Aktualizacja: 25.01.2025 07:24 Publikacja: 26.09.2024 11:04
10 lipca we Wrocławiu był najgorętszym dniem w Polsce w 2024 roku – poinformował IMGW.
Foto: Maciej Kulczyński PAP
Koniec kalendarzowego lata przyniósł intensywne powodzie we wschodniej i środkowej części Europy, najsilniej uderzając w Polskę, Czechy, Słowację, Austrię oraz Węgry. Te dramatyczne wydarzenia stanowią zakończenie lata, które okazało się najgorętszym w historii, bijąc rekord z ubiegłego roku. Jak wynika z ustaleń Usługi Zmian Klimatu Copernicus (C3S), zarówno czerwiec jak i sierpień były najgorętszymi miesiącami, a średnia temperatura w okresie od czerwca do sierpnia wynosiła na półkuli północnej 16,8°C. To o 0,3°C więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej.
Morze Aralskie, które niemal zniknęło z powodu działalności człowieka w czasach Związku Radzieckiego, zaczyna się częściowo odradzać. Informacje władz Kazachstanu dają nadzieję, że możliwy jest przynajmniej częściowy powrót.
Suzuki Vitara jest dostępna w odmianach Mild Hybrid i DualJet Hybrid z technologią Strong Hybrid. Tłumaczymy, jakie są różnice między tymi wersjami i którą z nich dla siebie wybrać.
Stratowulkan znajdujący się na górze Ibu w Indonezji od jakiegoś czasu wykazuje znaczny wzrost aktywności. Eksperci są zaniepokojeni – jedynie w styczniu tego roku wybuchł on ponad tysiąc razy.
Obfitująca w bogactwa mineralne wyspa stanowi łakomy kąsek dla Stanów Zjednoczonych, chcących prześcignąć Chiny w walce o globalny prymat. Grenlandczycy mają jednak więcej problemów – ich wyspa doświadcza zmian klimatycznych gwałtowniej niż inne części świata.
Eksplozje gazociągów Nord Stream 1 i 2 we wrześniu 2022 roku spowodowały największy w historii jednorazowy wyciek metanu. Obecne badania wskazują, że gazu było znacznie więcej niż początkowo szacowano – informuje czasopismo naukowe „Nature”. Ponadto – część wycieku zatruła Morze Bałtyckie, łącznie z wodami Zatoki Gdańskiej.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Brazylia, tegoroczny gospodarz szczytu klimatycznego, to największy na świecie producent i eksporter soi. Jednak obecnie głównym produktem eksportowym kraju stała się ropa naftowa. Władze tego kraju, choć deklarują chęć osiągnięcia statusu „Arabii Saudyjskiej energii odnawialnej”, nie rezygnują z paliwowych ambicji.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Zużyte kartony, które powszechnie trafiają do kosza, mogą zyskać drugie życie jako wypełniacze, przyczyniając się do oszczędności zasobów oraz ochrony planety. Dowiedz się, co zrobić ze zużytymi kartonami, by wykorzystać je w praktyczny i ekologiczny sposób.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 23 na 24 stycznia ukraińskie drony atakowały Moskwę.
Międzynarodowy Trybunał Karny podjął środki w celu ochrony personelu przed możliwymi sankcjami ze strony Stanów Zjednoczonych. Wypłaca pracownikom pensje z trzymiesięcznym wyprzedzeniem.
Hamas podał nazwiska czterech izraelskich zakładniczek, które mają być w sobotę uwolnione ze Strefy Gazy. Nadal nie wiadomo, jaki jest los uprowadzonego przez Hamas 84-letniego obywatela Polski, Odeda Lifshitza.
Huragan Éowyn uderzył w Wielką Brytanię z wiatrem o prędkości 160 km na godzinę. Brytyjskie władze zdecydowały o zamknięciu lotnisk i szkół w regionach, gdzie sztorm uderzy najmocniej.
Członek Izby Reprezentantów, republikanin Andy Ogles, przedstawił propozycję zmian w Konstytucji USA, które umożliwiłyby Donaldowi Trumpowi ubieganie się o trzecią kadencję - informuje portal Axios. Niezależny dziennikarz: Zmiany w konstytucji wcale nie są potrzebne.
Ci, którzy ciężko pracują i mieszkają w Polsce, powinni mieć prawo do tych zasiłków, 800plus i polityki socjalnej. A inni nie - mówił na konferencji prasowej prezydent Warszawy i kandydat na prezydenta KO, Rafał Trzaskowski.
Organizatorzy Światowego Forum Ekonomicznego w Davos usiłowali zachęcić uczestników do korzystania z bezpłatnych podróży pociągiem, jednak większość gości postawiła na wysokoemisyjne środki transportu. Efekt? W tym roku liczba prywatnych odrzutowców lądujących na lotnisku w Zurychu wzrosła o 15 procent w stosunku do 2024 roku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas