RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 03.01.2025 03:58 Publikacja: 05.08.2021 12:27
Foto: Adobe Stock
Między 16 a 31 sierpnia możliwe będzie połączenie ulubionej aktywności fizycznej oraz wsparcia walki z kryzysem klimatycznym. Wybór dziedziny sportu jest dowolny, od spacerów z psem do kajakarstwa. Zarejestrowane w aplikacji wykonywanie ćwiczeń przez co najmniej 100 minut pozwoli na przekazanie wiadomości uczestnikom listopadowego szczytu COP26. Intencją kampanii jest apel do globalnych przywódców, aby wywiązywali się z zobowiązania przekazywania 100 miliardów rocznie na łagodzenie zmian klimatycznych. Realizacja zobowiązania z 2009 roku ma też ułatwić krajom rozwijającym się przystosowanie się do nich. Nie bez powodu w tej kwestii ONZ nawiązał w tej kwestii współpracę z popularną aplikacją fitness, sport bowiem wyjątkowo pasuje do przesłania, jakie niesie za sobą kampania.
Umowa koalicyjna pełna była ambitnych celów klimatycznych oraz środowiskowych. Niestety, zdecydowana większość wciąż czeka na realizację.
Polskim przedsiębiorcom dostarcza nowoczesne rozwiązania finansowe, wyznacza standardy w branży leasingowej. Zaczęło się skromnie – od jednego aktu założycielskiego i sporych ambicji. Dziś PKO Leasing jest liderem polskiego rynku leasingowego, który napędza małe i duże biznesy. Jak wyglądało 25 drogi na szczyt?
Ziemia jest coraz bliżej klimatycznej katastrofy. Rok 2024 będzie pierwszym rokiem, w którym przekroczony zostanie symboliczny próg globalnego ocieplenia. Państwa, organizacje oraz firmy muszą przyspieszyć zieloną transformację.
Naukowcy, którzy zwrócili się do parlamentarzystów z propozycją rozpoczęcia dialogu na temat walki z kryzysem klimatycznym, nie doczekali się spotkania w tej sprawie.
Wraz z cyfryzacją gospodarki i życia szybko przybywa nam elektrośmieci. W ślad za tym nie idzie jednak świadomość, co należy z nimi robić.
Nadchodzi nowy etap rozwoju całej gospodarki. Z siecią 5G nam wszystkim będzie żyło się lepiej i bezpieczniej – przekonuje Orange Polska.
Rok ten przyniósł wyjątkową dynamikę wydarzeń w PreZero, a także w kluczowych obszarach dla branży gospodarki odpadami w Polsce.
Bank Pekao S.A. wprowadza zmiany w aplikacji PeoPay, dostosowując ją do potrzeb klientów prowadzących działalność gospodarczą. Rozszerzenie opcji personalizacji oraz dodanie elementów, które odróżniają profil firmowy od indywidualnego, to kolejny krok w rozbudowie oferty skierowanej do przedsiębiorców.
Dziesięć najbardziej kosztownych katastrof klimatycznych 2024 roku kosztowało łącznie co najmniej 230 miliardów dolarów – oceniają przedstawiciele organizacji pomocowej Christian Aid. Zastrzegają przy tym, że podane liczby opierają się głównie na stratach ubezpieczonych, więc rzeczywiste koszty mogą być o wiele większe.
Choć dla wielu fajerwerki są nieodłączonym elementem sylwestrowego świętowania, to jednocześnie są one źródłem ogromnego stresu dla zwierząt oraz poważnym zagrożeniem dla środowiska. Eksperci apelują: czas na zmiany w świętowaniu.
Komisja Europejska opracowała system obliczania emisji gazów cieplarnianych, które powstają w czasie lotu. Przewoźnicy latający po Unii Europejskiej lub z niej wylatujący mogą dobrowolnie przystąpić do programu, który nosi nazwę Flight Emissions Label. W pełni zacznie działać od lipca 2025 roku.
Mimo że Polacy są zaniepokojeni zmianami klimatu, to okazuje się, że jednocześnie są także nimi coraz mniej zainteresowani. Podejmują także pewne działania na rzecz ochrony środowiska, ale zwykle związane są one bardziej z koniecznością spełnienia obowiązujących przepisów, wygodą i korzyścią finansową, niż z potrzebą pomocy planecie.
Naukowcy odkryli, że przeciętny człowiek doświadczył w 2024 roku 41 dodatkowych dni niebezpiecznych upałów. Najsilniej ucierpieli mieszkańcy niewielkich, rozwijających się państw wyspiarskich.
Brytyjczycy pracują nad nowym materiałem pochodzenia organicznego, który może przyczynić się do wytwarzania przyjaznych tworzyw stworzonych na bazie paliw kopalnych.
Od Nowego Roku zużyta odzież, obuwie i tekstylia nie będą mogły trafiać do pojemników z odpadami zmieszanymi. W altankach śmietnikowych pojawią się nowe kosze, takie odpady będzie też można wrzucić do kontenerów organizacji charytatywnych lub oddać do PSZOK-u.
Sztuczna inteligencja wkracza do świata ekologii, zmieniając sposób segregacji i przetwarzania odpadów. Systemy oparte na AI pozwalają na precyzyjne rozpoznawanie i sortowanie, eliminując ludzkie błędy i znacznie przyspieszając proces recyklingu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas