Premier Donald Tusk, mówiąc w exposé o Paulinie Hennig-Klosce, która zostanie ministrem klimatu i środowiska w nowym rządzie, nawiązał między innymi do kontrowersji wokół ustawy o mrożeniu cen energii. „Przeszła już bardzo poważny test, sprawdziliście już w boju” – zauważył nowy premier. „Jest kobietą dzielną, odporną na ataki, kompetentną” – zaznaczył. Kim jest i czym zajmowała się wcześniej Paulina Hennig-Kloska?
Kim jest Paulina Hennig-Kloska? Nowa minister klimatu i środowiska
Paulina Hennig-Kloska urodziła się 5 października 1977 roku w Gnieźnie. Jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ekonomistką, przedsiębiorczynią, działaczką polityczną, a także wiceprzewodniczącą Polski 2050.
Czytaj więcej
Liberalizację przepisów dotyczących rozwoju energii z wiatru na lądzie zapowiadały wszystkie ugrupowania opozycyjne - mówiła w rozmowie z Radiem Zet Paulina Hennig-Kloska, posłanka Polski 2050, kandydatka na ministra środowiska w rządzie Donalda Tuska.
Paulina Hennig-Kloska karierę zawodową zaczynała jako dziennikarka w jednej z rozgłośni w swoim rodzinnym mieście. Później przeszła do świata finansów – zaczęła pracę w banku, w którym została dyrektorem. W kolejnych latach była także dyrektorem generalnym w spółce prawa handlowego.
„Politolożka i ekonomistka z kilkunastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu biznesem. Posłanka na Sejm RP VIII i IX kadencji. Jako parlamentarzystka pracuję w sejmowej Komisji Finansów Publicznych oraz w Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych. Z mojej inicjatywy powołany został Parlamentarny Zespół ds. Ochrony Pojezierza Wielkopolskiego, którego jestem przewodniczącą” – czytamy na stronie internetowej Polski 2050.