Aktualizacja: 03.04.2025 04:28 Publikacja: 23.03.2022 15:14
Foto: AdobeStock
Zdaniem naukowców z Uniwersytetu Michigan, pogłębiający się kryzys klimatyczny sprawi, że emisje pyłków już pod koniec obecnego stulecia będą rozpoczynać się 10-40 dni wcześniej wiosną i zakończą się 19 dni później jesienią. Ocieplający się klimat wpływa zarówno na datę rozpoczęcia, datę szczytowej emisji oraz na datę zakończenia pylenia. Szacują również, że emisje pyłków mogą wzrastać co roku o 200 proc.
Jak podkreślają autorzy badania, Allison Steiner, profesor klimatu i przestrzeni na Uniwersytecie Michigan i doktorant Yingxiao Zhang, stanowi to „ogólnoświatowy problem zdrowotny powodujący straty gospodarcze z powodu wydatków medycznych, opuszczonych zajęć, dni szkolnych i przedwczesnej śmierci”. Szacuje się, że nawet co trzecia osoba na świecie cierpi na problemy z oddychaniem, wywołane przez pyłki.
Nowe badania opublikowane na łamach „Journal of Climate Change and Health” wykazało, że niepewność dotycząca prz...
Szybciej, prościej, bardziej dynamicznie – tego dziś oczekują klienci od branży leasingowej. Chodzi o błyskawiczne decyzje, minimalne formalności i pełną integrację usług finansowych.
Według naukowców wielu zgonom spowodowanym upałami udało się zapobiec. Najnowsze badanie sugeruje, że potrzebne...
Nowe badanie wykazało skalę ofiar niebezpiecznych fal upałów, które nawiedziły Europę w ubiegłym roku. Najmocnie...
Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) ostrzega, że pogłębiający się kryzys klimatyczny wpływa na p...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Nowy artykuł potwierdza wpływ zmian klimatu na kilkanaście schorzeń neurologicznych, w tym chorobę Alzheimera, p...
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas