Mięso komórkowe to trend, który będzie się rozwijać

To mięso bez wad, takich jak cholesterol, tłuszcze nasycone, cierpienie zwierząt czy koszty środowiskowe – mówi Yilmaz Bora, właściciel Primeval Foods.

Publikacja: 12.04.2022 19:41

Mięso komórkowe to trend, który będzie się rozwijać

Foto: materiały prasowe

Jako weganin, dlaczego postanowiłeś skupić się na rynku mięsa komórkowego zamiast inwestować w jego roślinne zamienniki?

Jak wynika z ostatnich badań, w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii rynek jest nasycony roślinnymi alternatywami mięsa. W tym momencie inwestycja w roślinny startup lub markę stanowiłaby niepotrzebną konkurencję dla obecnych. Poza tym, jeśli chcemy wywrzeć długotrwały i znaczący wpływ, konieczne jest skupienie się na konsumentach jedzących mięso, nie na weganach – w tym tkwi sens uruchamiania firmy produkującej alternatywne białka. Weganie to osoby, które już zrezygnowały z produktów pochodzenia zwierzęcego, w związku z czym skupienie się na nich nie miałoby żadnego wpływu na zwierzęta oraz środowisko, ten wysiłek opłacałby się tylko w celu zarobienia na trendzie. Ale podkreślam, że odnoszę się jedynie do nasyconych rynków, takich jak Wielka Brytania i Stany Zjednoczone, inne rynki, takie jak Polska, nadal potrzebują wielu produktów pochodzenia roślinnego i mają na to miejsce.

Pozostało 87% artykułu

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Na talerzu
Koniec greenwashingu w branży mięsnej? Nowe wytyczne dla producentów
Na talerzu
Kolejny europejski rząd zaleca dietę roślinną. „Sytuacja wymaga zmiany”
Na talerzu
Sportowcy w Paryżu chcą jeść więcej mięsa. Igrzyska coraz mniej wegańskie
Na talerzu
Raport: giganci przemysłu mięsnego i mleczarskiego wciąż oszukują konsumentów
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Na talerzu
Nowy raport Banku Światowego: musimy jeść mniej mięsa, bo ugotujemy planetę