Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 20.07.2025 11:08 Publikacja: 04.05.2023 13:46
Foto: Bloomberg
Jak informuje agencja Reutera, władze innowacyjnej elektrowni słonecznej o nazwie Rogane, gdzie zainstalowanych jest ponad 12 tysięcy paneli fotowoltaicznych, postanowiły wprowadzić w życie dość nietypowy pomysł. Uznając że "bez sensu jest marnować energię pracowników" na koszenie trawy, zwrócono się ku bardziej ekologicznej i wydajnej metodzie koszenia. Zarząd zakładu, który znajduje się w pobliżu miasteczka Kamenica we wschodnim Kosowie, “zatrudnił” ponad 100 owiec i kilka kóz do przycinania obszaru wokół paneli słonecznych.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Nowe prawo w Szwajcarii wymaga dokładnego opisywania na etykietach produktów odzwierzęcych. Producenci oraz sprz...
Strzelanie do niedźwiedzi jest jak wycinanie Puszczy Białowieskiej. To decyzja antynaukowa i antyprzyrodnicza –...
Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (GDOŚ) zdecydowała, że w gminie Cisna na Podkarpaciu odstrzelone mogą zost...
Zmiany klimatu mają istotny wpływ na rolnictwo. Wzrost temperatury, zmiany opadów oraz występowanie ekstremalnyc...
Moda na motocykle przybiera na sile już od kilku lat. W ubiegłym roku liczba nowych rejestracji była dwa razy wyższa niż pięć lat wcześniej.
W Stanach Zjednoczonych pojawia się coraz więcej kleszczy z gatunku Amblyomma americanum, których ukąszenie spow...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas