Wiosna średniowiecza w wymiarze sprawiedliwości

Czeka nas ciekawa jesień. Jesień, która w wymiarze sprawiedliwości, może być wiosną. Tyle, że wiosną średniowiecza. Mamy bowiem urodzaj na pomysły, których...

Polska IT stoi

Wbrew zapowiedziom ekspertów o bliskiej śmierci komputerów osobistych, pecet wciąż żyją – i jak pokazuje przykład z Polski – mają się świetnie.

Zoran Zaew pojedzie jednak do Brukseli

Lider macedońskiej opozycji Zoran Zaew, po rozmowie telefonicznej z komisarzem UE ds. polityki sąsiedztwa i negocjacji akcesyjnych Johannesem Hahnem, zmien...

Garaż i mieszkania w jednej cenie

Na niecałe 60 tys. zł jest wycenione miejsce postojowe pod budynkiem apartamentowym powstającym w Warszawie.

Kiedy przekształcenie firmy w spółkę wymaga zgody małżonka

W określonych wypadkach przekształcenie przedsiębiorcy w spółkę wymaga zgody małżonka, i to w formie aktu notarialnego – zauważa prawniczka.

Szybkie wyroki nie uzdrowią wymiaru sprawiedliwości

W szybkich trybach ma się kończyć 80 proc. spraw wpływających do sądów. Wielu praktyków uważa, że nie ma na to szans.

Lech zdetronizował Legię, a G7 wyautowało Putina, czyli przegląd prasy

Media, zarówno papierowe, jak i elektroniczne żyją ligą i szczytem G7.

Prezydent Duda, premier Kukiz

Komentowanie sondaży, gdy większość z nich rozminęła się z realnym wynikiem wyborczym, przypomina stąpanie po polu minowym.

Zbigniew Inglot o planach dla firmy

Zbigniew Inglot, przewodniczący rady nadzorczej rodzinnej firmy kosmetycznej, chciałby, by za pięć lat Inglot był najbardziej rozpoznawalną polską marką na...

Ojczyk o zmianach w pracach magisterskich

Szykują się poważne zmiany na uczelniach – studia mają być bardziej praktyczne.

Zakręcki: wyjątkowo głęboka restrukturyzacja w PZL Mielec

Bardzo trudno jest zwalniać ludzi, których szkoliliśmy przez całe lata – mówi Janusz Zakręcki, prezes PZL Mielec/Sikorsky Aircraft.

Rynek najlepiej oczyszcza się sam

Konkurencja na rynku postrzegana jest przez firmy jako jedna z największych barier ich rozwoju – wynika z badań GUS.

Demokracja na niby

Propozycja powołania Rady Dialogu Społecznego nie poprawia stosunków między pracodawcami a pracownikami – pisze socjolog Antoni Z. Kamiński.

Postkolonializm w służbie poprawności politycznej

Ta historia zaczęła się niemal dwa lata temu. Uboga Rumunka zdecydowała się „wynająć" swoją macicę parze bogatych homoseksualistów z Wielkiej Brytanii.

PO musi wziąć się do roboty - apel Andrzeja Malinowskiego

Nie jest moją rolą ratować tę czy inną partię polityczną. Ale nie jest mi też obojętne, kto zasiada w parlamencie i co ma zamiar robić w przyszłości.

Migracja może być korzystna dla Polski

Migracja może mieć pozytywny wpływ na zmniejszenie ubytku demograficznego i utrzymanie liczby osób w wieku produkcyjnym na stabilnym poziomie – piszą ekspe...

Lekcje dla dorosłych analfabetów

Człowiek kulturalny to nie tylko ten, który trzyma się dobrych manier. Jest nim każdy, kto podejmuje dialog z przeszłością, komu serce bije żywiej przy Sze...

Czy zniewolą nas maszyny?

Jeżeli chcemy wiedzieć, co będą mogły w przyszłości robić roboty, popatrzmy na samych siebie. Przyjrzyjmy się wyznawanym przez nas wartościom i zasadom.

Kwarta Facydyjska a legaty w spadku

Czesi wprowadzili ostatnio kwartę falcydyjską, aby nie pozwolić na wyczerpywanie spadku legatami: „Każdemu z dziedziców musi pozostać jedna czwarta spadku...

Parytety: spółki, które mają 40 proc. pań w zarządach zostaną rozwiązane

Notowane na giełdzie spółki, które nie mają 40 proc. pań w zarządach, zostaną rozwiązane – zadeklarował minister sprawiedliwości Morgan Johansson.