Aktualizacja: 21.11.2024 13:10 Publikacja: 17.12.2021 15:30
Foto: Bloomberg
W środę Rada Miejska Nowego Jorku przyjęła uchwałę Intro 2317, zakazującą wykorzystywania gazu kopalnego w budownictwie. Od 2024 roku budynki poniżej 7 pięter, a od 2027 roku również wyższe, będą całkowicie elektryczne. Nowy Jork jest obecnie największym spośród około 65 miast w Stanach Zjednoczonych, które stawiają na elektryfikację nowych budynków.
To ogromny krok naprzód w ruchu na rzecz elektryfikacji budynków, biorąc pod uwagę fakt, że w Nowym Jorku paliwa kopalne spalane do ogrzewania pomieszczeń i wody odpowiadają za 40 proc. emisji gazów cieplarnianych. W 2019 roku ten stan zajął szóste miejsce w kraju pod względem zużycia gazu ziemnego do wytwarzania energii. Według amerykańskiej Agencji Informacji Energetycznej, większość energii elektrycznej została wyprodukowana przez gaz, a następnie przez wodę i energię jądrową.
Choć to energetyka czy transport przykuwają uwagę w dyskusjach o zmianach klimatycznych, to transformacja budownictwa może mieć największy wpływ na nasze życie.
Budynki powinny być bezpieczne dla środowiska, a jednocześnie ich użytkownikom umożliwiać płacenie niższych rachunków. Jak to osiągnąć?
Polskie zakłady Wienerberger, które wytwarzają ceramikę budowlaną wdrożyły szereg z innowacji dla zrównoważonego budownictwa. To silny trend w branży.
Dla inwestorów i użytkowników nieruchomości mniejsze zużycie energii to kluczowa przewaga budynku ekologicznego wpływająca na jego wybór.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Parlament Europejski przyjął projekt dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Do 2050 roku europejskie zasoby budowlane powinny osiągnąć neutralność klimatyczną.
W statystykach GUS od miesięcy nie widać spowolnienia aktywności inwestorów. Październik przyniósł jeszcze podkręcenie tempa.
Inwestycje mieszkaniowe samorządów i towarzystw budownictwa społecznego to w Polsce zupełny margines. Potwierdzeniem są dane GUS.
Deweloper ma umowy na budowę prawie 950 lokali dla Life Spot za 262 mln zł.
Farmy fotowoltaiczne i wiatrowe mają zapewnić neutralność węglową CPK. Budowę lotniska spółka rozpocznie w 2026 roku.
Oprócz zmian dotyczących budowli konieczna jest szersza reforma podatku od nieruchomości – sugerują posłowie.
Akademicki badacz rynku nieruchomości przekuje wiedzę w czyn w państwowym podmiocie. Celem zwiększenie dostępności mieszkań.
Poniedziałkowe dane GUS dotyczące sektorów przemysłu i budownictwa, a także płac i zatrudnienia dowodzą tego, że w gospodarce dzieje się gorzej niż zakładali ekonomiści.
Produkcja przemysłowa spadła we wrześniu o 0,3 proc. rok do roku – podał GUS. To wynik gorszy od oczekiwań. Trochę lepiej (a raczej: mniej gorzej) niż przewidywali ekonomiści wypadła produkcja budowlano-montażowa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas