Aktualizacja: 04.04.2025 05:02 Publikacja: 28.01.2025 04:03
21 stycznia Donald Trump ogłosił stworzenie, we współpracy z OpenAI, Oracle i japońskim SoftBankiem, projektu Stargate, który ma pomóc USA w osiągnięciu przewagi na rynku AI.
Foto: Aaron Schwartz/Sipa/Bloomberg
Narzędzia sztucznej inteligencji stają się coraz bardziej popularnym źródłem informacji. Według danych amerykańskiego ośrodka badawczego Pew Research Center z 2024 roku, 23 proc. dorosłych Amerykanów przynajmniej raz skorzystało z ChataGPT, a jak wynika z danych Consumer Reports, aż 35 proc. spośród ankietowanych korzystających z chatbotów w 2023 roku, wykorzystało je zamiast wyszukiwarek internetowych do uzyskania odpowiedzi na pytanie.
Rosnące zaufanie do chatbotów AI skłoniło amerykańską organizację pozarządową Global Witness do zweryfikowania odpowiedzi dotyczących zmian klimatu, udzielanych przez te narzędzia. W tym celu przetestowano cztery chatboty – ChatGPT firmy OpenAI, MetaAI firmy Meta, Grok firmy X i Gemini firmy Google. Wszystkim z nich zadano szereg pytań dotyczących pogłębiającego się kryzysu klimatycznego oraz jego związku z emisjami gazów cieplarnianych, generowanymi przez firmy z branży paliw kopalnych.
Australijscy naukowcy przygotowali badanie, które jest próbą oceny, jak zmieni się poziom PKB na mieszkańca na ś...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Brak inwestycji w czyste technologie kosztuje więcej niż transformacja. Bez odnawialnych źródeł energii i zeroem...
Chiny mają potencjał, aby inspirować inne kraje do rozwoju czystej energii, ale jednocześnie odchodzenie od prod...
Światowa Rada Kościołów, najważniejsza ekumeniczna organizacja chrześcijańska na świecie, wzywa wiernych do walk...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Ponad 660 milionów dolarów – tyle firmie Energy Transfer, gigantowi na rynku energetycznym, ma zapłacić amerykań...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas