Według badania Ipsos, przeprowadzonego na uczestnikach w wieku od 18 do 75 lat, co trzeci Niemiec jest chętny na uwzględnienie mięsa komórkowego w swoim jadłospisie. Kolejne 29 proc. respondentów deklarowało niezdecydowanie.
Ponad połowa badanych potwierdziła, że słyszała o mięsie hodowlanym, a niezależnie od poziomu wiedzy na ten temat, 82 proc. konsumentów uznało, że chciałoby uzyskać więcej informacji.
Zdecydowana większość badanych wyraziła zaniepokojenie możliwym wpływem produkcji mięsa komórkowego na krajowy sektor rolnictwa. Podkreślali jednak korzyści związane z jego produkcją w kontekście ograniczania cierpienia zwierząt (74 proc.), wspierania zrównoważonej przyszłości (63 proc.) oraz ochroną klimatu (62 proc). Nawet wśród osób, które deklarowały brak wystarczających informacji na temat produkcji mięsa komórkowego (17 proc.), ponad połowa oceniała ją jako innowacyjną i realną alternatywę dla mięsa wyprodukowanego w sposób konwencjonalny.
56 proc. ankietowanych określiła produkcję mięsa komórkowego jako „naganną”, a co drugi ankietowany uznał ją za „nieetyczną”.
Czytaj więcej
Jak wynika z danych NielsenIQ, które przeanalizowane zostały przez Good Food Institute Europe, ro...