Partnerzy

Sztuczna choinka czy drzewko z lasu? Co jest bardziej przyjazne środowisku?

Choć intuicja wielu z nas podpowiada, że rezygnując z wycinania żywego drzewka, by postawić je w salonie w czasie świąt Bożego Narodzenia mniej szkodzimy środowisku, okazuje się, że jest zupełnie inaczej.

Rodzice w Polsce chętnie uczą dzieci nawyków chroniących planetę

Z raportu „Klimat tworzą ludzie – zachowania ekologiczne Polaków”, który przygotowany został w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej Ministerstwa Klimatu i Środowiska „Nasz Klimat”, wynika, że polscy rodzice chętnie i świadomie rozmawiają z dziećmi o ochronie klimatu oraz uczą je nawyków chroniących planetę.

MBA zawsze jest atutem

O studiach MBA opowiadała dla "Rzeczpospolitej" Agnieszka Jabłońska, Managing Director Executive Search, IIC Partners Poland/Grupa Bigram

Bez udziału firm nie zatrzymamy zmian klimatu

Uzyskanie neutralności klimatycznej w biznesie pewnego dnia może być konieczne. Kolejne kataklizmy mogą popchnąć rządy do radykalnego działania, a zeroemisyjność może się stać warunkiem prowadzenia przedsiębiorstwa.

Hołownia: Ugruntowanie cnót niewieścich? Zaraz usłyszymy o turniejach rycerskich i konkursie białogłów

- To jest najgorszy minister edukacji, jakiego Polska widziała w ciągu ostatnich 30 lat - tak Przemysława Czarnka ocenił Szymon Hołownia, lider Polski 2050.

Przemysław Czarnek o szczepieniu wszystkich nauczycieli: Jestem przeciwnikiem segregacji

- W wielu kwestiach nie zgadzam się z Polską Akademią Nauk, w tej też się nie zgadzam - komentuje rekomendacje PAN minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zespół ds. COVID-19 przy prezesie PAN zaleca, by niezaszczepione osoby z grona pedagogicznego i pomocniczego odsunąć od bezpośredniego funkcjonowania w szkole w czasie pandemii.

Bosak: Rząd ustanowił antypolskie zasady finansowania szkolnictwa wyższego

- Świat stanął na głowie, kiedy w naszym państwie polski podatnik finansuje działanie uniwersytetów, które kierują się regułami dyskryminującymi polskich obywateli - oświadczył poseł Konfederacji Krzysztof Bosak, odnosząc się do wyników rekrutacji na poznańskim UAM.

Doradcy PAN chcą odsunięcia niezaszczepionych nauczycieli

"Niezaszczepione (przeciw COVID-19 - red.) osoby z grona pedagogicznego i pomocniczego powinny być odsunięte od bezpośredniego funkcjonowania w szkole w czasie pandemii, szczególnie w okresach jej nasilenia" - oświadczył zespół doradczy ds. COVID-19 Polskiej Akademii Nauk. Według niego, po wprowadzeniu nauczania hybrydowego "w domach powinni pozostać przede wszystkim uczennice i uczniowie niezaszczepieni".

Dziambor: Czarnek to zły minister, ale walczył o skrócenie lockdownu

Jeżeli byłbym szefem resortu edukacji, o zajęciach dodatkowych w szkołach decydowaliby rodzice, a minister i kuratorzy nie mieliby nic do powiedzenia - zadeklarował w rozmowie z Onetem poseł Konfederacji Artur Dziambor. Tłumaczył też, dlaczego nie poparł wniosku o odwołanie Przemysława Czarnka, którego nazwał "złym ministrem".

Cnoty niewieście. Czarnek: Ministerstwo Edukacji nic o tym nie mówiło

- Chcemy procesu wychowawczego, który będzie uczył mądrości, roztropności, umiarkowania i wielu innych cnót, w tym również cnót niewieścich, które są niezwykle potrzebne do tego, żeby wzrastać na wartościach - zadeklarował na antenie Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (PiS).

Większość parlamentarna obroniła ministra Czarnka

Większość parlamentarna obroniła ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka i odrzuciła wniosek Koalicji Obywatelskiej o jego odwołanie.

Sejm debatuje nad wnioskiem opozycji o odwołanie ministra edukacji

W Sejmie trwa debata nad wnioskiem Koalicji Obywatelskiej o odwołanie ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

Demonstracja w obronie Czarnka. „Kompetentny i odważny”

Po godz. 15.00 przed Sejmem rozpoczęła się demonstracja , której uczestnicy chcą wyrazić poparcie dla ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka oraz sprzeciw wobec wniosku Koalicji Obywatelskiej o jego odwołanie.

Sondaż: Jak Polacy oceniają ministra Przemysława Czarnka?

"Jak ocenia Pani/Pan dotychczasową pracę ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl

Sto tysięcy podpisów za odwołaniem Czarnka

Lewica wraz z Akcją Demokracja, Związkiem Nauczycielstwa Polskiego oraz młodzieżówkami lewicy zebrali ponad 100 tysięcy podpisów za wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

"Gruntujemy Cnoty Niewieście": Przeciw wizji ministra Przemysława Czarnka. Protest przed MEiN

W poniedziałek kilkadziesiąt osób zgromadziło się przed budynkiem Ministerstwa Edukacji i Nauki w Warszawie, aby zaprotestować przeciwko ministrowi Przemysławowi Czarnkowi.

Będą gruntować „cnoty niewieście”. Szykują się protesty

Protesty pod hasłem „Gruntujemy Cnoty Niewieście” pod siedzibą Ministerstwa Edukacji i Nauki, kuratoriami oraz placówkami oświaty w całym kraju – zapowiedział na poniedziałek Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Marta Lempart: Ugruntowanie cnót niewieścich? Chodzi wyłącznie o posłuszeństwo

- Wystarczy spojrzeć na zdjęcie z Afganistanu z lat 70. i to, jak jest teraz - to samo mówili talibowie - powiedziała w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Marta Lempart, liderka Strajku Kobiet, komentując słowa dra Pawła Skrzydlewskiego, który w „Naszym Dzienniku” mówił m.in. o tym, jak ma wyglądać wychowanie do życia w rodzinie w szkołach.