Aktualizacja: 19.03.2025 01:05 Publikacja: 07.02.2025 14:15
Reklama z wykorzystaniem podobizny Donalda Trumpa przed bankomatami w Hongkongu umożliwiającymi obrót kryptowalutami.
Foto: Paul Yeung/Bloomberg
W 2019 roku na łamach Twittera (obecnie serwis X) ówczesny prezydent USA Donald Trump wyraził mocno sceptyczną opinię na temat kryptowalut, pisząc, że nie jest ich fanem i podkreślając, że ich wartość jest bardzo zmienna i oparta na kruchych podstawach. Zauważył też, że mogą być wykorzystywane do nielegalnych działań, takich jak handel narkotykami. „W USA mamy tylko jedną prawdziwą walutę i jest ona silniejsza niż kiedykolwiek, pewna oraz niezawodna. Jest to zdecydowanie najbardziej dominująca waluta na świecie i zawsze taka pozostanie. Nazywa się dolar Stanów Zjednoczonych!” – pisał Trump. W 2021 roku w wywiadzie dla Fox Business, stwierdził, że uważa bitcoina za „oszustwo”, negatywnie wpływające na wartość amerykańskiej waluty. Dzisiaj ma zupełnie inne poglądy w tej sprawie.
„Upoważniam moją administrację do natychmiastowego rozpoczęcia produkcji energii z pięknego, czystego węgla” - napisał prezydent USA Donald Trump we wpisie opublikowanym na należącym do niego serwisie Truth Social. Przy okazji skrytykował swoich przeciwników politycznych, a także Chiny.
Donald Trump od początku drugiej kadencji w Białym Domu walczy z inicjatywami związanymi z kryzysem klimatycznym, tymczasem Amerykanie wykazują coraz większe zrozumienie dla problemu zmian klimatycznych i deklarują zaufanie do naukowców w tym zakresie.
Peruwiański rolnik Saúl Luciano Lliuya pozwał RWE – niemieckiego giganta energetycznego – twierdząc, że emisje koncernu przyczyniły się do topnienia lodowców w Andach, zwiększając ryzyko powodzi w jego rodzinnej miejscowości. „Domagam się sprawiedliwości klimatycznej” – zaznacza mężczyzna.
Na czele Stanów Zjednoczonych i Federacji Rosyjskiej stoją przywódcy, którzy zasłużyli na miano sceptyków klimatycznych. Obaj bagatelizują pogłębianie się kryzysu. Co ich różni w poglądach?
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Stany Zjednoczone wycofały się z zarządu funduszu ONZ, który został powołany, by wspierać kraje najbardziej narażone na skutki zmian klimatu – podała agencja Reutera. „Decyzja ta wchodzi w życie natychmiastowo” – zaznaczono.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Zaledwie osiem miesięcy po tym, jak prezydent Trump wybrał J.D. Vance'a na swojego wiceprezydenta, jest on już przygotowany na następcę MAGA w 2028 roku- informuje portal Axios.
Myślę, że dobrze by było, gdybyśmy porozmawiali z prezydentem Trumpem i dowiedzieli się szczegółowo, co Rosjanie zaoferowali Amerykanom lub co Amerykanie zaoferowali Rosjanom - powiedział dziennikarzom przebywający w Finlandii prezydent Wołodymyr Zełenski.
Umowa z fiskusem rozwiewająca nieporozumienia co do faktów, roczny limit czasu kontroli skarbowej a także możliwość zmiany formy opodatkowania małych firm w trakcie roku – to kolejne podatkowe propozycje zespołu Rafała Brzoski.
Wystąpiłam drogą służbową z wnioskiem o zapewnienie ochrony z uwagi na niezliczoną liczbę kierowanych wobec mnie gróźb karalnych - poinformowała prokurator Ewa Wrzosek, która w ubiegłą środę przesłuchiwała Barbarę Skrzypek.
„Proces ten jest teraz w pełni skuteczny i mamy nadzieję, że ze względu na dobro ludzkości wykonamy zadanie!” - tak Donald Trump ocenił w mediach społecznościowych przebieg negocjacji z prezydentem Rosji Władimirem Putinem dotyczących zawieszenia broni na Ukrainie.
Ponad dwugodzinna rozmowa Donalda Trumpa z Władimirem Putinem nie przyniosła Europie pokoju. Rezultaty są ważne, ale drugorzędne. Rosja wciąga prezydenta USA w niebezpieczną grę na własnych zasadach.
Prezydent USA Donald Trump uzyskał od Władimira Putina zobowiązanie, że Rosja nie przekaże Iranowi technologii jądrowej zdolnej zniszczyć Izrael. W zamian poszedł na daleko idące ustępstwa wobec Kremla.
Drugi raz w ciągu trzech miesięcy prezydenci USA i Rosji zasiedli do telefonów. Znów rozmawiali o wojnie w Ukrainie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas