Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 09.07.2025 08:59 Publikacja: 17.06.2022 16:04
Foto: Adobe Stock
Jako wyraz niezgody przeciwko wspieraniu przez bank Pekao S.A. branży paliw kopalnych, przedstawiciele Fundacji „Rozwój TAK – Odkrywki NIE” zorganizowali w środę protest pod jego siedzibą, w ramach którego we współpracy z artystą Arkiem Pasożytem namalowano wspólnie obraz, symbolizujący zaangażowanie banku w finansowanie tej wyjątkowo szkodliwej dla klimatu branży.
Data wydarzenia została ustalona z uwagi na odbywające się w tym czasie Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Banku Pekao S.A., w którym udział wziął również przedstawiciel fundacji, jako akcjonariusz mniejszościowy. Fundacja wyjaśnia, że poprzez uczestnictwo w walnym zgromadzeniu ma szansę skierować pytania dotyczące strategii klimatycznej banku oraz jej wpływu na środowisko, a także zmobilizować do większego wysiłku w tym zakresie. Na całym świecie jest to coraz częściej praktykowany sposób wywierania presji na duże firmy.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Ślub i wesele Ananta Ambaniego, syna jednego z najbogatszych ludzi na świecie i Radhiki Merchant, mają szanse pr...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Naukowcy z Norweskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii ustalili, że tworzywa sztuczne, z których wykonane są pr...
Najnowsza ocena klimatycznych „parametrów życiowych” Ziemi wykazała, że stan aż 20 z 35 badanych aspektów drasty...
Najbogatsze gospodarki niechętnie finansują walkę ze zmianami klimatu. W tym roku zasiliły Zielony Fundusz Klima...
Nowe badanie oszacowało skalę szkód wynikających z pogłębiającego się kryzysu klimatycznego w latach 2000-2019....
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas