Do osiągnięcia tego celu niezbędna jest wspierająca legislacja i współpraca z łańcuchem wartości.
- PlasticsEurope popiera cel zapobiegania i redukcji nadmiernych opakowań i odpadów opakowaniowych. Dlatego z otwartością przyjmujemy inicjatywę nowelizacji Dyrektywy w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (ang. Packaging and Packaging Waste Directive, PPWD), kluczowego elementu unijnej legislacji dotyczącej przejścia branży tworzyw sztucznych do gospodarki obiegu zamkniętego - zapewnia reprezentacja producentów tworzyw sztucznych
Czytaj więcej
Do naszego kraju trafia 38 tysięcy ton brytyjskiego plastiku rocznie – pod tym względem wyprzedzają nas tylko Turcja i Malezja.
Europejscy producenci tworzyw sztucznych wyrazili swoje poparcie dla inicjatywy Komisji Europejskiej ustanowienia konkretnego poziomu obowiązkowej zawartości recyklatu w wyrobach opakowaniowych i już dziś wzywają do określenia tego celu na poziomie 30 proc. dla wszystkich opakowań z tworzyw sztucznych do roku 2030.
Jak zapewnia PlasticsEurope jej firmy członkowskie już rozpoczęły prace na rzecz realizacji tego wyzwania inwestując miliardy euro w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w celu zwiększenia dostaw wysokiej jakości recyklatu z tworzyw sztucznych.