Jak wygląda wzrost cen w branży komunalnej w tym roku?
Bez wątpienia ten rok jest wyjątkowy. Wynika to z sytuacji geopolitycznej, która przekłada się pośrednio lub bezpośrednio na wiele branż, a także ostatecznie na konsumenta. Analiza zmian cen w systemie gospodarowania odpadami wymaga szczegółowej weryfikacji pod kątem kosztów i ich struktury. Składa się na to wiele czynników, takich jak transport i zagospodarowanie odpadów, opróżnianie koszy ulicznych, zarządzanie systemem, edukacja czy inwestycje. Ostateczną cenę oferty kształtuje również wiele innych czynników, jak np. uzyskanie odpowiednich poziomów recyklingu, wysokość opłaty marszałkowskiej, wymagania związane z magazynowaniem odpadów, częstotliwość, ilość i sposób ich odbierania.
W całym systemie ważny jest również poziom świadomości edukacyjnej mieszkańców, który przekłada się na jakość segregowanych przez nich odpadów na różne frakcje. W związku z powyższym nie można jednoznacznie stwierdzić, jak kształtuje się wzrost cen w branży komunalnej. To, co bez wątpienia jest widoczne, to duża niepewność na rynku i brak możliwości racjonalnego prognozowania długoterminowego. Kluczowe jest planowanie działań, które w efekcie przyczynią się przede wszystkim do stabilizacji cen przy jednoczesnym pozytywnym wpływie na ochronę środowiska.
Dlatego naszym podstawowym celem jest rozwijanie koncepcji gospodarki opartej o recykling. To wiąże się zarówno z rozbudową naszej infrastruktury, wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań, jak i z budowaniem zespołu, posiadającego specjalistyczną wiedzę z zakresu gospodarki odpadami.
Co powinni otrzymywać klienci?