Cel: odpowiedzialna gospodarka zasobami
Wypełnienie przez Polskę wskazanych przez UE celów w zakresie selektywnej zbiórki odpadów to poważne wyzwanie. Jednak nie ma innej drogi – po prostu nie stać nas na wyrzucanie zasobów.
Rodzice w Polsce chętnie uczą dzieci nawyków chroniących planetę
Z raportu „Klimat tworzą ludzie – zachowania ekologiczne Polaków”, który przygotowany został w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej Ministerstwa Klimatu i Środowiska „Nasz Klimat”, wynika, że polscy rodzice chętnie i świadomie rozmawiają z dziećmi o ochronie klimatu oraz uczą je nawyków chroniących planetę.
MBA zawsze jest atutem
O studiach MBA opowiadała dla "Rzeczpospolitej" Agnieszka Jabłońska, Managing Director Executive Search, IIC Partners Poland/Grupa Bigram
Bez udziału firm nie zatrzymamy zmian klimatu
Uzyskanie neutralności klimatycznej w biznesie pewnego dnia może być konieczne. Kolejne kataklizmy mogą popchnąć rządy do radykalnego działania, a zeroemisyjność może się stać warunkiem prowadzenia przedsiębiorstwa.
Doradcy PAN chcą odsunięcia niezaszczepionych nauczycieli
"Niezaszczepione (przeciw COVID-19 - red.) osoby z grona pedagogicznego i pomocniczego powinny być odsunięte od bezpośredniego funkcjonowania w szkole w czasie pandemii, szczególnie w okresach jej nasilenia" - oświadczył zespół doradczy ds. COVID-19 Polskiej Akademii Nauk. Według niego, po wprowadzeniu nauczania hybrydowego "w domach powinni pozostać przede wszystkim uczennice i uczniowie niezaszczepieni".
Dziambor: Czarnek to zły minister, ale walczył o skrócenie lockdownu
Jeżeli byłbym szefem resortu edukacji, o zajęciach dodatkowych w szkołach decydowaliby rodzice, a minister i kuratorzy nie mieliby nic do powiedzenia - zadeklarował w rozmowie z Onetem poseł Konfederacji Artur Dziambor. Tłumaczył też, dlaczego nie poparł wniosku o odwołanie Przemysława Czarnka, którego nazwał "złym ministrem".