Piotr Andrzejewski: Okiełznać rynek sztucznej inteligencji
Organy ochrony konkurencji sprawdzają zagrożenia wynikające m.in. z tego, że tylko największe firmy mają zasoby do rozwijania nowych narzędzi AI – mówi Piotr Andrzejewski, radca prawny z kancelarii SMM Legal w rozmowie z Szymonem Cydzikiem.
Oszczędzanie to najważniejsza odpowiedź na kryzys
15-procentowy poziom redukcji zużycia energii ma być dla Unii Europejskiej jednym z najważniejszych szańców obrony przed zimowym deficytem energii. Polska na razie zachowuje się, jakby jej to nie dotyczyło.
Norweski sposób na ekoinnowacje
Choć Norwegia to europejski lider zielonej energii, do zrównoważonego rozwoju jest jej jeszcze daleko. W osiągnięciu tego celu mają pomóc innowacyjne przedsięwzięcia.
Madeleine Albright: Obawiam się o przyszłość Unii Europejskiej
Mieliśmy nadzieję, że któregoś dnia Rosja będzie mogła przystąpić do NATO. Dziś stało się jasne, że to nigdy się nie stanie. Ale nadal uważam, że należy próbować budować takie relacje między Rosją a NATO, które oddalają ryzyko konfrontacji. Niestety, to co robi Putin, nie daje powodów do optymizmu - mówi Madeleine Albright, była sekretarz stanu USA.
Korab-Karpowicz: Europa oparta na harmonii społecznej
Trend do sekularyzacji dzisiejszych społeczeństw zachodnich przyczynia się do postępującej atomizacji Europy i zatracenia przez nią dawnej duchowej jedności. Prowadzi ją do moralnego, a w konsekwencji do politycznego upadku.
Dr Ryś: Polska na skrajnej osi sceptycyzmu ws. szczepień
Szczepionka (na COVID-19 Pfizera/BioNTech - red.) działa, w sensie dawania odczynów i reakcji, bardzo podobnie do innych szczepionek - mówił w TVN24 dr Andrzej Ryś, dyrektor ds. systemów opieki zdrowotnej, produktów medycznych i innowacji w Departamencie Generalnym ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności Komisji Europejskiej.
TK znów przełożył rozprawę ws. wyższości konstytucji nad prawem krajowym
Na 31 sierpnia Trybunał Konstytucyjny przełożył rozprawę dotycząca wniosku premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie ustalenia zależności polskiego prawa konstytucyjnego i prawa unijnego, czyli zgodności z Konstytucją RP wybranych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej. TK rozpozna sprawę w pełnym składzie.
Węgry: Referendum ws. zakazu promocji homoseksualizmu wkrótce
Referendum ws. krytykowanej przez UE ustawy zakazującej promowania homoseksualizmu i tematyki zmiany płci wśród osób niepełnoletnich odbędzie się pod koniec 2021 roku lub na początku 2022 roku - zapowiedział szef kancelarii Viktora Orbana, Gergely Gulyas.