Aktualizacja: 04.04.2025 04:08 Publikacja: 27.07.2022 11:36
Foto: Adobe Stock
Według danych opracowanych przez analityka Questionmark, inflacja i rosnące ceny surowców doprowadziły do gwałtownego wzrostu cen mięsa. Od kilku miesięcy na rynku można było zauważyć zmiany na korzyść roślinnych zamienników mięsa, które stawały się coraz bardziej atrakcyjną ekonomicznie alternatywą dla tradycyjnego mięsa. Obecnie po raz pierwszy cena roślinnego „mięsa” osiągnęła niższy poziom.
Questionmark na zlecenie ProVeg International porównywał ceny tradycyjnych i wegańskich produktów mięsnych od lutego 2022 roku. Wówczas cena burgerów roślinnych w holenderskich marketach była średnio 56 centów za kilogram wyższa od burgerów mięsnych. Obecnie są o 78 centów tańsze. Z kolei roślinne kawałki kurczaka były wówczas droższe o ok. 1,16 euro za kilogram, dziś natomiast ich cena jest o 37 centów niższa. Cena roślinnego „mięsa” mielonego była w lutym wyższa o 29 centów od tradycyjnego, obecnie zaś kilogram wegańskiego zamiennika jest aż o 1,36 euro tańszy.
Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) postanowił ukrócić nieetyczne praktyki branży mięsnej. To ma u...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Nowe zalecenia dietetyczne Austrii uwzględniają zarówno przesłanki zdrowotne, jak i klimatyczne. To kolejne pańs...
Menu w wiosce olimpijskiej podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu miało opierać się głównie na rośli...
Nowa analiza opublikowana przez fundację Changing Markets potwierdziła, że największe firmy zajmujące się produk...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Nowy raport ekspertów Banku Światowego alarmuje: zmiany w rolnictwie są niezbędne, aby ograniczyć globalne emisj...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas