Reklama
Rozwiń

Minister Czarnek: edukacja klimatyczna w szkołach od 2023 r.

Ministerstwo Edukacji i Nauki rozpocznie prace, których efektem będzie wprowadzenie do szkół edukacji klimatycznej w 2023 roku – taką deklarację złożył minister Przemysław Czarnek w trakcie rozmów z grupą aktywistek i aktywistów z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Publikacja: 18.06.2021 18:07

Minister Czarnek: edukacja klimatyczna w szkołach od 2023 r.

Foto: Fot: Matylda Herbst

Na wczorajszym spotkaniu (czwartek, 17.06.2021 r.) MSK przedstawił swoje postulaty dotyczące koniecznych zmian w oświacie i wprowadzenia do programu nauczania edukacji klimatycznej. Ta powinna być bowiem wiedzą powszechną i dostępną dla każdego, niezależnie od wieku, płci czy statusu społecznego. Edukację związaną z kryzysem klimatycznym i bioróżnorodnością należy prowadzić w oparciu o najlepszą, dostępną wiedzę naukową, a zagadnienia z tym związane powinny być obecne w programach wielu przedmiotów szkolnych, ukazując złożoność etyczną, naukową i społeczną wyzwania. W spotkaniu uczestniczyła również pani poseł Jadwiga Emilewicz i przedstawiciele UN Global Compact Network Poland, Kamil Wyszkowski oraz Sylwia Łyskawka. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny reprezentowali Maria Pobojewska, Maria Budzowska, Emilia Rygielska, Marta Walkowiak, Jakub Stankowski, Wojciech Stangierski, Jan Dąbrowski i Maciej Matuszczak.

Już od 19 zł/msc przez pierwszy rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

19 zł za miesiąc przez pierwszy rok, od 13 miesiąca każdy kolejny w cenie 39 zł za miesiąc.

Klimat i ludzie
Co trzeci obywatel chce uciec z tego kraju. Zalew wniosków o „wizy klimatyczne”
Klimat i ludzie
Shein i obietnice bez pokrycia. Rośnie presja na giganta „szybkiej mody”
Klimat i ludzie
Najbogatsza organizacja klimatyczna na świecie. Wydaje miliony, mało kto ją zna
Klimat i ludzie
Nadchodzi nowy unijny cel klimatyczny. Będzie ambitnie czy wygodnie?
Klimat i ludzie
Jak Polacy podchodzą do zmian klimatu? Obojętność, brak wiedzy i dezinformacja