Aktualizacja: 12.12.2024 17:18 Publikacja: 24.11.2021 09:03
Foto: Adobe Stock
MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z BANKIEM OCHRONY ŚRODOWISKA
Wyzwania, jakie stoją przed przedsiębiorstwami w związku ze zmianami klimatycznymi, oraz szanse, które niesie ze sobą zielona transformacja, to główne tematy konferencji „Idea–Biznes–Klimat", która odbyła się 22 listopada. Spotkanie zorganizował Bank Ochrony Środowiska, a jego celem jest zainicjowanie merytorycznej dyskusji o roli przedsiębiorstw w procesach związanych ze zmianami klimatu.
Polski recyklat jest pożądany na rynku europejskim – mówi Paweł Lesiak, wiceprezes firmy Interzero.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Jakie są scenariusze wprowadzania regulacji dotyczących rozszerzonej odpowiedzialności producenta? Jakie cele powinna spełniać ta ustawa? Jak pogodzić – nierzadko sprzeczne – cele biznesu i samorządów?
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Prawie połowa Polaków spodziewa się w 2025 r. podwyżek opłat za odbiór i wywóz odpadów. I słusznie, wciąż nie radzimy sobie z górą produkowanych przez nas śmieci.
Wysokie ceny energii, wynikające z państwowego monopolu jej produkcji z węgla z nierentownych kopalń, plus monopol przesyłu – oto jedna z przyczyn spadku konkurencyjności naszego przemysłu.
W czasach intensywnej transformacji rolniczej, jak pokazują działania w UE, współpraca między rolnikami jest kluczowa dla zwiększenia konkurencyjności i wprowadzania innowacji.
Rozwój i innowacje na obszarach wiejskich są kluczowe dla przyszłości rolnictwa, a lokalni liderzy wskazujący wyzwania i edukujący w zakresie potrzebnych zmian to jeden z najważniejszych, a niedostrzegalnych elementów wprowadzania innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich.
Rolnictwo zmienia swoje podejście do energetyki dzięki dofinansowaniu, wysokim rachunkom oraz... wymaganiom klientów dotyczącym żywności.
Korporacyjne umowy na zakup energii ze źródeł odnawialnych (OZE) mogą wesprzeć realizację strategii dekarbonizacji oraz spełniania wymogów w zakresie raportowania zrównoważonego rozwoju.
Dla producentów żywności dostępne są polisy oraz kredyty na wsparcie po stratach, jednak praktyka pokazuje, że potrzebne są modyfikacje warunków ubezpieczeń. Bardziej pomocna powinna być także aplikacja suszowa.
Naukowcy twierdzą, że odkryli potencjalne źródło zielonej i niewyczerpanej energii. Mogą też ustalić, jak naprawdę powstało życie na Ziemi.
Należąca do Grupy Orlen spółka Orlen Wind 3 zakupiła za ok. 1,15 mld zł dwie farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 280 MW oraz farmę wiatrową o mocy 26 MW. Orlen zwiększy swoje moce w energetyce odnawialnej o blisko jedną trzecią.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas