Aktualizacja: 02.04.2025 08:26 Publikacja: 15.06.2023 08:38
Naukowcy sądzą, że w przyszłym roku wzrost stężenia CO2 może być jeszcze wyższy
Foto: ANGELA WEISS/AFP
Coroczne badanie przeprowadzane przez Narodową Administrację Oceaniczną i Atmosferyczną (NOAA) – amerykańską agencję rządową – wykazało, że poziom dwutlenku węgla w atmosferze wzrósł dwukrotnie od czasów epoki przedindustrialnej. Pomiary przeprowadzane są w maju, gdyż jest to miesiąc w którym stężenie CO2 na półkuli północnej jest najwyższe. W tym roku poziom CO2 w atmosferze osiągnął 424 części na milion (ppm), co oznacza wzrost o 3,0 ppm w porównaniu z majem 2022 r. oraz wzrost o 51 proc. w stosunku do epoki przedindustrialnej. Jest to jeden z największych rocznych wzrostów poziomu dwutlenku węgla w historii. Większe różnice w corocznych pomiarach odnotowano jedynie w latach 2016 i 2019, gdy wyniosły odpowiednio 3,7 i 3,4 części na milion.
36 największych gigantów paliwowych na świecie – w tym Saudi Aramco, Coal India, ExxonMobil, Shell oraz liczne p...
Szybciej, prościej, bardziej dynamicznie – tego dziś oczekują klienci od branży leasingowej. Chodzi o błyskawiczne decyzje, minimalne formalności i pełną integrację usług finansowych.
Nowe dane opublikowane przez Główny Urząd Statystyczny potwierdzają, że za zdecydowaną większość emisji gazów ci...
Emisje z turystyki powinny spadać, tymczasem – cały czas rosną. Autorzy badania opublikowanego w czasopiśmie „Na...
Kontynuacja obecnej polityki doprowadzi do katastrofy klimatycznej – przekonują autorzy nowego raportu Programu...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
W 2023 roku emisje gazów cieplarnianych spadły o ponad 8 proc. – wskazuje nowy raport Komisji Europejskiej dotyc...
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas