W ramach projektu, będącego częścią Axiom Mission 1, trzech astronautów-amatorów spędzi osiem dni na pokładzie obserwatorium orbitalnego. Kanadyjski inwestor i filantrop Mark Pathy, amerykański przedsiębiorca Larry Connor oraz były pilot izraelskich sił powietrznych Eytan Stibbe zapłacili po 55 milionów dolarów za możliwość uczestnictwa w wyjątkowej misji NASA jako pierwsi turyści w kosmosie.
Czytaj więcej
Firma Primeval Foods proponuje konsumentom egzotyczne produkty mięsne, stworzone w laboratorium i...
Jednym z eksperymentów naukowych, które przeprowadzą początkujący astronauci, będzie wyhodowanie mięsa z laboratorium na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Rozwój komórek bydlęcych będzie się odbywać w oparciu o technologię stosowaną przez izraelską firmę Aleph Farms, startup zajmujący się produkcją mięsa komórkowego. Kluczowy inwestor firmy oraz członek jej Rady ds. Zrównoważonego Rozwoju, aktor Leonardo di Caprio podkreśla, że „niezwykła platforma technologiczna Aleph w połączeniu z ich integracyjnym podejściem do wprowadzania systemowych zmiany w naszych systemach żywnościowych, czynią z nich lidera w tej dziedzinie”.
Jak ujawnia dr Zvika Tamari, szefowa badań kosmicznych w Aleph Farms, komórki bydlęce zostaną umieszczone w bioreaktorach w celu namnażania i różnicowania masy komórkowej.
„To następnie zamienia je w różne typy komórek obecnych w steku, czyli głównie komórki mięśniowe, tłuszczowe oraz kolagenowe, które są bardzo elastyczne. Następnie wykorzystujemy wyhodowane komórki i przekształcamy je w tkankę przypominającą zwykły stek. I to właśnie zamierzamy robić na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej” – wyjaśniła Tamari w wywiadzie dla Daily Mail.