Antarktyda ma nową flagę. Ma zwracać uwagę na jej problemy

W ciągu niespełna dekady tempo topnienia kontynentu wzrosło trzykrotnie.

Publikacja: 30.04.2021 08:52

Antarktyda ma nową flagę. Ma zwracać uwagę na jej problemy

Foto: Fot: True South Flag

Evan Towsend, amerykański dziennikarz, zaprojektował flagę „Prawdziwego Południa”, czyli Antarktydy. Projekt ma na celu zwrócenie uwagi na kontynent i potrzebę jego ochrony przed zmianami klimatycznymi. Towsend podkreśla, że jest to pierwsza flaga Antarktydy wspierana przez 6 Narodowych Programów Antarktycznych i tak powszechnie stosowana na całym kontynencie.

Inspiracją dla grafiki był krajobraz kontynentu. Jak można przeczytać na stronie internetowej projektu, „w przeciwieństwie do innych propozycji flag Antarktydy, które wykorzystywały jasne kolory, True South odzwierciedla kolory kontynentu, opierając się na silnym kontraście i dużych blokach kolorów, aby zapewnić maksymalną widoczność podczas białych śnieżyc lub ciemnych nocy polarnych”. Flaga miała być też wyrazista i neutralna politycznie.

Tylko 69 zł za pół roku czytania.

O tym, jak szybko zmienia się świat. Czy będzie pokój na Ukrainie. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, tłumaczymy, inspirujemy.

Planeta
Upada nadzieja klimatologów. Czeka nas rok z rekordowymi upałami?
Planeta
Warstwa ochronna Ziemi się regeneruje. Przełomowe badania dotyczące Antarktydy
Planeta
Donald Trump spłaca dług z kampanii wyborczej. Te decyzje zmienią gospodarkę USA
Planeta
Luty zaskoczył klimatologów. Nowe dane na temat średniej temperatury na świecie
Materiał Promocyjny
O przyszłości klimatu z ekspertami i biznesem. Przed nami Forum Ekologiczne
Planeta
Kryzys klimatyczny uderza w produkcję czekolady. Ceny ostro w górę