W marcu 2021 firma założona w 1907 r. przez Abela Rossignola w Saint-Jean-de-Moirans w departamencie Isere informowała, że poprzedni rok finansowy był kiepski; Obroty zmalały o 28 proc. do 100 mln euro. Ostatnie dwa sezony były zmarnowane, ośrodki górskie zamknięto, wyciągi nie działały, bo obowiązywały ograniczenia w ramach walki z koronawirusem. - Musieliśmy zamknąć nasze fabryki na kilka miesięcy, objąć pracowników bezrobociem technicznym, zlikwidować ok. 100 miejsc pracy w Isere z powodu pandemii i w reakcji na zmianę struktury rynku. Członkowie kierownictwa firmy zgodzili się na obniżkę uposażeń - wyjaśnił nowy szef rady administracyjnej firmy, Vincent Wauters.
Czytaj więcej
Aż dwie trzecie odpadów z polskich gospodarstw domowych jest trudne i drogie do przetworzenia.
2012 rok zapowiada się znacznie lepiej; „remontada” obrotów w cenach stałych powinna wynieść 28 proc. - Odtworzyliśmy 95 proc. działalności sprzed pandemii osiągając rekordową poprawę w Stanach i w Kanadzie, a od września w Europie. Musieliśmy oczywiście oszczędzać, ale nie zmniejszyliśmy budżetu prac badawczo-rozwojowych, pracowaliśmy nad nowym planem strategicznym. Następny rok 2022 powinien być jeszcze lepszy mimo wysokiej inflacji - dodał Wauters mianowany w lutym 2021 na szefa firmy należącej do norweskiego funduszu inwestycyjnego Altor Equity Partners.
Nowa strategia Rossignola przewiduje większą dbałość o klimat i rozszerzenie oferty wyrobów do używania w całym roku, z mniejszym naciskiem na sporty zimowe. W ramach pierwszego punktu Rossignol rozpoczął sprzedaż nart, które w 75 procentach nadają się do ponownego wykorzystania surowcowego wobec wcześniejszych 6-7 proc. Wykonano je z 7 materiałów pochodzących w 62 procentach z surowców wtórnych. Rossignol wspólnie z lokalną firmą MTB, specjalistą od recyklingu opracował metodę mielenia i rozdzielania składników likwidowanych nart zwykłych i nowej generacji.
Od września Rossignol będzie oferować nową gamę nart Essential. Będą powstawać w zakładzie w Sallanches o zdolności 10 tys. par rocznie, dokąd Francuzi przenoszą produkcję z Hiszpanii., W tym roku powstanie tysiąc par, ich udział ma dojść w 2028 r. do jednej trzeciej całej gamy oferowanych nart. Docelowo producent będzie oferować też odpowiednie buty, kijki i kombinezony.