Skarżącym jest należąca do Grupy LH, tania linia lotnicza Eurowings, która wystąpiła w imieniu wszystkich spółek zależnych Lufthansy – pisze niemiecki „Bild am Sonntag”. Eurowings ma w tym poparcie rządu w Berlinie.
Protesty ekologów: Rząd Niemiec zamierza zaostrzyć kary za blokowanie lotnisk
Jak wynika z publikacji, powołującej się na dobrze poinformowane źródła, część oskarżonych otrzymała już wnioski o odszkodowanie w ramach próby mediacyjnego rozstrzygnięcia sporu. Żaden z nich jednak nie wpłacił jeszcze wnioskowanej kwoty. Jednocześnie pięć pozwanych osób skontaktowało się już z Eurowings za pośrednictwem prawników.
Czytaj więcej
Sześciu niemieckich obrońców środowiska Letzte Generation (Ostatnia Generacja) otrzymało od Lufthansy rachunki za akcje protestacyjne na lotnisku Berlin Brandenburg.
W sprawie chodzi o blokowanie pasów startowych na lotniskach w Hamburgu, Düsseldorfie i Berlinie-Brandenburg przez aktywistów Ostatniej Generacji w listopadzie 2022 r. i w lipcu 2023 r. Doprowadziło to do opóźnień i odwołań wielu lotów. Wielu pasażerów straciło szanse na planowane przesiadki.
Nie tylko linie lotnicze na poważnie zajęły się przypadkami utrudniania ich działalności. Jak pisze „Bild am Sonntag” także niemiecki rząd zamierza zaostrzyć kary za blokady lotnisk. A minister transportu Volker Wissing poparł roszczenia linii lotniczych przeciwko działaczom klimatycznym.