Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 11.07.2025 04:28 Publikacja: 23.07.2021 14:42
Foto: Adobe Stock
Czy kluczem do zrównoważonego, współczesnego budownictwa okaże się glina? Według architektki Anny Heringer, honorowej profesorki UNESCO w programie Earthen Architecture, Building Cultures and Sustainable Development, która pracuje z tym surowcem od czasów studiów i uważa, że w architekturze zrównoważony rozwój jest synonimem piękna, to właśnie on stanowi przyszłość sektora budowlanego.
Glina stanowi jeden z najstarszych i najpopularniejszych dostępnych materiałów budowlanych, a wykonane z niej cegły i dachówki są głęboko zakorzenione w europejskiej historii i wieńczą wiele wyjątkowych dzieł architektury. Wypalana glina jest wszechstronna i wytrzymała, a jej estetyka nie przemija z wiekiem. Ze względu na jej trwałość, konstrukcje budowane z wyrobów glinianych są inwestycją dla przyszłych pokoleń, o żywotności przekraczającej 100 lat.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Nowa edycja programu Czyste Powietrze ma zwiększyć jego efektywność i transparentność. „Zapewniamy, że stanie si...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Nowa analiza Instytutu Ekonomiki Energetycznej i Analizy Finansowej (IEEFA) ostrzega przed nadmiernym poleganiem...
Choć z każdym rokiem w Europie liczba zainstalowanych pomp ciepła powinna rosnąć, ostatnie miesiące przyniosły d...
Transformacja energetyczna, Gospodarka o Obiegu Zamkniętym oraz dekarbonizacja przemysłu – to główne zagadnienia...
Dekarbonizacja przemysłu chemicznego już się zaczęła. By osiągnąć na tym polu efekty, potrzeba jak najwięcej inn...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas