Aktualizacja: 21.11.2024 12:46 Publikacja: 09.12.2022 10:37
Foto: Adobe Stock
Według najnowszych analiz, Twitter stał się medium przepełnionym treściami zaprzeczającymi ustaleniom naukowców w kwestii ocieplającego się klimatu. Niepokojący, bezprecedensowy wzrost nieprawdziwych treści odnotowano w tym roku.
Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez naukowców z Uniwersytetu Londyńskiego dla The Times, w 2022 roku na Twitterze pojawiło się więcej tweetów i retweetów zawierających terminologię sceptyczną wobec konsensusu naukowego na temat zmian klimatu, niż w jakimkolwiek innym roku od uruchomienia platformy w 2006 roku. W mijającym roku na Twitterze opublikowano 850 000 takich treści, co oznacza wzrost o 200 000 w porównaniu z rokiem poprzednim. Od 2020 roku liczba takich treści wzrosła niemal czterokrotnie.
Budownictwo w ostatnich latach jest rynkiem bardzo dynamicznym. Ale ubocznym efektem boomu był potężny strumień odpadów. Branża musi się nauczyć ponownie je wykorzystywać.
„Zrównoważony rozwój w firmach produkcyjnych w Polsce: szansa i zysk czy… wyzwanie i obowiązek” – wyniki pierwszego w Polsce badania praktyk zrównoważonego rozwoju wśród firm produkcyjnych, zaprezentowane przez BASF Polska podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.
Większe bezpieczeństwo energetyczne państwa, wyższa konkurencyjność firm i lepszy stan portfeli indywidualnych konsumentów – zalety efektywności energetycznej można by mnożyć.
Sektor budowlany ma pod wieloma względami krytyczne znaczenie dla sukcesu gospodarki cyrkularnej. Lada chwila branżę czekają więc wielkie zmiany.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Na naszych oczach zaczyna spełniać się jedna z wizji mistrzów science fiction: ludzie mają szansę samemu produkować energię na własne potrzeby. Ale nic za darmo.
Platforma X (d. Twitter) przeżywa trudne chwile – wiele znanych osobistości i zwykłych użytkowników zakłada profile u jej nowego rywala – Bluesky. Zapisało się tam już ponad 18 mln użytkowników, w tym znani polscy politycy.
Mocne wsparcie przez Elona Muska kandydatury Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA sprawiło, że po wygranej byłego prezydenta nastąpił masowy odpływ użytkowników z platformy X. Niespodziewanie w siłę urosła inna aplikacja.
Miliarder oskarżył grupę głównych reklamodawców o naruszenie przepisów antymonopolowych. Zarzuca im nielegalną zmowę w celu unikania umieszczania reklam w jego platformie X
Za co może odpowiedzieć osoba, która upubliczniła fotografię prawdopodobnie przedstawiającą zwłoki Jacka Jaworka? Zdania prawników są podzielone, ale bezkarności nie będzie.
Platforma X zmienia zasady wyświetlania aktywności użytkowników – od teraz inne osoby korzystające z serwisu nie będą widziały, które posty się nam spodobały. Wciskając „serduszko” użytkownik pozostanie anonimowy.
Anthony Albanese, premier Australii, nie przebiera w słowach, gdy krytykuje Elona Muska za jego stosunek do żądań Australii w sprawie cenzury drastycznych materiałów z wydarzeń w kościele w Sydney.
W Internecie trzeba uważać, gdyż dokładne wskazywanie osób czy firm negatywnie opisywanych grozi odpowiedzialnością. Z kolei zbyt ogólny opis może grozić tym, że może być on łączony z innymi osobami.
Zaledwie dobę po założeniu konta na platformie X przez wdowę po Aleksieju Nawalnym, zostało ono zablokowane. Firma teraz kaja się, że stało się to w wyniku błędu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas