Czy warto rodzić dzieci w dobie kryzysu klimatycznego?

Na decyzję o posiadaniu dzieci lub nie, ma z reguły wpływ cały szereg różnych czynników, od pozycji zawodowej, poprzez sytuację związkową i wymarzony model rodziny, aż po całościową wizję swojego życia.

Publikacja: 22.01.2021 09:32

Markus Spiske/ Unsplash

Markus Spiske/ Unsplash

Foto: Markus Spiske/ Unsplash

Pokolenie millennialsów – moje pokolenie, najpierw musiało mierzyć się z realiami kryzysu finansowego z 2008 roku, teraz zaś żyje ze świadomością, że znacznie poważniejszym problemem jest kryzys klimatyczny. To, co wcześniej zamiatali pod dywan przedstawiciele pokolenia X, dla nas stanowi realny i solidny argument w dyskusji o posiadaniu dzieci. I mimo, że millenialsi w oczach starszych pokoleń często jawią się jako osoby nieodpowiedzialne, egoistyczne i roszczeniowe, to rozważanie nad etyką posiadania dzieci w obliczu katastrofy klimatycznej wydaje się być rozsądne. I uzasadnione, bo rozmnażamy się na potęgę, a dzięki poprawie warunków życia i rozwojowi współczesnej medycyny stosunkowo szybko i sprawnie radzimy sobie z chorobami, które mogłyby nas zdziesiątkować.

Pozostało 81% artykułu

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Moim zdaniem
Prof. Jarosław Całka: skażenie mikroplastikiem wymusza zmianę myślenia
Moim zdaniem
Flisowska: Pakiet Fit for 55 to nie jest dokument, który można zawetować
Moim zdaniem
Ciborska: Gazowa zdrada Komisji Europejskiej podczas COP 26
Moim zdaniem
Przez testy kosmetyków na zwierzętach cierpi całe środowisko
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Moim zdaniem
Chiny muszą wybrać: wieprzowina czy neutralność klimatyczna