jeszcze w kolejnych latach będą do niej dochodzić coraz to nowe elementy.

Liderzy rynku rozumieją konieczność ochrony klimatu

Dla wielu firm najważniejsze jest tu i teraz. Bardziej realny jest bowiem koniec miesiąca niż jakiś wydumany koniec świata, wymagający działań na rzecz ochrony środowiska. Zwykle zmiany szybciej wdrażają podmioty z kapitałem zagranicznym.

Elektromobilność chce wrzucić wyższy bieg na szczycie COP26

Transformacja transportu w stronę pojazdów zeroemisyjnych jest jednym z kluczowych zagadnień na drodze do neutralności emisyjnej Europy. Polska i Wielka Brytania konsekwentnie współpracują na tym polu od lat.

Unia chce wymusić dbałość o klimat w innych rejonach świata

Wspólnota ma zamiar wprowadzić mechanizm, który będzie wyrównywał wpływ mniej restrykcyjnych przepisów środowiskowych na niższe ceny towarów spoza Unii. Ma on również zapobiegać tzw. ucieczce emisji poza UE.

Są jeszcze szanse na zatrzymanie zmian klimatu. Ale musimy działać

O tym, jakie są najważniejsze cele zbliżającego się szczytu klimatycznego COP26, jakie nadzieje wiąże z konferencją jej gospodarz, Wielka Brytania, oraz jakie będzie przesłanie Polski w Glasgow, dyskutowali eksperci.

Branża kurierska wystrzeliła, ale przyszłość jest niepewna

Pandemia napędziła zakupy w internecie, co spowodowało eksplozję popytu na usługi kurierskie. Jednak stopniowy powrót do normalności i otwarcie sklepów stacjonarnych może zaowocować kolejną falą zmian na rynku przesyłek.

Jacek Trela: Adwokatura w Polskim Ładzie PiS

Przy wzroście obciążeń adwokaci powinni dostać narzędzia do zwiększenia dochodów.

Tomasz Pietryga: Jak uratować klasę średnią, czyli korekty Adama Abramowicza do Polskiego Ładu

Brawa dla rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Adama Abramowicza, który przedstawił korekty do Polskiego Ładu, łagodzące negatywne skutki dla lepiej zarabiających Polaków.

Szczyt UE - Rosja: Strzeliliśmy sobie w stopę

Niedoszły szczyt UE–Rosja mógł być dla nas szansą. Ale szczyt storpedowaliśmy – uważa publicysta.