Aktualizacja: 25.01.2025 08:04 Publikacja: 17.12.2022 15:30
Foto: Adobe Stock
Autorzy rankingu w ocenie zrównoważonego rozwoju wzięli pod uwagę szereg czynników takich, jak wskaźniki recyklingu, ślad konsumpcyjny, liczbę pchlich targów oraz ilość odpadów wyprodukowanych przez każdy kraj w latach 2020-2021.
Niekwestionowanym zwycięzcą zestawienia została Finlandia, której konsumenci kierują się regułami najbardziej zgodnymi z zasadami zrównoważonego rozwoju. W Raporcie o Zrównoważonym Rozwoju Finlandia uzyskała 85,51 na 100 punktów, co zawdzięcza m.in. imponującym postępom, jakie poczyniła w ciągu ostatnich lat. Według raportu kraj zmniejszył swój ślad konsumpcyjny o 20,37 proc. w latach 2010-2020. Finlandia osiągnęła bardzo dobre wyniki w większości z 17 kryteriów zrównoważonego rozwoju, nieco gorzej wypadając jednak pod względem liczby sklepów z antykami i pchlich targów. Autorzy raportu podkreślają, że funkcjonowanie takich sklepów pozwala znacząco wydłużyć cykl życia tekstyliów i ograniczyć ilość, jaka trafia na wysypiska śmieci.
Zużyte kartony, które powszechnie trafiają do kosza, mogą zyskać drugie życie jako wypełniacze, przyczyniając się do oszczędności zasobów oraz ochrony planety. Dowiedz się, co zrobić ze zużytymi kartonami, by wykorzystać je w praktyczny i ekologiczny sposób.
Suzuki Vitara jest dostępna w odmianach Mild Hybrid i DualJet Hybrid z technologią Strong Hybrid. Tłumaczymy, jakie są różnice między tymi wersjami i którą z nich dla siebie wybrać.
Umowa koalicyjna pełna była ambitnych celów klimatycznych oraz środowiskowych. Niestety, zdecydowana większość wciąż czeka na realizację.
Ziemia jest coraz bliżej klimatycznej katastrofy. Rok 2024 będzie pierwszym rokiem, w którym przekroczony zostanie symboliczny próg globalnego ocieplenia. Państwa, organizacje oraz firmy muszą przyspieszyć zieloną transformację.
Naukowcy, którzy zwrócili się do parlamentarzystów z propozycją rozpoczęcia dialogu na temat walki z kryzysem klimatycznym, nie doczekali się spotkania w tej sprawie.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Wraz z cyfryzacją gospodarki i życia szybko przybywa nam elektrośmieci. W ślad za tym nie idzie jednak świadomość, co należy z nimi robić.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Pakiet Uproszczeniowy Omnibus to rozwiązanie wyczekiwane. Ale czy ułatwi życie firmom, raportującym kwestie zrównoważonego rozwoju? Czy przeciwnie: wprowadzi zamęt prawny i zagrozi ambitnym unijnym celom klimatycznym oraz społecznym?
Mało prawdopodobne jest, aby termin wprowadzenia systemu kaucyjnego został po raz kolejny przesunięty. Firmy muszą więc solidnie przygotować się do nowych obowiązków.
Rośnie polski eksport do Ukrainy, w 2024 r. może paść rekord. Polska prześcignęła Niemcy i jest drugim dostawcą, wyprzedzają nas tylko Chiny. Potencjał tej współpracy rośnie, gdy cofająca się globalizacja i kryzys wymuszają szukanie nowych partnerów.
W ubiegłym roku deweloperzy ukończyli budowę 530 tys. mkw. powierzchni handlowej. To najlepszy wynik od 2015 r. – podaje firma doradcza Cushman & Wakefield.
Polscy producenci fermentowanych napojów winiarskich, m.in. cydrów, win owocowych i miodów pitnych, apelują o zmianę prawa. Obecnie nie mogą legalnie zaoferować opcji bezalkoholowych, a to szybko rosnąca część rynku.
Jak będzie wyglądał gospodarczy świat z prezydentem Donaldem Trumpem? Czy trzeba się go bać, a może strach będzie miał jedynie wielkie oczy? Rozmawiamy o tym w programie Rzecz o Biznesie. Gościem Przemysława Tychmanowicza jest Marcin Mrowiec, główny ekonomista Grant Thornton.
Załamanie dochodów Kremla z eksportu po zaostrzeniu sankcji USA wobec banków, stało się faktem. Oznacza to brak napływu walut do kasy reżimu, za czym idzie spadek niezbędnego do prowadzenia wojny importu.
Od 2025 roku obowiązują nowe zasady sprzedaży bananów. Przepisy unijne określają, jak powinny być oznakowane owoce dostępne w sprzedaży. Konieczne jest wskazanie m.in. informacji o kraju pochodzenia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas